RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Święto rudzkiego herbu już 11 czerwca! Jakie atrakcje przygotowano?

  • Dodano: 2022-06-03 12:30

Już niebawem będziemy obchodzili kolejne święto herbu! W sobotę, 11 czerwca, na placu Jana Pawła II rozbrzmi muzyka i rozpocznie się świetna zabawa. Co w tym roku przygotowały dla nas władze miasta? Sprawdź!

Porządna dawka muzyki

Tegoroczne święto herbu odbędzie się w sobotę, 11 czerwca, na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Impreza rozpocznie się koncertem Chórów i Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia, znajdującego się w naszym mieście. Na scenie wystąpi również Stowarzyszenie Chór Mieszany „Słowiczek” oraz Zespół Młodzieżowego Domu Kultury w Rudzie Śląskiej. Atrakcją wieczoru będzie jednak koncert „Światowe przeboje muzyki rozrywkowej i klasycznej", w wykonaniu Kameralistów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia  oraz Solistów Opery Śląskiej.

Weź udział w Biegu 12-godzinnym!

Z okazji Święta Herbu organizowany jest również wyjątkowy Bieg 12-godzinny. Start planowany jest na godzinę 21:00, po zakończeniu koncertów na placu przed Urzędem Miasta. Jak sama nazwa wskazuje, bieg potrwa 12 godzin i zakończy się w niedzielę, 12 czerwca, o godzinie 9:00. Warunkiem wzięcia udziału w biegu jest ukończenie 21 lat oraz zapisanie się. Będzie można to zrobić tuż przed startem. Więcej informacji na temat biegu znajdziecie tutaj.

Swieto Herbu

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marek

    No to fantastycznie atrakcje na 102...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.