RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci przejęli prawie 34 tysiące sztuk nielegalnych papierosów

 • Dodano: 2021-10-08 13:00

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 56-letniego mieszkańca Katowic, który posiadał oraz wprowadzał do obrotu papierosy bez polskich znaków akcyzy. Katowiczanin ze sprzedaży kontrabandy zorganizowała sobie stałe źródło dochodu.

Za to przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą rudzkiej komendy zatrzymali 56-letniego katowiczanina, który handlował papierosami pochodzącymi zza wschodniej granicy na targu. W trakcie zatrzymania handlarz miał przy sobie 33800 papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy przesłuchali już 56-latka i wkrótce przedstawią mu zarzuty popełnienia przestępstwa. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa mogła wynieść ponad 30 tysięcy złotych. Za tego rodzaju czyny Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia i wysoką grzywnę.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj »

 • Szumowina

  Bezczelność firmy o nazwie policja nie ma granic, pozamykać mafiozów z nowogrodzkiej a od ludzi sie [...].. e!!!

 • student

  ci co biorą 300+ ,500+, 13 , 14 i inne dodatki też uszczuplili budżet państwa a jakoś ich nie ścigają

 • honzwot

  a jo bych sie tako tonio cygareta baknou hehe

 • Sprawiedliwie karac

  Szymowski zatrzymany za zakup respiratorów z lewego źródła skarb Państwo stracił na tym miliony grozi mu do 10lat. Tak by państwo prawa zaczeło działać a nie najgorsze bandyći chodzą po wolności bo takim włos z głowy nie spadnie państwo niesprawiedliwości tu działa

 • Jak by tak w końcu poczytać coś typu policja zatrzymała mafię kaczora który wyprowadził miliony złotych za ten czyn mu i jego grupie grozi 25lat

 • matematyk

  34000 papierosów!!! Jak to brzmi!!! Jakby policzyć ile jest w paczce, paczek w sztandze i sztang w kartonie to wyjdą może ze dwa kartony może. :)

 • Kazek

  I to 'uszczuplenie o 30 tys' brzmi jak uszczuplony żarcik. Bo jak to sie ma do dlugow ktore ma nasze durne rozdawnicze państewko.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.