Wiadomości z Rudy Śląskiej

Samochody oklejone naklejkami z podobizną D. Tobiszowskiej. Kandydatka: "To czarny PR"

 • Dodano: 2019-10-11 15:15, aktualizacja: 2019-10-16 10:39

Samochody i drzwi klatek schodowych oklejone dużą ilością naklejek z podobizną kandydatki PiS na senatora - Dorotą Tobiszowską - taki widok zastali dzisiaj rano mieszkańcy Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Mieszkańcy są oburzeni, a sama kandydatka przekonuje, że nie ma z tym nic wspólnego. Sprawa została zgłoszona na policję.

W mediach społecznościowych od rana pojawiały się zdjęcia naklejek z podobizną Doroty Tobiszowskiej, które zostały naklejone na samochodach i drzwiach do klatek schodowych. W wielu przypadkach naklejki przyklejone zostały na lusterkach samochodowych. Mieszkańcy, których samochody zostały oklejone, zaznaczali, że jest to bardzo niebezpieczne, bo ogranicza widoczność. Dodatkowo bardzo trudno się je odkleja.

Rzadko się udzielam na Facebooku, ale dzisiaj straciłam cierpliwość. Człowiek sobie planuje cały dzień, wychodzi do pracy i co...? Zdaje sobie sprawę, że właśnie straci kilka swoich cennych minut (a nie oszukujmy się, rano każda minuta jest na wagę złota), bo jakiś mało inteligentny człowiek postanowił okleić mu lusterko samochodu w imię poglądów politycznych. Podkreślam, że kilka innych samochodów na osiedlu zostało tak samo potraktowanych. Cisną się na usta bardzo niecenzuralne słowa. Dorota Tobiszowska - nie uważa Pani, że to przesada? - pytała jedna z internautek.

Sama kandydatka przekonuje, że nie ma z tym nic wspólnego. W południe na rynku w Nowym Bytomiu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Dorota Tobiszowska odniosła się do tej sprawy.


 

W ramach prowadzonej, zorganizowanej kampanii zostały obklejone samochody mieszkańców naklejkami z moją podobizną. Widziałam już niszczenie materiałów wyborczych, jednak nigdy nie sądziłam, że dojdzie do sytuacji, w której ktoś wykorzysta mój wizerunek do niszczenia mienia prywatnego. Sprawa została zgłoszona na policję i uzupełniamy ulice, gdzie doszło do rozklejenia takiej naklejki. Pierwsze nagrania z kamer już zostały zabezpieczone przez Policję i mam nadzieję, że osoby, które to zrobiły, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. W tym miejscu chciałam, oświadczyć, że to nie są moje materiały wyborcze i nikt z nas nawet nie odważyłby się podjąć takiej akcji. Dopiero dzisiaj zostałam uświadomiona, jak mogą wyglądać działania obcych osób, aby skazać drugiego człowieka na infamię i poniżenie w ocenie i oczach opinii publicznej - mówiła Dorota Tobiszowska.

Naklejki pojawiły się w Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich czy Świętochłowicach. To miasta okręgu nr 74, z którego to do Senatu kandyduje Dorota Tobiszowska. Sprawa została zgłoszona na policję. Sztab wyborczy kandydatki na Facebook'u prosi o informacje, gdzie jeszcze rozklejone zostały naklejki.

Zobacz także

Komentarze (28)    dodaj »

 • ślązak, rudzianin, polak, patr

  Baaardzo ciekawe. Ktoś "postronny" ma dostęp do materiałów promocyjnych (tych samych zdjęć co na innych materiałach). Ten sam "ktoś" wkłada wysiłek do opracowania graficznego i pieniądze (nie małe) do wydrukowania kilku setek lub tysięcy takich naklejek a potem cała grupa nastawionych anty do Pani D.T. "ktosiów" rozlepia to w kilku miastach. No cóż, różnymi bajkami w trakcie tej kampanii nas karmiono... Mogę uwierzyć w to, że ta pani o tym nie wiedziała ale na pewno jest za to odpowiedzialny ktoś z jej sztabu. A policja wystarczy jak podzwoni po drukarniach pytając o zlecenia ze sztabu... ale czy będzie wola polityczna?A podsumowując: mieszkańcy Rudy Śląskiej - "ukryta opcjo niemiecka", "ludzie gorszego sortu" wstyd: ponad 40% poparcia dla kogoś, kto was lży i szarga Waszą historią patriotycznych zrywów powstańczych

  • ślązak, rudzianin, polak, patr
   2019-10-15 09:19
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Jorguś

  W Bielszowicach ostały się jedynie plakaty pani Tobiszowskiej i pana Wesołego, reszta została zerwana, na przęsłach resztki obejm plastykowych, totalne zdziczenie, ciekawe z jakiej partii to zrobili ??

 • xxx

  Pewnie działania konkurencji

 • OLA

  Chorobliwe ,nie normalne oklejanie samochodów , kto wpadł na taki pomysł.

 • Mateusz

  2 dni z rzędu tj. 11.10 oraz 12.10.2019 oklejono moje auto w ten sam bezczelny sposób. Parking pomiędzy ulicami westerplatte oraz lecha w rudzie śląskiej wirek

 • Xd

  To jest chore żeby oklejać samochody.

 • Krim

  Ale banda...POmyleńcy nie posiadają PrOgramu, ale za to mają POmysły jak zaszkodzić innym ...

 • Pluto

  Tabletki żeś już wzioł? bo du......jakbyś zapomnioł.Krim. bim bim

 • o. faryzeusz

  Dlaczego z góry osądzasz PO nazywając ich bandą i pomyleńcami. Oby się z czasem nie okazało, że sam jesteś pomyleńcem.

 • Krim

  Ale banda...POmyleńcy nie posiadają PrOgramu, ale za to mają POmysły jak zaszkodzić innym ...

 • EnEs

  Pani Dorota Tobiszowska nie świeci inteligencją. Wydaje mi się, że wszyscy to wiedzą. W życiu nie uwierzę, że nie miała z tym nic wspólnego. Słabo Pani Doroto, słabo.

 • Alu

  Moderator blokuje ocenę komentarza .Co -kolesie Tobiszewskiej ?

 • Iks

  Jaki by to miało sens????

 • Ryl

  A w niedzielę auta z podobiznami pisowców będą zaparkowane przez przypadek obok lokali wyborczych tak jak przy wyborach samorządowych.

 • Hajer

  A po południu lotało po Frynie i dzieliła bombonami….A może tył nie łona...

 • Zyga

  Jak zawsze pisowska ściema - To nie ja . to oni .

 • Nie wierzę

  Ktoś musialby mieć nieźle narąbane w łepetynie aby za swoje pieniądze, narobił naklejek a potem poświęcił tyle czasu aby je naklejać.Coś tu chyba nie tak?

 • Tere

  Narobił naklejki może i komitet wyborczy tej Pani ale dostały się w ręce idioty. A tak w ogóle wybory to czysty wyścig do koryta.

 • Tomasz

  To nie wierz. Osób było pewno kilka a wyrobienie takich naklejek to grosze

 • Dedektyw

  A może szanowny małżonek postanowił zrobić psikusa?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.