Wiadomości z Rudy Śląskiej

Torowisko linii T-9 w Goduli zostanie zmodernizowane

 • Dodano: 2020-03-16 15:00, aktualizacja: 2020-03-17 10:39

W poniedziałek, 16 marca, spółka Tramwaje Śląskie podpisała umowę z generalnym wykonawcą przebudowy infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. Modernizacja kolejnego odcinka linii nr 9 rozpocznie się prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych tygodni.Linia tramwajowa nr 9, biegnąca od Bytomia do Chorzowa przez Rudę Śląską, od dawna jest w kiepskim stanie technicznym. Niedawno dyskutowano nawet o jej zawieszeniu, o czym pisaliśmy na łamach naszego portalu. Teraz pasażerowie będą mogli liczyć na większy komfort jazdy, bowiem modernizacja linii została uznana za jedno z priorytetowych zadań inwestycyjnych, związanych z komunikacją tramwajową. 

– To niezwykle ważna linia, łącząca kilka miast, będąca dla wielu pasażerów podstawowym środkiem komunikacji, dlatego bardzo zależy nam, żeby znacząco poprawić jej stan techniczny i zapewnić pasażerom jak najlepszy komfort podróży – mówi Bolesław Knapik, Prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. 

Wykonawca z Krakowa

Na początku 2020 roku rozstrzygnięto przetarg na realizację inwestycji i wyłoniono wykonawcę, który przeprowadzi modernizację kolejnego rudzkiego odcinka linii tramwajowej nr 9. Jest to znana już rudzianom krakowska firma TOR-KRAK, która przebudowała torowisko w Nowym Bytomiu

Koszt inwestycji oszacowano na 21 mln zł netto. W ramach umowy wykonawca w ciągu 12 miesięcy musi zmodernizować ok. 2900 metrów toru pojedynczego (mtp).

– W imieniu Wykonawcy chcę zadeklarować, że będziemy się starać wykonać zadanie z pełnym zaangażowaniem sił i środków, przy możliwie jak najmniejszych utrudnieniach dla uczestników ruchu drogowego oraz życia okolicznych mieszkańców – mówi Prezes Wiesław Niedziela.


Przypomnijmy, że w 2017 roku zmodernizowano odcinek przebiegający przez Nowy Bytom.

– Popularna „dziewiątka” to linia bardzo ważna w układzie komunikacyjnym miasta, problemem jest jednak jej stan. Modernizacja torowiska jest kluczowa dla zapewnienia pasażerom odpowiednich warunków podróży – zaznacza prezydent Grażyna Dziedzic. – Pracujemy nad tym razem z Tramwajami Śląskimi od kilku lat, czego efektem był dotychczas przeprowadzony w 2017 roku remont odcinka przy ul. Niedurnego. Cieszę się, że zrealizowany zostanie kolejny etap i mam nadzieję, że modernizacji doczekają się także pozostałe rudzkie odcinki – dodaje.


Remont torowiska będzie wiązał się także ze zmianami w organizacji ruchu. Jako, że modernizację czeka odcinek jednotorowy w Goduli, konieczne będzie zastąpienie tramwajów autobusami. 

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • xxx

  Teraz tylko trza szybko działać póki ruch na drodze jest niezbyt duży. Może ta cała pandemia w tym względzie okaże się "pomocna".

 • Dolas

  Fajnie, że to zrobią. Zawsze żeby było fajnie to na początku jest syf. Utrudnienia nie są niczym nadzwyczajnym.

 • Bogna

  Nareszcie sie łobudziyli ,rychło wczas.

 • n4u

  niech lepiej dziady zdemontują ten syf co został po 18, albo niech miasto te tory na złom odda - złomiarze zdemontują i naprawią drogę w cenie ;)

 • Rudzianka

  Ja już to widzę< stanie w korkach jadąc do pracy i po pracy.

 • torpedo

  To sie kup koło,no iheja,

 • ..nm

  Nie marudź:)

 • D&#380;esika

  Nie dogodzisz

 • Beti

  Idz pieszo jak sie nie podoba.

 • Ze &#346;wion

  I co, niy podobo sie że bydom robić remont??? Za dotknięciem czarodziejskiej wróżki sie to niy naprawi.....W doma jak robisz remont np. łazienki to tyż jest problym żeby sie wysmolić i okompać. Ludziom niygdy niy dogodzisz, zawsze bydom szkamrać

 • bbb

  W punkt!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.