Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sonda: Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 • Dodano: 2020-07-02 13:45, aktualizacja: 2020-07-03 09:06

W niedzielę, 12 lipca 2020 odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. O najwyższy urząd w państwie ubiegać się będą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020? Weź udział w naszej sondzie!

Oddaj głos na swojego kandydata

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich

W pierwszej turze zwyciężył Duda, na którego w całej Polsce zagłosowało 43,67 proc. wyborców. Drugi był Rafał Trzaskowski, który uzyskał 30,34 proc. głosów.

W województwie śląskim triumfował Andrzej Duda, zdobył 41,22 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 34,2 proc. W Rudzie Śląskiej również wygrał obecnie urzędujący prezydent, który otrzymał 42,27 proc. głosów.

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski. Na prezydenta Warszawy swój głos oddałoby 48,1 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał 2,6 punktów procentowych.

Drugie miejsce przypadłoby Andrzejowi Dudzie. Głos na urzędującego prezydenta oddałoby 45,6 proc. głosów. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik gorszy o 0,3 proc. punktów procentowego.

Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą - w piątek 26 czerwca. Badanie przeprowadzono metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Sonda: Na kogo zagłosujecie 12 lipca?

Chcemy sprawdzić, czy wyniki ogólnopolskich sondaży pokrywają się z nastrojami wyborczymi w Rudzie Śląskiej. Aktywowaliśmy więc na naszym portalu sondę.

Przypominamy, że sonda na portalu to element interaktywny – forma kontaktu z Czytelnikami. Jej celem nie jest przeprowadzenie wiarygodnych badań a zapoznanie się z nastrojami grupy użytkowników strony.

W sondażu można oddać jeden głos na dobę z danego adresu IP lub urządzenia. Na głosy czekamy do czwartku 9 lipca 9:00, wtedy też zweryfikujemy ich poprawność i podamy wyniki.

Na kogo zagłosujecie 12 lipca? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.


Źródło: Redakcja

Komentarze (246)    dodaj »

 • Iloraz

  Z Mozambiku i Kolumbii jeszcze był...

 • Iga

  Trzaskowski, dość kłamstw, manipulacji,straszenia pis_em. Nie masz chłopie programu. I tak wiele zrobiłeś w tej kampanii w porównaniu z Kidawą. Odebrałeś głosy Szymonowi, Władkowi, Robertowi. I to by było na tyle. Od wielu lat nie głosowałam, teraz zagłosuję na Dudę. W jego sztabie nie atakują ludzi.

 • Zbyszek

  Haha, w sztabie PiS nie atakują ludzi :) przecież cała ich kampania jest oparta na nienawiści i braku tolerancji do innych.

 • Alojz

  Nitras z P O to nawet fizycznie ludzi atakuje szarpie wyrywa z rąk. Ale co się dziwić jak gościu wygląda jakby ćpał. Elektorat P O - wystarczy komentarze poczytać słoma z butów wystaje i żółć zalewa.

 • tyle w temacie

  Elektorat PO to wypowiedzi boss.

 • emeryt

  co ty bieresz ?

 • Ja cię nie mogę...

  Masz rację, oni nie atakują ludzi, a wręcz idą o krok dalej, niektórym odmawiając bycia nimi.

 • propaganda

  Tusk tylko gadał nie ma i nie będzie nie ma i nie będzie żadnych pieniędzy koniec,wyjeżdżajcie do Niemiec tam za parę groszy pracować. Czaskowski pokaż lepiej program, który by wykraczał poza twoje "muszę zniszczyć pis"? bo Andrzej ma program. Proszę zauważyć, że R.T. w każdej wypowiedzi atakował Dudę i PIS. Niewygodne pytania zbywał uśmiechem i stwierdzeniem, że przecież teraz to nikogo nie interesuje. Na trudne pytania w ogóle unikał jasnych odpowiedzi. Hasło "nienawidzę PIS" albo "Trzaskowski jest taki przystojny" nie powinno być absolutnie kryterium wyboru głowy państwa. To naprawdę zbyt poważna decyzja!!

 • Iloraz

  Widocznie bardziej się opłaca za parę groszy za granicą, niż tu za miskę ryżu, o której mówił pinokio.

 • Hans

  Tylko Andrzej

 • Mike

  Do andżejów mamy szczęście. Taki z niego wygadany bohater jak z Gołoty.

 • Hans

  Nie liczą się słowa a czyny.

 • Qq

  No Gołota uciekł w 1 rundzie.

 • ewald

  Na pewno nie w 1. Po drugie jak by ciebie naćpany gość z byka po twarzy bił to co byś zrobił. Założe się, że na drodze jakby ktoś do ciebie startował to byś w galoty zrobił i spie rdzi elił.

 • Lol

  A on co ? Z kelnerem chciał się bić ?

