Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Pijany kierowca autobusu zatrzymany przez policjantów

 • Dodano: 2023-01-04 09:45

Kierowca autobusu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Nie był jedynym kierowcą po alkoholu przyłapanym przez rudzkich policjantów w ostatnich dniach.

Pijany kierowca autobusu zatrzymany

Policjanci rudzkiej drogówki od 1 stycznia prowadzą działania ukierunkowane na badanie trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Do tej pory mundurowi zatrzymali 3 kierujących w stanie nietrzeźwości. Wśród nich znalazł się także kierowca autobusu komunikacji miejskiej. 

63-latek, kierujący autobusem linii 198 został zatrzymany przez policjantów rano 2 stycznia. Ten obywatel Ukrainy pracujący dla jednego z lokalnych przewoźników miał w swoim organizmie 0,7 promila alkoholu. 

- Gdy został zatrzymany przez mundurowych do kontroli na ulicy Kokota, autobus był pusty. Nie wiadomo, co mogło się zdarzyć, gdyby dalej jeździł wożąc ludzi jadących do pracy - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Nowy Rok zaczęli na podwójnym gazie

Pierwszego pijanego kierowcę w nowym roku, policjanci zatrzymali już 30 minut po północy. Do zatrzymania doszło po telefonie, od świadka, który był zaniepokojony, jeżdżącym ulicą Górnośląską fordem. Szybko okazało się, że 49-letni rudzianin był pijany.  Miał 3,9 promila alkoholu w swoim organizmie. 

- Samochód był bez obowiązkowego ubezpieczenia i trafił na policyjny parking, a rudzianin pod opiekę żony, która była bardzo zdziwiona, bo mąż wyskoczył tylko po szampana - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Następnego kierowcę zatrzymano w poniedziałek wieczorem. 43-latek z Warszawy tłumaczył, że chciał tylko przestawić swój samochód i rzeczywiście przejechał tylko kilkaset metrów. To tłumaczenie nie pomogło, policjanci sprawdzili i okazało się, że ma 2,1 promila alkoholu w organizmie. 

- Dla tych kierowców ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało dalsze konsekwencje prawne. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Smutne statystyki

W ubiegłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali 90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne. Śląscy policjanci zatrzymali w sumie 8665 nietrzeźwych kierujących.

- Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób - apelują policjanci. 

Komentarze (24)    dodaj »

 • Polka

  polski kierowca autobusu w centrum katowic przejechał młodą dziewczynę ciągnąc ją pod autobusem kilkaset metrów.Podkreślam : polski kierowca .W ubiegłym roku na drogach w polsce zginęło kilka tysiecy ludzi, znaczna ich część zginęła przez pijanych polskich kierowców...polskich!

 • Honest

  To prawda że ciągnął ale jest kilka teorii co się stało 1 wbiegła pod sam sutobus kierowca mógł nie zdążyć 2 ktoś ją wypchnął pod koła 3 niesprawny autobus

 • Kpina + ironia / szydera

  Znaczna ich część, czyli ile: połowa? 75% ? Może najpierw poczytaj statystyki wypadków, a potem pisz, bo tak wychodzisz na ignorantkę i siewcę dezinformacji...

 • fajerberga

  Gościu ostatnio się skompromitowałeś i cię wszyscy wyśmiali bo info sobie nie potrafiłeś znaleźć tylko zaraz swoje żale wylewałeś i na jakiś czas zamilkłeś. Teraz znowu wracasz z swoimi mądrościami. Siewco dezinformacji.

 • Kpina + ironia / szydera

  Tak, oczywiście, masz rację: od dzisiaj znaczna część = 5%...tak możesz sobie to tłumaczyć. A tak przy okazji: nie umiesz wymyślić nic innego, tylko małpować, siewco dezinformacji? No tak, jak ktoś ma bergę zamiast mózgu, to nie powinno dziwić :-) i zamiast argumentów atak ad personam - jakie to żałosne...

