Wiadomości z Rudy Śląskiej

W dzielnicy brakuje stref relaksu i siłowni plenerowych?

 • Dodano: 2018-02-20 11:00

W dzielnicy Ruda brakuje miejsc, w których mieszkańcy mogą aktywnie spędzać wolny czas - zwraca uwagę radny Norbert Rózga. Podaje też konkretne miejsca, gdzie widziałby np. siłownie "pod chmurką".

Dla mieszkańców Rudy Śląskiej coraz ważniejsze stają się miejsca aktywności lokalnej. Tylko w zeszłym roku siłownia na wolnym powietrzu powstała m.in. na rogu ulic Kłodnickiej i 1 Maja w Halembie (projekt spółdzielni "Nasz Dom"), urządzenia do wyciskania i podciągania pojawiły się także przy "Koperniku", czyli ZSP nr 6 w Wirku (budżet obywatelski).

Norbert Rózga zwraca uwagę, że takich miejsc brakuje w dzielnicy Ruda i wnioskuje o budowę siłowni plenerowych, stref relaksu oraz zamkniętych placów zabaw. Proponuje konkretne lokalizacje, gdzie mogłyby się pojawić. To:

 • Skwer przy ulicy Piastowskiej pomiędzy Sanktuarium św. Józefa i stacją benzynową
 • Park Żwirki i Wigury
 • Park Gorgol

Obecnie miejsca te są zaniedbane, a ich potencjał nie jest wykorzystywany dla polepszenia warunków życia w dzielnicy - argumentuje radny tego okręgu. W dzielnicy brakuje miejsc, w których mieściłyby się zamknięte place zabaw ze strefami relaksu oraz siłownie plenerowe, z których mogliby korzystać rodzice dzieci czy też nasi seniorzy - mówi Rózga i zwraca uwagę na możliwość pozyskania dofinansowania na tego typu inwestycje w ramach Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Szukasz pracy? Ogłoszenia czekają Tutaj

Temat parku Gorgol przy ul. Wolności został poruszony podczas zeszłorocznego spotkania z władzami miasta w sali Młodzieżowego Domu Kultury. Mieszkańcy zwracali wówczas uwagę na krzywe alejki oraz plac zabaw który "pozostawia wiele do życzenia”.

Zachęcam państwa do złożenia wniosku na rewitalizację tego miejsca do budżetu obywatelskiego. Określicie państwo, czego potrzebujecie – odpowiedział Krzysztof Mejer, I zastępca prezydent miasta Ruda Śląska.

Przypomnijmy, do inwestycji, jakie udało się przeprowadzić ostatnio w ramach budżetu obywatelskiego w dzielnicy Ruda należy m.in. budowa boiska wielofunkcyjnego do siatkówki i koszykówki przy SP nr 41. W listopadzie jedna z mieszkanek dzielnicy zwróciła uwagę na kolejne, jej zdaniem, zapomniane w tej części miasta miejsce - tzw. rudzkie planty przy ulicy Piastowskiej...

Interpelacja radnego w sprawie stref rekreacyjno - wypoczynkowych czeka jeszcze na odpowiedź magistratu. Czy Waszym zdaniem w Rudzie rzeczywiście brakuje tego typu miejsc?

Pokaż na mapie

Zobacz także

Komentarze (43)    dodaj komentarz »

 • yahu pawul !!

  jeszcze bardziej brakuje szafek w szkolach i maluchy dźwigając nadmiar ciężaru krzywią swoje kręgosłupy. AŻ DZIWNE, ŻE WSZYSCY MILCZĄ NA TAK WAŻNY TEMAT !!!

 • Rudzianka

  Z tego co wiem siłownia pod chmurką znajduję się już na Rudzie :) Obok ZSO nr 1 tzw. Mickiewicz. Mylę się?

 • Hajer

  Akurat ten park co jest na zdjęciach to tylko latem jakoś wyglądo, a jesień, zima , wiosna to cało tablica Mendelejewa można poczuć bo kopcą byle czym.

 • gienek

  Skąd jakiś radny może wiedzieć co jest potrzebne mieszkańcom a co nie? Teraz będą na siłę wymyślać jakieś pomysły bo za niedługo wybory, a tak przez lata cisza ...

