Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tragiczny weekend na śląskich drogach

  • Dodano: 2021-08-10 06:15, aktualizacja: 2021-08-10 07:22

Tylko od minionego piątku na śląskich drogach doszło do kilku tragicznych wypadków. Niestety na Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym zaznaczono aż 3 nowe punkty w województwie śląskim. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie osoba, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka.

Cierpienie dotyka rodzinę i przyjaciół zmarłego...

Pierwszy tragiczny wypadek miał miejsce w piątek w miejscowości Ogrodzieniec na ul. Olkuskiej. 44-letni mężczyzna kierując samochodem marki Nissan z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Poniósł śmierć na miejscu. Do kolejnego zdarzenia doszło w Bytomiu na ul. Miechowickiej, gdzie kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi przewrócił się i uderzył ciałem w skręcający z przeciwnego pasa ruchu pojazd marki Honda. Motocyklista pomimo podjętej reanimacji zmarł. Trzecie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Bełk na ul. Wolności, gdzie rowerzysta poniósł śmierć na miejscu w wyniku zderzenia z samochodem osobowym.

Na policyjnej Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021 pojawiły się aż 3 nowe punkty...

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność na drodze!

Przypominamy, że najważniejsze jest, aby wszyscy użytkownicy dróg przestrzegali przepisów ruchu drogowego, wykazywali się rozsądkiem na drodze i szacunkiem do innych uczestników ruchu. Ostatnie dni pokazują, że nie zawsze trzymamy się tych zasad. Zmienna aura najwyraźniej nie sprzyja kierowcom. Na drogach zwłaszcza po opadach deszczu jest bardzo ślisko. Pamiętajmy, że mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Niestety często zapominamy o dostosowaniu prędkości nie tylko do znaków, ale także do warunków panujących na jezdni.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Padre

    Ciekawe dlaczego motocyklista sie przewrócił na prostym odcinku drogi i uderzył w skręcającą z przeciwka hondę. Może ta honda, a raczej jej kierowca, jest przyczyną położenia motocykla

  • Mieszkanka

    Tak, kierowca krzywo się spojrzał na motocyklistę. Typie zastanów się przed napisaniem tak durnego komentarza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również