Wiadomości z Rudy Śląskiej

Samochody oklejone naklejkami z podobizną D. Tobiszowskiej. Kandydatka: "To czarny PR"

 • Dodano: 2019-10-11 15:15, aktualizacja: 2019-10-16 10:39

Samochody i drzwi klatek schodowych oklejone dużą ilością naklejek z podobizną kandydatki PiS na senatora - Dorotą Tobiszowską - taki widok zastali dzisiaj rano mieszkańcy Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Mieszkańcy są oburzeni, a sama kandydatka przekonuje, że nie ma z tym nic wspólnego. Sprawa została zgłoszona na policję.

W mediach społecznościowych od rana pojawiały się zdjęcia naklejek z podobizną Doroty Tobiszowskiej, które zostały naklejone na samochodach i drzwiach do klatek schodowych. W wielu przypadkach naklejki przyklejone zostały na lusterkach samochodowych. Mieszkańcy, których samochody zostały oklejone, zaznaczali, że jest to bardzo niebezpieczne, bo ogranicza widoczność. Dodatkowo bardzo trudno się je odkleja.

Rzadko się udzielam na Facebooku, ale dzisiaj straciłam cierpliwość. Człowiek sobie planuje cały dzień, wychodzi do pracy i co...? Zdaje sobie sprawę, że właśnie straci kilka swoich cennych minut (a nie oszukujmy się, rano każda minuta jest na wagę złota), bo jakiś mało inteligentny człowiek postanowił okleić mu lusterko samochodu w imię poglądów politycznych. Podkreślam, że kilka innych samochodów na osiedlu zostało tak samo potraktowanych. Cisną się na usta bardzo niecenzuralne słowa. Dorota Tobiszowska - nie uważa Pani, że to przesada? - pytała jedna z internautek.

Sama kandydatka przekonuje, że nie ma z tym nic wspólnego. W południe na rynku w Nowym Bytomiu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Dorota Tobiszowska odniosła się do tej sprawy.


 

W ramach prowadzonej, zorganizowanej kampanii zostały obklejone samochody mieszkańców naklejkami z moją podobizną. Widziałam już niszczenie materiałów wyborczych, jednak nigdy nie sądziłam, że dojdzie do sytuacji, w której ktoś wykorzysta mój wizerunek do niszczenia mienia prywatnego. Sprawa została zgłoszona na policję i uzupełniamy ulice, gdzie doszło do rozklejenia takiej naklejki. Pierwsze nagrania z kamer już zostały zabezpieczone przez Policję i mam nadzieję, że osoby, które to zrobiły, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. W tym miejscu chciałam, oświadczyć, że to nie są moje materiały wyborcze i nikt z nas nawet nie odważyłby się podjąć takiej akcji. Dopiero dzisiaj zostałam uświadomiona, jak mogą wyglądać działania obcych osób, aby skazać drugiego człowieka na infamię i poniżenie w ocenie i oczach opinii publicznej - mówiła Dorota Tobiszowska.

Naklejki pojawiły się w Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich czy Świętochłowicach. To miasta okręgu nr 74, z którego to do Senatu kandyduje Dorota Tobiszowska. Sprawa została zgłoszona na policję. Sztab wyborczy kandydatki na Facebook'u prosi o informacje, gdzie jeszcze rozklejone zostały naklejki.

Zobacz także

Komentarze (28)    dodaj »

 • Jo

  A w niedzielę będzìe list pasterski biskupów, że ktoś chce zakłócić wzorowe małżeństwo.

 • Jo

  A w niedzielę będzìe list pasterski biskupów, że ktoś chce zakłócić wzorowe małżeństwo.

 • Zbychu

  To psikus ? - przecież to nachalna reklama .

 • bez przebacz

  Jak by mi tak ,,łonom" auto oklejono na karoserii to sprawa by była zgłoszono w sądzie.

 • [...]rol

  obudz sie, obudz sie zesr*&^ sie

 • Jacek

  Bym łapy urwał temu co mi auto tak z rana ozdobił barany tego nie mozna bylo zerwac!!!.

 • Max

  Można, ciepłe powietrze.

 • pytajnik

  Max, ale jak to tak..czekać do lata na ciepłe powietrze?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.