Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tradycyjne Drogi Krzyżowe przeszły ulicami Rudy Śląskiej

  • Dodano: 2024-03-23 10:00

Tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową ulicami Rudy Śląskiej w procesjach przeszli uczestnicy Dróg Krzyżowych. Rudzianie w ten sposób wzięli udział w symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa na śmierć.

Tradycyjne Drogi Krzyżowe przeszły ulicami Rudy Śląskiej

Jak informowaliśmy kilka dni temu, większość rudzkich parafii zdecydowała się na organizację tego tradycyjnego wielkopostnego nabożeństwa – niektóre z nich przeprowadziły je wspólnie. Nad bezpieczeństwem uczestników dróg krzyżowych w Rudzie Śląskiej jak co roku czuwali policjanci oraz strażnicy miejscy.

Procesje Drogi Krzyżowej odbyły się w Bielszowicach, Halembie, Bykowinie, Goduli i Orzegowie, Kochłowicach, a także Nowym Bytomiu i Wirku.

Droga Krzyżowa ulicami Bielszowic

Nasza redakcja wzięła udział w Drodze Krzyżowej organizowanej przez Parafię pw. św. Marii Magdaleny w Bielszowicach. Procesja Droga Krzyżowa rozpoczęła się wieczorem, a uczestnicy zgromadzili się przy kościele, skąd wyruszyli w procesji ulicami miasta. Uczestnicy, niosąc krzyż, zatrzymywali się przy czternastu stacjach, które symbolizowały poszczególne etapy Męki Pańskiej. Każda stacja była momentem na rozważanie i modlitwę, a przewodniczący nabożeństwa dzielili się krótkimi rozważaniami, pomagając zgromadzonym głębiej zrozumieć znaczenie poszczególnych wydarzeń.

Chociaż pogoda nie sprzyjała, a w powietrzu unosiła się nieprzyjemna mżawka, w żaden sposób nie przeszkodziło to wiernym w odtworzeniu męczeńskiej drogi Chrystusa. 

Wydarzenie to było również okazją do manifestacji wspólnoty i solidarności wiernych. Wśród uczestników znaleźli się ludzie w różnym wieku, od dzieci po seniorów, co pokazało uniwersalny charakter i przekaz Drogi Krzyżowej.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

Komentarze (2)    dodaj »

  • Maria

    Dzięki za info. Udało mi się dowiedzieć, bo byłam poza Rudą. Dzięki

  • Mieszkanka

    A policja każdemu powinna profilaktycznie dać mandat za brak odblasków. Tyle się mówi o tym, a ta ciemnota dalej nic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również