Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwają aukcje WOŚP. Do 14 lutego możecie wylicytować m.in. trening z Krzysztofem Mejerem

 • Dodano: 2022-02-07 14:00, aktualizacja: 2022-02-15 11:40

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już za nami, ale wciąż trwają licytacje w serwisie allegro.pl. Jest zatem jeszcze szansa m.in. na wzięcie udziału w treningu biegowym z wiceprezydentem Mejerem.


WOŚP:  Do 14 lutego trwają licytacje

Choć 30. finał WOŚP odbył się 30 stycznia 2022 roku, to w Rudzie Śląskiej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nadal gra. I nadal przybywa pieniędzy zbieranych na sprzęt do leczenia wad wzroku u dzieci. Skąd? Z aukcji prowadzonych przez rudzki sztab WOŚP 2022.

Aktualna zebrana w Rudzie Śląskiej kwota to 202 323 złote. A będzie więcej, bo do 14 lutego trwają internetowe aukcje. 

Licytacje rudzkiego sztabu na Allegro:


Trening biegowy z wiceprezydentem Krzysztofem Mejerem

To nie wszystko, bowiem zagrać z orkiestrą postanowił też wiceprezydent Krzysztof Mejer.

- W tym roku chcę zagrać z orkiestrą w wyjątkowy sposób, poprzez licytację treningu biegowego z moim udziałem. Myślę, że po przebiegnięciu 9 maratonów, 3 ultramaratonów, wielu półmaratonów i biegów na innych dystansach mam tyle doświadczeń, że mogę podzielić się kilkoma cennym wskazówkami. Zresztą wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że o bieganiu mogę mówić bez końca. A przy okazji pewnie będzie to okazja do porozmawiania również na inne tematy – napisał Krzysztof Mejer na swoim facebookowym profilu.

Osoba, która wylicytuje trening, będzie mogła sama wybrać jego miejsce i trasę.

- Dojadę w każde miejsce na Śląsku. Zapraszam do licytacji. Zagrajmy razem w największej orkiestrze świata! – zapowiada Krzysztof Mejer.

Licytować można na portalu Allegro do 14 lutego, a czas na realizację będzie do końca 2022 roku. Link znajduje się TU! Aktualnie cena treningu z wiceprezydentem Rudy Śląskiej to 1 025 zł. Zatem kto da więcej?


Prezydenci innych miast także włączyli się do akcji

Krzysztof Mejer nie jest jedynym włodarzem w województwie śląskim, który zdecydował się na dołożenie swojej cegiełki do WOŚP. Świętochłowiczanie mogli na przykład wylicytować dzień spędzony z prezydentem Danielem Begerem. I to nie byle jaki, bo przypadnie on w czasie Dni Miasta w czerwcu 2022 roku. Licytacja trwała do 7 lutego. Osoba, która wygrała, za spotkanie z prezydentem Begerem zapłaciła 515 złotych. 

Marcin Krupa, prezydent Katowic, na tegoroczną licytację „Rzeczy od serca” przekazał zaproszenie na losowanie grup, podczas którego drużyny poznają swoich rywali Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które odbędą się w 2023 roku. Losowanie odbędzie się 2 lipca br. w katowickim NOSPRze i będzie także okazją do spotkania z piłkarzami Reprezentacji. Dodatkowo zwycięzca licytacji otrzyma unikatową koszulkę reprezentacji Polski z nadrukiem swojego nazwiska.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Maria

  Obym wygrała

 • boluś

  Nikt niy wylicytowoł jeszcze tyj [...]y? Cyna wywoławczo 0,01zł ! Terozki widać kiela w cynie som nasi Władcy? Żyguś pożycza Ci 2 gr ' polotej z Melepetom !

 • Ziga z Wirku

  Boluś masz jeszcze szansa, wierzę w Ciebie, wygrasz.

 • W d...palec

  Ty tyż kałoniu możesz dołączyć do Bolusia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również