Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianie po raz czwarty w tym roku wzięli udział w Biegu Wiewiórki! [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2024-06-15 14:45

Dziś o godzinie 11:00 rozpoczął się czerwcowy Bieg Wiewiórki. Było to już czwarta biegowa impreza z cyklu. Przed miłośnikami aktywności fizycznej z naszego miasta jeszcze 5 Biegów Wiewiórki! Zobaczcie w naszej galerii relację z wydarzenia.

4. BIEG WIEWIÓRKI - 2024

Dziś aktywni mieszkańcy naszego miasta mieli okazję po raz kolejny wziąć udział w znanej i lubianej przez rudzian imprezie biegowej – Biegu Wiewiórki.

Przypominamy, że wszystkie biegi z cyklu odbywają się w Rudzie Śląskiej Halembie na terenie lasów państwowych. Zadaniem uczestników jest pokonanie biegiem lub w formie Nordic Walking pętli o długości 4200 m. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu decyduje indywidualnie, ile razy chce ją pokonać. Biegacze mogą zrobić to maksymalnie 5 razy, jednak muszą zmieścić się w limicie czasowym, wynoszącym 2:45 h. Osoby pokonujące dystans w formie Nordic Walking mogą pokonać pętlę trzy razy, a maksymalny dystans w tym przypadku wynosi 12,6 km. W wydarzeniu mogą wziąć również najmłodsi mieszkańcy naszego miasta! Dystans dla dzieci do 15 roku życia wynosi 1000 m.

Przed rudzianami jeszcze 5 Biegów Wiewiórki 2024

W tym roku czeka nas jeszcze kilka edycji Biegu Wiewiórki. Rudzianie, którzy nie mieli okazji wziąć udziału w dzisiejszym biegu, będą mogli to zrobić:

 • 13 lipca,
 • 24 sierpnia,
 • 21 września,
 • 12 października,
 • 9 listopada.

Czerwcowy Bieg Wiewiórki był już czwartą imprezą biegową z cyklu, na który składa się aż 9 biegów! Zobaczcie w naszej galerii fotorelację z wydarzenia!

Komentarze (2)    dodaj »

 • Ziga z Wirku

  Jak to w końcu jest,czy pan Mejer jest radnym czy nie?

 • Gorolik

  Hej jakieś dziwadła szły drogom chłopy miały włosy koloru czerwonego abo te chłopy biegaly w biegu wiewiorki abo te dziwolongi przyjechały od Trzaskowskiego że stolycy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również