 • Straszna tragedia

  Ten co ją zabił był naćpany. To go nie usprawiedliwia.

 • Rudolf

  Był po benzo przepisanym od lekarza. Mimo wszystko jego życie jest warte więcej niż życie tej patuski.

 • ***** ***

  Jakby nie wylazila na środek drogi to by żyła jej wina nie róbcie z niej niewinnej bo nie zyje

 • Dno

  Bezczelnie kłamiesz.

 • Kpina + ironia / szydera

  W ubiegłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali 90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne. Dla ścisłości należy w tym miejscu dodać, że na drogach województwa śląskiego w ub. roku odnotowano ogółem 1963 wypadki i 152 ofiary śmiertelne. Czyli policzmy: udział nietrzeźwych jako sprawców - 4,58% - RESZTA BYŁA TRZEŹWA, zabici w tych wypadkach to 5,92% wszystkich ofiar. ŚWIADOMOŚĆ, ŻE KTOŚ Z MOJEGO OTOCZENIA ZOSTAŁ ZABITY PRZEZ TRZEŹWEGO SPRAWCĘ NIE ZROBIŁABY WIĘKSZEJ RÓŻNICY, a prawdopodobieństwo, że zabije cię trzeźwy jest ogromne.

 • Rudolf

  Jak się zatrudnia obywatela Ukrainy za kierowcę to trzeba się liczyć z tym, że nie będzie trzeźwy w pracy.

 • alojz

  a Polacy nie piją w pracy? też

 • vice

  A przypomnij co napisałeś jak naćpany polski kierowca zrzucił autobus z estakady w Warszawie.

 • Rozsądny

  No tak - wszyscy Ukraińcy są z założenia pijani, natomiast Polacy to przykład tego, że żaden po pijaku nie prowadzi pojazdu.

 • Kieres

  Pozostali nie byli Ukraińcami a mieli dużo więcej promili. Twoje ksenofobiczne teorie możesz sobie w [...]ę wsadzić.

 • Halymbiok

  0,7 promila to nic. Brytole mają dozwolone 0,8 i jakoś nie widać żeby przez to była większa wypadkowość

 • ResidentUK

  Owszem, mają tam 0.8 promila, ale jak dojdzie do wypadku/stłuczki nawet po mniejszej ilości, napewno będzie to brane pod uwagę. Poza tym, już samo wsiadanie za kółko po alko bez ważnego powodu może być podciągnięte pod świadomą próbę spowodowania niebezpieczeństwa na drodze, a za to już sąd się zabierze. W UK nie możesz podejść nawet do samochodu z otwartym alkoholem lub go sprzątać z tzw piwkiem w ręku. W razie wizyty policji można być posądzonym o zamiar jazdy po alkoholu, a przy wartości powyżej 0.8 zabiorą prawko nawet nie siadając za kierownicą. Limity swoją drogą, a przepisy i ich interpretacja całkowicie inna... Być może jest mniej wypadków, bo są bardziej surowe przepisy i limit prędkości do 112 km//h nawet na autostradach, gdzie odcinkowy pomiar prędkości jest czymś powszechnym, a pula punktów karnych to tylko 13 i to kasowane po 3 latach?

 • Dorota

  My nie jesteśmy brytole.

 • Kpina + ironia / szydera

  Dobrze prawisz. Do tego mogą mieć cztery różne opony i co? No właśnie nic... wypadków mniej, ofiar mniej... Może tam po prostu policja nie czai się w krzakach, gdzie jest "40" w polu, tylko pilnuje przy szkole/przedszkolu? Ach zapomniałem: przecież u nas wpływy z mandatów są zapisane w budżecie, to wykon musi być ! ! !

 • Brawo!!!

  W Rudzie pijący kierowcy zasiadają za kółko bez hamulców. Dobrze, że są te akcje z alkomatem. Oby były częściej organizowane. W szczególności przy wyjazdach z ogródków działkowych, przedszkoli, szkół.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również