Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ulica ks. Jana Hrubego zmodernizowana!

 • Dodano: 2021-12-16 12:15

Ukończono modernizację kolejnej drogi gruntowej w dzielnicy Bielszowice. Kompleksowy remont dotyczył ul. ks. Jana Hrubego. Zadanie warte blisko 1,4 mln zł obejmowało wykonanie nowej nawierzchni jezdni, chodnika i oświetlenia LED. Wcześniej w tym miejscu wykonana została kanalizacja deszczowa oraz zbiornik retencyjny.

Jezdnia z kostki brukowej, zjazdy do pojesji, nowe słupy...

W ramach inwestycji wybudowana została jezdnia o szerokości 6 m z kostki betonowej. Wzdłuż niej powstał chodnik o szerokości 2 m, a także zjazdy do posesji. Dodatkowo zainstalowano 18 słupów oświetleniowych z oprawami LED, które zapewniają dobrą widoczność także po zmroku.

Przebudowa ul. ks. J. Hrubego to jedna z ważniejszych drogowych inwestycji w tej części miasta.

– W ostatnich kilku latach powstało tu wiele nowych domów jednorodzinnych, stąd potrzeba wybudowania w tym miejscu drogi, dzięki której będzie można komfortowo dojechać do budynków mieszkalnych – mówi wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Pierwsze przygotowania do budowy nowej drogi miały miejsce w 2016 r. Wtedy to w tym miejscu wykonana została kanalizacja deszczowa oraz zbiornik retencyjny, do której podłączono nową drogę.
 

Ulica Piekarniczyka również z nową nawierzchnią

Przypomnijmy, że niedawno gruntowa część ul. Józefa Piernikarczyka w dzielnicy Bielszowice zyskała nową nawierzchnię z kostki betonowej, kanalizację deszczową i sanitarną oraz oświetlenie LED. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,2 mln zł, z czego ok. 0,5 mln zł pochodzi z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, pozyskanego przez miasto na zagospodarowanie wód opadowych.Ponadto przekazano teren budowy kolejnego zadania dotyczącego „gruntówek”, czyli rozbudowy ul. Podlaskiej w dzielnicy Halemba. Koszt tej dużej, wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji to prawie 3,8 mln zł, a prace rozpoczną się w przyszłym roku.

W tegorocznym budżecie Rudy Śląskiej na inwestycje drogowe zaplanowano ponad 26 mln zł. Natomiast w złożonym niedawno projekcie budżetu miasta na 2022 rok zapisano kwotę pięciokrotnie wyższą – ponad 130 mln zł.

Zobacz także

Komentarze (15)    dodaj »

 • ob

  Może wreszcie zmodernizować ul. Wyzwolenia. To jedna z głównych i przelotowych dróg między Wirkiem i Kochłowicami gdzie jedyną inwestycją jest stawianie znaków z ograniczeniem szybkości.

 • Mieszkaniec

  Przecież będą robić wyzwolenia, jest przetarg na wodociągach, jest tam także droga nowa

 • Mieszkaniec Hrubego

  Super droga i oświetlenie.

 • 500plusek

  W końcu miasto zrobiło coś dla normalnych, zamożnych mieszkańców. Gratuluję!!! Jeszcze zakazać kopcenia bo nie ma czym oddychać i będzie fajnie.

 • Hah!

  Ul. Grubego ? :D

 • Siara

  Widać kto jest ważniejszy dla UM. Przecież do droga do domków jednorodzinnych!!!! Ludziom sufity walą się na głowę, przeciekają dachy, muszą palić w piecach - bo po co podłączyć ich do CO. Ale najważniejsze, żeby nowobogaccy mieli równo - wybudowali sie na zadu..u to niech sobie drogi wybudują.

 • adi

  Siara weż kredyt na 30 lot i tyż bydziesz nowobogacki, nie żebrej o socjal ino do roboty.

 • Anty siara

  Ważniejsi mają być Ci co są nieskalani pracą? Tylko zapomogi i daj za darmo. Brawo UM

 • Lolo

  Nie ładnie tak zazdrościć :) wyobraź sobie, że Ci nowobogaccy jak to powierzchownie nazwałeś - zainwestowali z własnych ciężko zarobionych pieniędzy w te domy i zakupili działki od urzędu miasta. Prezydent Rudy Śląskiej zadbał o wykonanie godnego dojazdu drogi oraz bezpiecznych chodników. Weź sie do roboty a nie tylko żyj filozofią życia "bo mnjee se naleeeży dej dej i dej" Wesołych Świat!!!

 • muchozol

  A co państwo miało za sponsorować zakup działki i budowę domku? Mogli iść do UM i zapisać się do kolejki na mieszkanie to może za parę lat by dostali. Tylko oni później płacą kilkaset zł podatku na ROK a inni płacą kilkaset zł czynszu na miesiąc.

 • n4u

  niby do domków, ale prawda jest taka że z tych domków miasto ma grubą kase za grunty i musi za jej część te droge i przyłącza zrobić ...

 • Haha

  Ale dzban hehe

 • kamys

  ale ci ludzie placa podatki a wy siedzicie na socjalu i multum wymagan

 • ANTY UE

  Kompleksowo to powinien być zmodernizowany prawy pas ul 1Maja od ulicy Bielszowickiej w stronę Wirku do ulicy Jankowskiego oraz wszystkie cztery pasy przy Gazowni na Czarnym Lesie

 • Rudy

  Kiedy drogi Pluty i Świętochłowicka w Kochłowicach ?? Też były przewidziane.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.