 • 48

  Najprzod boł Grzegorz Sch. ale boło, och, ach, jaki łon bydzie, no normalnie nojlepszy. Potym ryp, Borys B. no zmiana, bo teraz tyn bydzie super, no lepszego niy ma nikaj. W kolyjce Małgorzata no i ripley ze śwyczkom tako szukać. Nogle zmiana, następny nojlepszy, lepszego nie znojdziecie naprowdy nikaj. Łon bydzie tyn co mo być i halu, halu, głasku, głasku.Tak colki czos sie przyglądom takij jednyj freli, co, co chwila chwoli i namowio do poparcio. Wiele jeszcze tego bydzie pieron wiy????? Ale jo już tyj kobiycie za pierona niy wierza.Niy wierza żodnymu bo żodyn niy lepszy.

 • olo

  Działa tutaj pisowska farma trolli.

 • bolo

  Do olo .To takie typowe dla was .Ci co piszą dobrze o Pisie to trole , a jak ,źle o PO to hejterzy .Jakoś to nie działa w drugą stronę.To ,że większość jest u za Dudą to dowód na to ,że ludzie wreszcie przejrzeli na oczy i doceniają to co Dudzie zawdzięczają.Trzaskowski to taki typowy warszawski cwaniak i bajerant.Jak kogoś poważnie traktować co najpierw głosuje za podniesieniem wieku emerytalnego (jeszcze tego się wypiera) a teraz bo wie ,że na tym by przegrał się z tego wycofuje.Czyli już teraz nam nie chce wmawiać ,że ludzie żyją dłużej że braknie pieniędzy na emerytury.Ten sam Trzaskowski , który podobnie jak całe PO zarzucał rządowi że 500 plus to rozdawnictwo , na które i tak miało zabraknąć pieniędzy teraz nagle zmienia zdanie obstaje przy tym , a jeszcze dodatkowo chce wprowadzić inne dodatki .Elektorat PO też powtarzał za nim i za opozycją ,że to rozdawnictwo i zarzucał rządowi ,że lekką ręką rozdaje pieniądze.Co więc teraz powiecie nietrole?Ten sam Trzaskowski który jak powiedział kiedyś marzył ,żeby udzielić ślubu parom homoseksualnym i popierał adopcję przez nich dzieci ,teraz unika odpowiedzi na te pytania.Z a to jego żona wypowiedziała się ostatnio ,że z Rafałem codziennie chodzili do kościoła , ale kościół ich zawiódł i przestali chodzić .(niezwykle ciekawe podejście do wiary)Ten sam Trzaskowski tak uwielbiany przez parę prezydencką z naszego miasta zapowiedział ,że w ciągu najbliższych lat będzie dążył do tego by całkowicie wyeliminować ogrzewanie mieszkań węglem.Co to znaczy dla naszych ledwo zipiących kopalń , nie trzeba tu dodawać.Ten sam Trzaskowski zapowiada ,że zlikwiduje tvp Info ( chyba dlatego ,że prostuje kłamliwe oszczerstwa opozycji i przedstawia nam przekręty i wiele innych niegodziwości przesiąkniętych nienawiścią przeciwników rządu., a robią to dlatego ,że nikt inny tego za nich nie zrobi) Przy czym ,żeby była jasność Trzaskowski miałby tu może rację gdyby nie to ,że to samo tylko w drugą stronę robi stacja TVN. Mógłbym przytaczać takich i wiele podobnych przykładów w nieskończoność ,dlatego nie dziw się olo ,że ludzie wolą sprawdzonego prezydenta niż kogoś kto zmienia swe poglądy i ma w sobie co widać na każdym kroku ogromne pokłady nienawiści do ugrupowania , które rządzi ,a jest to o tyle napawające niepokojem ,że przecież w przypadku jego objęcia prezydentury sam nie zrobi nic , a z rządem nie dość ,że w niczym się nie dogada , to będzie wprowadzał tylko zamęt i chaos.Taka z niego będzie korzyść.Zobaczymy też czy uratuje naszą hutę i kopalnie.I przede wszystkim czy postawi na równe nogi nasz samorząd.Czy olo jestem hejterem po tym co napisałem czy tylko pisowskim trolem

 • Zbyszek

  Przestań :) Po wpisie niby inteligentny człowiek ale umiejętności samodzielnego myślenia brak. Co zawdzięczamy ? Wyższe podatki ? Pogardę dla innych ludzi ? Odmawianie 60% społeczeństwa polskości ? Pogardę dla pracy i wychwalanie życia na zasiłku ? Pogardę dla inteligencji ? Antyszczepionkowców i szafowanie życiem dzieci dla doraźnego interesu ? Ułaskawia nie pedofili bo bezrobotna matka woli poświęcić córkę ? Ogarnij się. A o trollach to prawda bo nawet jak ktoś napisał prawdę że Trzaskowska jest z Rybnika o jest Ślązaczką to post zmonusowali.

 • Olo

  Nie podszywaj się pode mnie.

12345678

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również