Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci zatrzymali złodzieja. 39-latek usłyszał zarzuty

  • Dodano: 2021-07-15 08:15, aktualizacja: 2021-07-15 09:18

Kryminalni z rudzkiej "trójki” zatrzymali 39-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej podejrzanego o kradzież telefonu, piły i roweru. Złodziej swoje łupy wynosił z domu właściciela po zakrapianej alkoholem imprezie.

Przedmioty wróciły już w prawowite ręce, a złodziej usłyszał zarzuty kradzieży

Kilka dni temu jeden z mieszkańców Kochłowic zorientował się, że z jego mieszkania zniknęły telefon, piła łańcuchowa i rower. Mężczyzna zgłosił kradzież policji, wspominając, że w ostatnim czasie było u niego kilku mężczyzn, z którymi spożywał alkohol.

- Kryminalni z "trójki” analizowali sprawę i sprawdzali rudzkie lombardy. W jednym z nich znaleźli szukane przez nich przedmioty. Na podstawie dokumentacji z zastawu dotarli do złodzieja. Po zatrzymaniu 39-letni rudzianin przyznał się do kradzieży. Policjanci odzyskali łup i zwrócili go prawowitemu właścicielowi - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Sprawcy, który wykorzystał upojenie właściciela do kradzieży jego własności, grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.