Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka policja podsumowała 2022 rok. Jak wypadł w statystykach?

  • Dodano: 2023-02-06 08:30, aktualizacja: 2023-02-06 08:59

W Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej odbyła się narada podsumowująca wyniki pracy mundurowych w 2022 roku. W naradzie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mariusz Krzystyniak, Prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk, kierownictwo rudzkiej komendy, policjanci, pracownicy policji, oraz zaproszeni goście. Podczas narady omówiono wyniki pracy osiągnięte w minionym roku oraz cele i założenia na rok bieżący.

Rudzcy policjanci podsumowali ubiegły rok

Wśród gości narady służbowej byli wiceszefowa rudzkiej prokuratury Aleksandra Mazur-Żwaka, Przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska Kazimierz Myszur, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Paweł Skwira, Komendant Straży Miejskiej Marek Partuś, Zastępca Komendanta rudzkiej Placówki Straży Granicznej mjr Przemysław Starczewski oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego rudzkiego magistratu Roman Dymek. Naradę rozpoczął komendant Dyło, który przedstawił informację o stanie etatowym jednostki, pozyskanych środkach, w tym o działce pod budowę nowego komisariatu pozyskanej dzięki wsparciu ze strony miasta oraz przedstawił wyniki pracy osiągnięte przez rudzkich policjantów w ubiegłym roku.

Spadek przestępczości

Ubiegły rok to przede wszystkim kolejny rok, w którym policjanci musieli zmagać się z ogromem zadań związanych z pandemią. To także rok, w którym mundurowi byli bardziej widoczni na ulicach miasta, w szczególności patrole ruchu drogowego i dzielnicowi. Optymistyczny dla mieszkańców Rudy Śląskiej, jest zauważalny spadek liczby przestępstw związanych z bójkami i pobiciami, kradzieżami samochodów i rozbojami. Fakt ten zawdzięczać można między innymi coraz lepszej prewencji i większej ilości patroli ruchu drogowego. Poprawił się również stan bezpieczeństwa na rudzkich drogach. W ubiegłym roku było mniej wypadków, zabitych i rannych, a także co ważne, mniej kolizji. Rudzcy policjanci zatrzymali tym razem mniej nietrzeźwych kierowców, przy znacznym wzroście badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W ciągu ubiegłego roku mundurowi z drogówki przeprowadzili ponad 65 tysięcy badań, ujawniając 194 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Podziękowania

Komendant Dyło podziękował podległym mu policjantom i pracownikom cywilnym za trud i wysiłek włożony w pracę w 2022 roku. Jak powiedział, bez ich bardzo dobrej pracy i zaangażowaniu, nie można by mówić o takich wynikach.
Prezydent Michał Pierończyk podziękował rudzkim policjantom za coraz lepszą i skuteczniejszą pracę i zapewnił o dalszej współpracy i wsparciu ze strony władz samorządowych. Prezydent wskazał, że pomimo, iż nowych wyzwań nie brakuje, każdego dnia widać jak policja pilnuje porządku i bezpieczeństwa w naszym mieście. Głos zabrali także Przewodniczący Rady Miasta i Zastępca Prokuratora Rejonowego, a ich wypowiedzi były wypełnione gratulacjami osiągnięcia dobrych wyników, podziękowaniem za dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców oraz zapewnieniem wsparcia i chęci współpracy w roku bieżącym. Również Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego podziękował za ciężką pracę policjantom i pracownikom cywilnym w ubiegłym roku. Wskazał, że rudzka komenda dobrze wykonuje swoje zadania i zauważalnie walczy z przestępczością i wykroczeniami, które najbardziej uderzają w społeczeństwo lokalne.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Marcin

    Ale sciema od 2/3 lat wszystko pikuje w dół . Pokazane te słupki gdzie jest dobrze a reszta?Ci co sie znaja wiedzą gdzie Ruda jest na dole w wojewodztwie

  • Venus

    Mam pytanie, gdzie widać tych policjantów? Chętnie zobaczę w parku przy Parkowej, jak pijoki balują i załatwiają się pod oknami mieszkańców bloku.

  • Jenka

    jaka Venus takie apsztyfikanty

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również