Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tegoroczna wigilia na kochłowickich plantach stoi pod znakiem zapytania

 • Dodano: 2019-11-19 13:30, aktualizacja: 2019-11-20 09:04

Stowarzyszenie "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska” oraz Fundacja "Aktywni My” po raz kolejny chcą zorganizować wspólną wigilię na plantach kochłowickich. Aby to zrobić, potrzebują jednak pomocy rudzian.

Wigilia na plantach kochłowickich odbywa się od dwóch lat. Podczas poprzednich edycji na przybyłych gości zawsze czekało mnóstwo atrakcji m.in.: warsztaty lepienia pierogów z Krzysztofem Pitasem, występy lokalnych zespołów czy świąteczna wyprzedaż garażowa. Organizatorzy chcą kontynuować tę małą tradycję. Aby to zrobić, potrzebują jednak pomocy.

Dwa lata temu pierwszą wigilię dla mieszkańców Kochłowic i okolic. Wspólne przygotowania do wigilijnego stołu i dań, występy lokalnych artystów, w tym uczniów kochłowickich szkół. Kolejny rok to krok dalej. Występy artystów znanych z telewizji, czy góralskiej ekipy. Warsztaty kulinarne z Krzystzofem Pitasem, mini Jarmark. Klimat niesamowity i przekonanie, że za rok zorganizujemy to po raz trzeci! - mówi Katarzyna Kinder z Fundacji Aktywni My.

Niestety, w tym roku pomimo starań, kochłowickim organizacjom nie udało się pozyskać środków zewnętrznych na organizację tego wydarzenia.

W ubiegłym roku, jako kochłowickie organizacje otrzymaliśmy 7,5 tys. złotych z Fundacji Orlen Dar Serca. Ta kwota w pełni pozwoliła na zorganizowanie wigilii na Plantach - mówi Rafał Wypior ze Stowarzyszenia "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska”. - Dziś jako organizacje zwracamy się do mieszkańców z prośbą o wsparcie. 2,5 tys. złotych, to minimum, jakie będzie niezbędne do organizacji wydarzenia. Od siebie dajemy jak zawsze maksimum zaangażowania, wkład własny, niezapomniane i wspólnie spędzone chwile w świątecznej atmosferze na plantach - dodaje.

Na co zostaną przekazane zebrane środki?

 • 600 zł - zakup materiałów do warsztatów manualnych Juniorów z Seniorami - przygotowania ozdób.
 • 600 zł - zakup artykułów spożywczych / Warsztaty z Krzysztofem Pitasem
 • 800 zł - nagłośnienie i scena
 • 200 zł - obsługa logistyczna wydarzenia
 • 200 zł - druk materiałów
 • 100 zł - rezerwa

Aby wesprzeć inicjatywę kochłowickich organizacji, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zobacz także

Komentarze (22)    dodaj komentarz »

 • Rudziol

  Sprawdź dokładnie na co zbierają. Widzę że nie tylko na jedzenie, a dokładniej ciekawe warsztaty...

 • Martinho

  [...]y jak zawsze!

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.