Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Termomodernizacja siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

  • Dodano: 2021-02-08 13:45

Już wkrótce modernizacji energetycznej poddany zostanie budynek administracji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdujący się przy ul. Hallera w Nowym Bytomiu. Koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 560 tys. zł. W większości sfinansowane zostanie ono ze środków unijnych oraz dotacji z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- Przy realizacji tego typu inwestycji bazujemy głównie na środkach unijnych. Dodatkowo szukamy też innych źródeł finansowania, dzięki którym możemy pokryć w części także i sam wkład własny. W ubiegłym roku udało nam się w ten sposób zrealizować już 3 zadania z zakresu termomodernizacji. Również i w tym przypadku, dzięki środkom z Metropolii, ponownie uda nam się zastosować taki montaż finansowy – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Termomodernizacja siedziby MOSiR-u

Sama termomodernizacja siedziby MOSiR-u obejmować będzie ocieplenie ścian oraz dachu wraz z wymianą jego pokrycia. Dodatkowo wymieniona zostanie stolarka drzwiowa oraz część stolarki okiennej, a także  wykonana zostanie izolacja przeciwwilgociowa. 

- Poprawi się także sama estetyka budynku. Oprócz nowej elewacji zmodernizowane zostaną także wejścia do budynku wraz ze schodami i zadaszeniami. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie fasady - informuje wiceprezydent Michał Pierończyk.

Prace przy termomodernizacji budynku potrwają 5 miesięcy od momentu przekazania terenu budowy wyłonionemu właśnie w przetargu wykonawcy. To powinno zaś nastąpić w najbliższym czasie. Koszt inwestycji wyniesie ponad 560 tys. zł. Zdecydowana większość z tej kwoty pochodzić będzie z pozyskanego pod koniec 2019 r. dofinansowania unijnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dodatkowo inwestycja objęta będzie wsparciem finansowym przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach programu działań na rzecz ograniczania niskiej emisji. Ponad 200 tys. zł na ten cel przyznano miastu jeszcze w ubiegłym roku. W związku z rozstrzygniętym przetargiem kwota ta ostatecznie będzie jeszcze zaktualizowana.

Inwestycje z zakresu termomodernizacji

Przypomnijmy, że w tym roku na inwestycje z zakresu termomodernizacji, władze miasta w budżecie zaplanowały ponad 8 mln zł. Z tych środków ocieplonych ma zostać 9 budynków wielorodzinnych. Chodzi tu o budynki przy: 

  • ul. Damrota 5,
  • Bytomskiej 39-41,
  • Chorzowskiej 9A,
  • Gierałtowskiego 2,
  • Kokota 127-129-131,
  • Mickiewicza 1,
  • Bielszowickiej 112,
  • Kokota 149
  • oraz Sikorek 49-51-53-55-57.

Ostatnie cztery dodatkowo podłączone zostaną do nowego źródła ciepła.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również