Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Włamali się do garażu, aby ukraść rowery!

  • Dodano: 2024-02-23 07:30, aktualizacja: 2024-02-23 09:23

Policjanci z rudzkiej dwójki rozwiązali sprawę włamania do garażu i kradzieży dwóch rowerów. Dzięki dobremu rozeznaniu kryminalni zatrzymali dwóch sprawców i odzyskali jeden ze skradzionych rowerów. Przestępcy usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.

Złodzieje rowerów zatrzymani

Na początku tygodnia mundurowi z dwójki zostali powiadomieni o włamaniu do garażu i kradzieży z niego dwóch rowerów wartości blisko 5 tysięcy złotych. Zebrane na miejscu ślady, wnikliwa praca śledczych oraz dobre rozeznanie wśród lokalnych złodziei pozwoliła policyjnym detektywom na wytypowanie sprawcy. Już w kolejnym dniu od zgłoszenia policjanci zatrzymali podejrzewanego o to włamanie rudzianina, odzyskując jeden ze skradzionych jednośladów. Kolejny dzień pracy i wyjaśnienia złożone przez zatrzymanego doprowadziły kryminalnych do kolejnego sprawcy. Ten również został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Śledczy pracujący nad sprawą ustalają teraz, gdzie znajduje się drugi z rowerów.

Obaj sprawcy to rudzianie w wieku 27 i 29 lat, którzy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak podkreślają śledczy z dwójki, w ich pracy liczy się przede wszystkim dobro pokrzywdzonych i doprowadzenie sprawców przed oblicze Temidy.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również