Wiadomości z Rudy Śląskiej

Spore kolejki w rudzkim MOPS-ie! Mieszkańcy chcą złożyć wniosek o dodatek osłonowy

 • Dodano: 2022-01-14 08:15, aktualizacja: 2022-01-14 11:08

Wniosek o dodatek osłonowy można składać do 31 stycznia (w pierwszym terminie), jednak mieszkańcy nie próżnują. Już teraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej tłumy petentów czekają, aby złożyć wniosek o przyznanie świadczenia.

Kolejka po dodatek

Planując wizytę w rudzkim MOPS-ie, trzeba być przygotowanym na kolejki – tyczy się to szczególnie mieszkańców, chcących złożyć wniosek o dodatek osłonowy. Mimo że dokumenty w pierwszym terminie można składać do 31 stycznia, wiele osób zdecydowało się zrobić to już teraz. Czekający w kolejce nie narzekają – twierdzą, że wystarczy pobrać numerek z automatu i cierpliwie czekać na swoją kolej. Wszystko idzie sprawnie, więc w kolejce wcale nie czeka się aż tak długo.

Przypominamy, że wniosek o dodatek osłonowy można składać do 31 października - jeżeli wniosek zostanie złożony po 31 stycznia, świadczenie zostanie wypłacone od razu w pełnej kwocie, zaś przed końcem stycznia - w dwóch jednakowych ratach.

Dodatek osłonowy – co można zyskać?

Dodatek osłonowy został wprowadzony w ramach Tarczy Antyinflacyjnej aby zrekompensować wzrost kosztów energii elektrycznej, gazu oraz żywności. Na przyznanie świadczenia mogą liczyć gospodarstwa domowe, w których przeciętny miesięczny dochód na osobę wynosi 2100 zł (w gospodarstwach jednoosobowych) lub 1500 (w gospodarstwach wieloosobowych). W ramach dodatku osłonowego można otrzymać nawet do 1440 złotych, jeżeli dodatkowo zostanie spełnione kryterium odpowiedniego źródła ogrzewania domu.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę Jaki Wniosek?, gdzie znajduje się dokładna instrukcja, jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy, ile można otrzymać w ramach świadczenia, a także aktualny formularz wniosku wraz z instrukcją jego wypełnienia!

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj »

 • Rudzianka

  Bzdury !! Nie ma kolejek !

 • Pusia

  Dobrze zorientowana

 • moneta

  Dac ludziom chorym,niepełnosprawnym,inych do roboty,tam jest kasa.

 • U1bator

  A wystarczy wniosek wypełnić przez internet i nie trzeba sterczeć w kolejkach

 • anty socjal

  W tym kraju nie oplaca sie pracowac. Lepiej zerowac na socjalu.

 • Vanesa

  no a co ? sie nalezy !!! a moje dzieci kiedys beda pracowac na twoja emeryture. Jak daja to trzeba brac, pieniadze leza na ulicy trzeba sie tylko schylic.

 • BS63

  "moje dzieci kiedyś będą pracować" no chyba że wezmą przykład z rodziców - i to jest bardziej prawdopodobne

 • anty socjal

  Z takim przykladem jaki im dajesz watpie czy wyrosna z nich zdolni pracownicy lub przedsiebiorcy. Raczej kolejne pokolenie beneficjentow.

 • Inka

  W niemczech też

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.