Wiadomości z Rudy Śląskiej

Test Coopera - sprawdzili swoją kondycję w 12 minut

  • Dodano: 2020-08-14 18:30

W środę, 12 czerwca, na Burloch Arenie, odbył się Test Coopera. W tej próbie wytrzymałościowej udział wzięli rudzianie w różnym wieku. Test poprzedził wręczenie medali i pucharów najlepszym zawodnikom tegorocznego Półmaratonu Industrialnego.

W zawodach wzięło udział 12 zawodników (1 kobieta i 11 mężczyzn), których celem było pokonanie jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Monika Bogacz - jedyna kobieta, która wzięła udział w biegu pokonała dystans 2908 metrów. Wśród mężczyzn najlepszy był Marcin Bednarczyk z wynikiem 3411 metrów. Dokładne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Test Coopera jest próbą wytrzymałościową opracowaną przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii amerykańskiej w 1968 roku. Polega on na nieprzerwanym 12-minutowym biegu. Opracowano również tabele do testu marszowego, pływackiego i kolarstwa. Największą popularność zdobył jednak test biegowy. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę wytrzymałości. Dokładna jej ocena odczytywana jest ze specjalnych tabel.

Test jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej sportowców. Profesjonalistów jednak ocenia się według innych kryteriów. 

Test Coopera - sprawdzili swoją kondycję w 12 minut

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.