Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Termomodernizacja siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

  • Dodano: 2021-02-08 13:45

Już wkrótce modernizacji energetycznej poddany zostanie budynek administracji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdujący się przy ul. Hallera w Nowym Bytomiu. Koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 560 tys. zł. W większości sfinansowane zostanie ono ze środków unijnych oraz dotacji z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- Przy realizacji tego typu inwestycji bazujemy głównie na środkach unijnych. Dodatkowo szukamy też innych źródeł finansowania, dzięki którym możemy pokryć w części także i sam wkład własny. W ubiegłym roku udało nam się w ten sposób zrealizować już 3 zadania z zakresu termomodernizacji. Również i w tym przypadku, dzięki środkom z Metropolii, ponownie uda nam się zastosować taki montaż finansowy – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Termomodernizacja siedziby MOSiR-u

Sama termomodernizacja siedziby MOSiR-u obejmować będzie ocieplenie ścian oraz dachu wraz z wymianą jego pokrycia. Dodatkowo wymieniona zostanie stolarka drzwiowa oraz część stolarki okiennej, a także  wykonana zostanie izolacja przeciwwilgociowa. 

- Poprawi się także sama estetyka budynku. Oprócz nowej elewacji zmodernizowane zostaną także wejścia do budynku wraz ze schodami i zadaszeniami. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie fasady - informuje wiceprezydent Michał Pierończyk.

Prace przy termomodernizacji budynku potrwają 5 miesięcy od momentu przekazania terenu budowy wyłonionemu właśnie w przetargu wykonawcy. To powinno zaś nastąpić w najbliższym czasie. Koszt inwestycji wyniesie ponad 560 tys. zł. Zdecydowana większość z tej kwoty pochodzić będzie z pozyskanego pod koniec 2019 r. dofinansowania unijnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dodatkowo inwestycja objęta będzie wsparciem finansowym przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach programu działań na rzecz ograniczania niskiej emisji. Ponad 200 tys. zł na ten cel przyznano miastu jeszcze w ubiegłym roku. W związku z rozstrzygniętym przetargiem kwota ta ostatecznie będzie jeszcze zaktualizowana.

Inwestycje z zakresu termomodernizacji

Przypomnijmy, że w tym roku na inwestycje z zakresu termomodernizacji, władze miasta w budżecie zaplanowały ponad 8 mln zł. Z tych środków ocieplonych ma zostać 9 budynków wielorodzinnych. Chodzi tu o budynki przy: 

  • ul. Damrota 5,
  • Bytomskiej 39-41,
  • Chorzowskiej 9A,
  • Gierałtowskiego 2,
  • Kokota 127-129-131,
  • Mickiewicza 1,
  • Bielszowickiej 112,
  • Kokota 149
  • oraz Sikorek 49-51-53-55-57.

Ostatnie cztery dodatkowo podłączone zostaną do nowego źródła ciepła.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.