Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sonda: Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 • Dodano: 2020-07-02 13:45, aktualizacja: 2020-07-03 09:06

W niedzielę, 12 lipca 2020 odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. O najwyższy urząd w państwie ubiegać się będą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020? Weź udział w naszej sondzie!

Oddaj głos na swojego kandydata

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich

W pierwszej turze zwyciężył Duda, na którego w całej Polsce zagłosowało 43,67 proc. wyborców. Drugi był Rafał Trzaskowski, który uzyskał 30,34 proc. głosów.

W województwie śląskim triumfował Andrzej Duda, zdobył 41,22 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 34,2 proc. W Rudzie Śląskiej również wygrał obecnie urzędujący prezydent, który otrzymał 42,27 proc. głosów.

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski. Na prezydenta Warszawy swój głos oddałoby 48,1 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał 2,6 punktów procentowych.

Drugie miejsce przypadłoby Andrzejowi Dudzie. Głos na urzędującego prezydenta oddałoby 45,6 proc. głosów. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik gorszy o 0,3 proc. punktów procentowego.

Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą - w piątek 26 czerwca. Badanie przeprowadzono metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Sonda: Na kogo zagłosujecie 12 lipca?

Chcemy sprawdzić, czy wyniki ogólnopolskich sondaży pokrywają się z nastrojami wyborczymi w Rudzie Śląskiej. Aktywowaliśmy więc na naszym portalu sondę.

Przypominamy, że sonda na portalu to element interaktywny – forma kontaktu z Czytelnikami. Jej celem nie jest przeprowadzenie wiarygodnych badań a zapoznanie się z nastrojami grupy użytkowników strony.

W sondażu można oddać jeden głos na dobę z danego adresu IP lub urządzenia. Na głosy czekamy do czwartku 9 lipca 9:00, wtedy też zweryfikujemy ich poprawność i podamy wyniki.

Na kogo zagłosujecie 12 lipca? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.


Źródło: Redakcja

Komentarze (246)    dodaj »

 • Brawo Duda

  Doszło do trzask-prask.

 • zrg

  Nie jestem jakimś zwolennikiem PO czy PiS, ale wg mnie mniejszym złem jest wybór PAD. Ludzie już nie pamiętają dlaczego byli źli na PO i głosowali na PiS. Jakie ustawy wprowadzali, jakie afery kręcili. Teraz ludziom nagle nie pasuje, że jest 500+ czy trzynasta emerytura. Miała być katastrofa przez te rozdawnictwo i co? Nagle PO mówi, że nie wycofa się z tego projektu. Jak to? No przecież katastrofa będzie... A wolne sądy? Komu przeszkadza ta reforma? Mnie to nawet nie dotyczy jako zwykłego obywatela, kto tam jest prezesem Sądu Najwyższego itd. Boją się elity, czy tzw. "celebryci", którzy mają różne "ciemne" interesy itd. To PiS zajął się umowami o pracę (i to akurat dotyczyło mnie), czy wiek emerytalny. Jakie protesty były, że podwyższają nam wiek emerytalny, a teraz nagle zmienili zdanie... Przecież katastrofa miała być. Wiadomo, że takie zmiany będą jak dojdą do władzy. Już widzę, pracownika fizycznego (czy to na budowie, w sklepie czy na produkcji), który pracuje na pełnych obrotach do 67roku życia. Nawet Ci pracujący za biurkiem w większości nie dają rady (o ile tego wieku się dożyje). Dużo by tu pisać, ale proszę, przypomnijcie sobie jak było podczas rządów PO. Jak wszystko sprzedawali, jak wszystkie zakłady upadały. Poszperajcie w necie o tym, bo większość już zapomniała jak te "warszafskie elity" się bawiły, jak rządziły i co mówiły. Przypomnijcie sobie.

 • uważam tak samo

  Zrg bardzo słuszna wypowiedź niestety na tym forum więcej jest zwolenników Trzaska.

 • grzegorz

  I jest karastrofa bo budżet pusty zobaczysz jak ceny po wyborach powindują (a juz wszystko poszło), bo na razie apostoł Mateusz "trawę na zelono maluje"

 • zorg

  No ale przecież PO mówi, że zostawi 500+ czy trzynastą emeryturę. Ponadto obiecują jeszcze więcej. To czy wtedy nie będzie katastrofy i wzrostu cen?

 • ewald

  Na początku kadencji rządu pis główny ekonomista PO zapowiadał na tamten czas deficyt 100mld. Pytanie gdzie on?

 • Prorok

  Duda przegra M a f i a PO sfałszuje wybory.Polska znów będzie zniewolona na wiele lat i wyprzedawana po kawałku.Naszego kraju nie da się ocalić.Zbyt wielu chce Niemieckiego niewolnictwa w Polsce...

 • grzegorz

  Ty przestań już tvp oglądać

 • Rudzianin

  Tylko Rafal nie duda baran!!!Patola 500+ na dude I emeryci!!!

 • boss

  Brawo jeden normalny w rsl reszta to chołota i patologia hahah robole za 3 500 razem z niemytymi ukraincami ,dobrze ze opuściłem te za[...]ie ponad 10 lat temu .. w końcu normalne towarzystwo można zaprośić w obecnym mieście czysto spokój a nie kibole menele darcie ryja jak to w rsl normalne i przynajmniej swój dom a nie jakiś smierdzący blok i chołota rudzka w koło

 • do boss

  A ty prymitywie nie drzesz ryja na tym forum.

 • ewald

  Czemu chamie obrażasz ludzi. Według ciebie każdy co otrzymuje 500+ to patologia?Aleś ty głu pi.

 • grzegorz

  500+ tylko dla pracujących

 • zigfrid

  Polska potrzebuje silnego i samodzielnego prezydenta a nie marionetkę na sznurkach Kaczyńskiego

 • ewald

  P O to marionetki Brukseli

 • cyrkus

  Najlepsze jest to ,że 10 maja kiedy się miały odbyć wybory opozycja krzyczała w niebogłosy ,że ludzi posyła się na śmierć.Miały być śmiercionośne listy , koperty i długopisy.Jak się okazało wtedy dane o zakażeniach i przypadkach śmiertelnych były niższe niż na tej minionej pierwszej turze wyborów. Nikt się nad śmiercionośnymi długopisami nie zastanawiał przy nielegalnym podpisywaniu list poparcia dla Trzaskowskiego.Nagle też rozdawnictwo którym na okrągło przez ostatnie lata PO okreslało świadczenia pisu rodzaju 500 plus już też nie jest rozdawnictwem i Trzaskowski chce je utrzymać dodatkowo wprowadzając inne jeszcze świadczenia.Nagle też PO już nie uważa ,że trzeba wydłużyć wiek emerytalny choć wmawiało nam ,że to konieczność .Co to się robi w tych głowach opozycji ?

 • Lolek

  Jakoś u.mnie w pracy wszyscy tyrają choć już mogą być na emeryturze jak im kwoty policzyli :)

 • Tolek

  Tyrają bo są pazerni na pieniądz. Bogatemu ciągle mało..

 • grzegorz

  W kampanii można mówić wszystko, ludzie i tak to łykną a po wyborach robić swoje. PO to potrafi bo tak robili.

 • brawo PO

  Jasne i tym samym oszukiwali swoich wyborców.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również