Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sonda: Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 • Dodano: 2020-07-02 13:45, aktualizacja: 2020-07-03 09:06

W niedzielę, 12 lipca 2020 odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. O najwyższy urząd w państwie ubiegać się będą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020? Weź udział w naszej sondzie!

Oddaj głos na swojego kandydata

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich

W pierwszej turze zwyciężył Duda, na którego w całej Polsce zagłosowało 43,67 proc. wyborców. Drugi był Rafał Trzaskowski, który uzyskał 30,34 proc. głosów.

W województwie śląskim triumfował Andrzej Duda, zdobył 41,22 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 34,2 proc. W Rudzie Śląskiej również wygrał obecnie urzędujący prezydent, który otrzymał 42,27 proc. głosów.

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski. Na prezydenta Warszawy swój głos oddałoby 48,1 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał 2,6 punktów procentowych.

Drugie miejsce przypadłoby Andrzejowi Dudzie. Głos na urzędującego prezydenta oddałoby 45,6 proc. głosów. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik gorszy o 0,3 proc. punktów procentowego.

Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą - w piątek 26 czerwca. Badanie przeprowadzono metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Sonda: Na kogo zagłosujecie 12 lipca?

Chcemy sprawdzić, czy wyniki ogólnopolskich sondaży pokrywają się z nastrojami wyborczymi w Rudzie Śląskiej. Aktywowaliśmy więc na naszym portalu sondę.

Przypominamy, że sonda na portalu to element interaktywny – forma kontaktu z Czytelnikami. Jej celem nie jest przeprowadzenie wiarygodnych badań a zapoznanie się z nastrojami grupy użytkowników strony.

W sondażu można oddać jeden głos na dobę z danego adresu IP lub urządzenia. Na głosy czekamy do czwartku 9 lipca 9:00, wtedy też zweryfikujemy ich poprawność i podamy wyniki.

Na kogo zagłosujecie 12 lipca? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.


Źródło: Redakcja

Komentarze (246)    dodaj »

 • kontekst

  ON STOI PO STRONIE POKRZYWDZONYCH.......a ludzie wywaleni z kamienic na ulicę???????????bez odszkodowania, pewnie z tego finansuje kam.chamską.

 • Troll

  Jasne że działa, a należą do niej wszyscy ci komentuj nieprzychylnie dla Trzaskowskiego

 • do troll

  Tak ty ośla łąko.

 • Kopa

  Wyniki z Warszawy tam gdzie rządzi Trzaskowski. Trzaskowski 47%, Duda 26%. I tyle w temacie jaki on to nieporadny i zły. Tam gdzie rządzi jakiś wygrał wbrew bełkotowi trolli.

 • prawda

  Odpowiedź dlaczego w Warszawie Duda dostał mniej głosów jest banalnie prosta .To tam mieszka wciąż najwięcej byłych ubeków i komuchów ,oszustów vatowskich i LGBTowców .Poza tym dobrze opłacani urzędnicy Trzaskowskiego z rodzinami.Mam rodzinę w warszawie ,na Trzaskowskim nie pozostawiają suchej nitki.

 • Lola

  Hahaha, to może od razu zamknąć ich w obozach ? I skończcie już PiSowcy z tymi ubekami. Oni mają dziś po 70 lat. Żałośni jesteście z tą swoją nienawiścią do wszystkich spoza PiS

 • żadna nowość

  No, normalne gdzie ci Warszawiak zagłosuje na Krakusa.

 • Dora

  Ale w Krakowie Duda też przegrał

 • Hanys

  Trzaskowski jest z Rybnika czyli bardziej Śląska niż Rudzianie. Dudy oba z Krakowa. Ale Ślązacy wolą krakusów którzy im plują w twarz nazywając zakamuflowaną opcją niemiecką.

 • kotuś

  Hnys to żona Trzeskowskiego jest z Rybnika a on jest Warszawiakiem.

 • Hanys

  Oj tam literowka na telefonie. Oczywiście chodziło mi o Trzaskowską.

 • oj, tam!

  Właśnie tacy są wyborcy Trzaskowskiego - przykład Hanys, przeinaczają istotne fakty.

 • Kopa

  Ty naprawdę taki ułomny jesteś ? Wpisz w telefonie Trzaskowska to ci słownik zmieni automatycznie na ski. Czego się lepiej swojego nie czytającego co podpisuje prezydentami w USA dali.mu do podpisu księgę gości a on myślał że to ważna umowa co pokazali w TVP :).

 • Hajer

  Trzask ma przynajmniej żonę Ślązaczkę z Rybnika. Nie będę głosował za Dudą który odmawia mi polskości i nazywa Ślązaków zakamuflowaną opcją niemiecką. Ale widać grubiorzom to nie przeszkadza bo honoru dawno już nie ma tak jak i prawdziwych górników.

 • nie zrealizowane programy

  Pamiętam nie zrealizowane programy PO pamiętam !!!! , wszyscy tylko nie PO , demokracja więc głosujcie na kogo chcecie ale pamiętajcie kłamca jest całe życie kłamcą teraz mydli oczy a później znowu się będą śmiać a wy po wyborach oczy otworzycie

 • Z Londynu

  Pamiętam jak za PO jeszcze w Polsce mieszkałam pracowałam za najniższą krajową dostawałam 40 zł rodzinnego na dwójkę dzieci mąż pracował tylko na czarno i takie były perspektywy.Rok temu wróciliśmy do Polski po 13 latach I wiele innych polskich rodzin.

 • Poki

  Za PiS tylko rosną ceny i podatki. Co z tego że dali zarobić 10% więcej skoro ceny wzrosły o 15%? Ale dobrego żeby to zrozumieć trzeba potrafić liczyć a ciemny lud nie daje rady.

 • Iloraz

  Pamiętam ten milion elektrycznych samochodów... Te mieszkania...

 • potęga

  przecież można kupić ale ty pewnie na darmochę liczysz

 • Haha

  Gdzie mogę kupić polski elektryczny samochód w cenie dla Kowalskiego czyli powiedzmy 50 tysięcy ? Czekam.

123456789

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również