Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szpakmed z prestiżowym "Diamentem Forbesa"!

  • Dodano: 2023-04-20 12:00, aktualizacja: 2023-04-20 18:47

We wtorek w Tychach odbyła się coroczna gala wręczenia "Diamentów Forbesa", przyznawanych w ramach rankingu prowadzonego przez miesięcznik gospodarczo-biznesowy Forbes. W kategorii przedsiębiorstw o przychodach od 5 do 50 mln zł, wśród wyróżnionych znalazła się Grupa Szpakmed z Rudy Śląskiej!

Diamenty Forbesa 2023

Już po raz piętnasty we współpracy z redakcją "Forbes" Dun & Bradstreet Poland opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. 

- Celem rankingu jest zidentyfikowanie najdynamiczniej rozwijających się polskich firm w danym regionie, które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości. Lista opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny spółek, uwzględniającej wyniki finansowe i wartość aktywów, z lat 2017-2021 - czytamy na stronie dwutygodnika "Forbes". 

W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Pod uwagę brano przedsiębiorstwa, które złożyły do Krajowego Rejestru Sądowego sprawozdanie finansowe lub bezpośrednio przesłały je do partnera rankingu, spółki Dun&Bradstreet Poland.

Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: 

  • firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, 
  • firmy średnie z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł, 
  • firmy duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.

Szpakmed z prestiżowym "Diamentem Forbesa"!

W województwie śląskim znajduje się 1444 diamentowe spółki, co stanowi 0,28 proc. wszystkich śląskich przedsiębiorstw. 

- W województwie śląskim znajduje się wiele firm zajmujących się produkcją, czy naprawą maszyn górniczych, znaczną grupę stanową przedsiębiorstwa produkujące wyroby hutniczo-metalowe. To region z bardzo silną pozycją eksportu na tle innych województw - czytamy na stronie dwutygodnika "Forbes". 

Wśród nich znalazła się Grupa Szpakmed będąca siecią przychodni z kontraktem z NFZ. W rankingu Forbesa Szpakmed osiągnął 6. miejsce w województwie śląskim oraz 28. na arenie ogólnokrajowej.

- Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni z faktu, że Grupa Szpakmed została wyróżniona w tak prestiżowym rankingu, uwzględniającym najdynamiczniej rozwijające się firmy w Polsce. Zajęcie przez nas 6. miejsca w województwie śląskim oraz 28. na arenie ogólnokrajowej wśród 11 819 firm w ogólnym zestawieniu jest dla nas nie tylko niesamowitym osiągnięciem, ale również ogromnym wyróżnieniem - mówił Prezes Zarządu Grupy Szpakmed, Michał Rozewicz. - Cieszymy się, szczególnie że to właśnie Forbes, tak prestiżowe źródło, doceniło nasze osiągnięcia. To dla nas ogromna nagroda i dowód na to, że podejmowane przez nas działania są skuteczne i przynoszą oczekiwane efekty. Z jednej strony jest to dla nas zaszczyt, a z drugiej strony również ogromne zobowiązanie do ciągłego rozwoju i dalszego udowadniania, że bezpłatna opieka medyczna finansowana przez NFZ może być nowoczesna, dostępna i przyjazna dla każdego - dodał. 

Przychodnie Szpakmed działają z powodzeniem w Rudzie Śląskiej od wielu lat. W skład grupy wchodzi pięć przychodni wielospecjalistycznych położonych na terenie naszego miasta. Szpakmed wziął swoją nazwę od ulicy Szpaków w dzielnicy Bykowina, gdzie powstała pierwsza, do dziś największa, przychodnia. Pozostałe przychodnie znajdują się w Rudzie, Goduli, Orzegowie i Kochłowicach. Przyjmują tam nie tylko lekarze rodzinni, ale też specjaliści, zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i prywatnie.

- Jesteśmy wdzięczni za wkład w sukces naszej firmy wszystkim naszym pracownikom, którzy swoją pasją i zaangażowaniem przyczynili się do osiągnięcia najwyższej jakości opieki zdrowotnej dla naszych pacjentów. To oni stanowią siłę napędową naszej firmy i jesteśmy dumni, że są częścią drużyny Szpakmed. Wyróżnienie w tak prestiżowym rankingu to dla nas przede wszystkim zachęta do dalszej pracy na rzecz rozwoju naszej firmy i oferowania jeszcze lepszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań naszym pacjentom. Jeszcze raz dziękujemy Forbes za to wyróżnienie i zapewniamy, że nie zawiedziemy pokładanego zaufania - podsumował Michał Rozewicz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również