Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka kwiaciarnia dołącza do akcji ReKorek!

 • Dodano: 2021-09-20 08:00, aktualizacja: 2021-09-20 07:48

Rudzianie mogą razem zadbać o środowisko! Kwiaciarnia "Kwiatyasi" została partnerem ogólnopolskiej akcji ReKorek – zbiera korki od wina, które trafią do recyklingu. To pierwsza placówka w naszym mieście, która zaangażowała się w akcję.

Nie wyrzucaj – oddaj!

Rudzka kwiaciarnia, znajdująca się na ulicy Niedurnego 55 w dzielnicy Nowy Bytom, postanowiła zostać partnerem ogólnopolskiej akcji ReKorek. Polega ona na zbieraniu korków po winie i poddawaniu ich późniejszemu recyklingowi. Od kilku dni w kwiaciarni znajduje się specjalny słoik, do którego można wrzucać zużyte korki. 

-Od dzisiaj razem z inicjatywą #ReKorek zbieramy korki, które zostaną w ten sposób uratowane i poddane recyklingowi! Po spożyciu wina pomyśl o środowisku i nie wyrzucaj korka do śmieci. Możesz dać mu nowe życie! – czytamy w poście opublikowanym przez kwiaciarnię na Facebooku.

Inicjatywa ReKorek

Akcja ReKorek powstała z myślą o ratowaniu środowiska, poprzez wtórne wykorzystanie surowców – w tym przypadku korka. Ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej lokalnych społeczności na temat bogatego zastosowania tego materiału. Organizatorzy akcji podkreślają, że ze zużytej zatyczki do wina czy szampana może powstać tablica korkowa, mata do jogi, a nawet części motoryzacyjne!

-Ponad 70% surowca jest wykorzystywana do produkcji korków do butelek. Większość Polaków wyrzuca zużyte zatyczki, które mogą być poddane recyklingowi. Oddając korek do recyklingu możemy wykorzystać materiał z kory dębu ponownie! – czytamy na stronie rekorek.pl

Akcja ReKorek ma zasięg ogólnopolski – placówki w całym kraju przyjmują korki, które następnie zostają poddane recyklingowi. Organizatorzy inicjatywy stale poszukują kolejnych partnerów – aby nim zostać, wystarczy skontaktować się z koordynatorami akcji poprzez stronę internetową.

Zatem jeżeli pijesz wino, oddaj korek w jednym z punktów. Mapę partnerów, biorących udział w akcji, znajdziesz TUTAJ.

Komentarze (4)    dodaj »

 • boluś

  Może Zbiórka Kory Dziesiątków Tysięcy Drzew ECO'logicznie wycinanych co roku w RUDZIE ŚL. Abo wysuszonych tysięcy nasadzeń zastymczych co roku ? Abo kolejno ECO'głupawka Urzyndu i StowarzyszONYCH ?

 • boluś

  Znocy pijemy dla ECOlogii" korki ze SNAJPERA tyż ?

 • jeb rsl

  ty to jesteś jednak ciężki [...] robol

 • boluś

  CIUĆMOK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również