Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sprzątali Lasek Boloński

 • Dodano: 2018-07-10 08:00, aktualizacja: 2018-07-10 19:05

W sobotę odbyła się kolejna akcja, w której mieszkańcy sprzątali swoją dzielnicę. Tym razem zorganizowano sprzątanie tzw. Lasku Bolońskiego w Bykowinie. Miejsce to zostało wskazane przez mieszkańców jako jedno z najbardziej zaśmieconych w tej dzielnicy.

To był szok... Tu, w bykowińskim Lasku Bolońskim  można znaleźć wszystko - fotel, odkurzacz, rolka tapety, zabawki, okulary, parasol, pudła, butelki, buteleczki, strzykawki...I do tego opuszczony i zapuszczony, walący się budynek po stacji kolejowej, w którym jest kolejne składowisko rupieci. To niemożliwe, że nikt za to nie odpowiada - twierdzi Ewa Chmielewska - organizatorka akcji i zapowiada już zorganizowanie kolejnej akcji w Bykowinie.

Tym razem w najbliższą sobotę odbędzie się sprzątanie lasku obok gródka średniowiecznego.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Kris

  najprawdopodobniej to śmieci wędkarzy

 • nieufny

  Inicjatywa super, co do pobudek mam wątpliwości. Po co zdjęcia w tabloidach i mediach społecznościowych. Sprzątajmy i utrzymujmy porządek wokół siebie, ale nie róbmy z tego sensacji.

 • Jorguś

  bo się obudzili, wybory idą, trzeba zaistnieć, nawet pani z Fauny, a sprzątać mają ci co naśmiecili, od tego jest Straż Miejska.

 • ja

  A może by tak chacharki co piją piwsko i tam śmiecą posprzątali??? Kasa z MOPSu umieją brać, ale jak chodzi o pomoc to ich nie ma.

 • Iks

  A skąd wiesz kto sprzątał i co lubi pić? :-)

 • ja

  Bo w przeciwieństwie do ciebie byłam....

 • Mia

  Bardzo dobra o pożyteczna akcja. Trzeba dbać o środowisko bo inaczej utoniemy w śmieciach. Brawo organizatorzy i wszystkie osoby, które sprzątały ten lasek. Mieszkam w pobliżu i jestem szczęśliwa, że ktoś na to zwrócił w końcu uwagę. SZACUN

 • Krystyna

  Było 2 spotkanie w Halembie temat seniorzy ,osoby niepełnosprawni ,opiekunowie ,porady prawne .kilka osób na spotkaniu a te osoby które na co dzień w mediach - nie zainteresowane,Rada Seniorów -nie obecna ,Radni nieobecni ,Rzecznik -kto jest dla kogo no na 27 07 zaproszenie ul.Solidarności 21 Halemba 2 o 18-30 może poznamy organizacje które nam pomagają ? ??

 • znudzony

  Kiełbasa wyborcza... Mdli mnie już od tych akcji sprzątania. Tak jakby potencjalni kandydaci na radnych nie mieli nic innego do zaoferowania, poza sprzątaniem. Ok, to też jest przydatne, bo natura zyska, ale ile można!

 • dobrypomysł

  Żeby wszyscy kandydaci się wzieli do roboty to bedzie w końcu w Rudzie czysto!

 • Waldek

  Nie samym sprzątaniem człowiek żyje. A i miasto przez to na pewno się nie rozwinie. Pomysł dobry, ale na tym jak widać pomysły się kończą.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.