 • a co mi tam

  Co WY tak wszyscy narzekacie przyjedzcie na WIREK tu jest pięknie ,pełno restauracyjek ,gdzie odbywają się dancingi ,serwują pyszne obiadki ,jest cudowny Park ,pełno ławeczek ,wszystko ładnie oświetlone ,obok dla dzieci Bajśnioland,gry ,zabawy zręcznościowe ,boiska , tu nie spotkasz kiboli ,wychodzisz nawet w nocy i nawet policjanta nie spotkasz ,bo niby po co ,spokój ,cisza ,czyściutko wszędzie ,odnowione zabytki jak Szyb Andrzej ,oj tam ,to sie dopiero dzieje ,że długo by się rozpisywać ,a więc przyjeżdżajcie ,jutro targ ,bo w tygodniu ,to 3 sztandy otwarte ,więc kasę tu zaoszczędzimy ,tu to dopiero żyć czy żiyć

 • ihy

  Jeśli możemy się wzorować to proszę się przyjrzeć Księżej Górze w Radzionkowie. Dla malkontentów, ze Starego Osiedla w Rudzie właśnie tam jeżdżę z dziećmi, tyle u nas atrakcji.... W tamtejszym parku połączono botanik, basen, park z ogromną siłownią i placem zabaw, jednak u nas jest trochę inna specyfika dostępnego miejsca dlatego gdyby udało się stworzyć np. park linowy byłoby super. A jeśli mogłoby się to rozwinąć jak w parkwilkowice.pl o przykładowo "ścieżkę bosych stóp", miejsce przemyślane pod piknik, a może nawet pod małą gastronomię bo ilu z nas chętnie skorzystałoby w sezonie z lodów i kawy... (może warto zachęcić kogoś do inwestycji zwalniając go z podatku?) ehhhh oby się tylko nie skończyło kolejnym zarośniętym krzakami skwerem...

 • ihy

  Zamiast siłowni na której praktycznie nikt nie ćwiczy może coś na wzór parku sensorycznego przy Radiostacji w Gliwicach? Place zabaw są OK, moje dzieci uwielbiają je jednak wydaje mi się, że brakuje nam wizji... Proszę sobie wyobrazić huśtawkę dla osób niepełnosprawnych, zjeżdżalnię linową (w parku Powstańców Śląskich w Zabrzu to najbardziej oblegana atrakcja, przykładowo: Zjazd linowy montowany na wzniesieniu J512), bikepark ( http://infodzieci.pl/assets/PZ/plac-zabaw-magiczna/1.jpg?timestamp=1519198561254 ) i to propozycje wcale nie jakoś wybitnie drogie, a na pewno dające wiele frajdy.

 • PiS = PO

  No nam się PO przypomniało. A może radny tak na prezydenta miasta wystartuje?

 • XXX

  Był już w kążdej partii z lewej i prawej strony to się "nadaje"....................

 • Zenon

  To tak jak Mejer :) Teraz przy korycie w Rudzie, bo się w nim Dziedzic zakochała :) Niech ten cyrk się już kończy. Ktokolwiek, byle nie oni z lovestory i to nawet nie w tle. A jak coś chcecie to służcie projekt do budżetu obywatelskiego. Tam jest pula pieniędzy z której wam zrobią co chcecie ;) Nawet takie rzeczy, które miasto powinno zapewnić poza tym budrzetem. Teraz na nasz koszt ankieta, by wiedzieć co nam obiecać w kampanii przed wyborami. Błagam... nie dajcie się już nabrać na PR Mejera. On był już wszędzie i już nigdzie go nie chcą... Szklane domy... i historie miłosne (liczba mnoga zupełnie nieprzypadkowa)

 • Mama

  To maja być strefy relaksu z elementami do ćwiczenia - jak dziecko się bawi mama może poćwiczyć a nie tak jak w Parku Kozioła siłownia z jednej strony parku a coś nazywanego placem zabaw dla dzieci z drugiej.

 • Hanys

  Czyli co??? Zostawić jak jest, zaorać???? Zaczęło się trollowanie - No cóż do jesieni trzeba będzie to wytrzymać ciągle pochwały naszej władzy i torpedowanie wszystkiego i wszystkich, którzy widzą, że to tylko PR.

 • eR

  Całę miasto jest za to idealnym miejscem do uprawiania biegów i sztuk walki. Wystarczy wyjść z domu z szalikiem Górnika na szyi i już jest silna motywacja by uprawiać te sporty.

 • Nnnnbb

  Władze miasta pchają poeniadze w orzegow, godule i rude1 a inne dzielnice to co. Kochlowoce nic sie niendziej. Zapomniane dzielnica miasta.

 • Kochłowiczanka

  Fakt. Kochłowice to chyba najbardziej zaniedbana przez władze miasta. Ani tu ładnie, ani przyjemnie, ani praktycznie. Nie ma gdzie pójść na spacer, nie ma co robić z dziećmi, nie ma gdzie zrobić porządnych zakupów A z okolic ulicy Wyzwolenia nie ma nawet jak dojechać komunikacją miejską do "centrum czyli Nowego Bytomia, tylko trzeba jechać z przesiadką. Przykro, że są dzielnice, w których ciągle coś się dzieje, a tu nic.

 • Mietlorz

  Ale Ty p...sz

 • as

  hahaha ilość inwestycji w Rudzie 1 przez ostatnich 10 lat można na palcach jednej ręki policzyć, chyba, że marketów nie wliczamy. Jak mają dalej betonować co się da to lepiej niech się już swoim Wirkiem zajmą

 • ey

  Z tych siłowni nikt nie korzysta, chyba że ja z 2 letnim synem idąc na spacer pokazuje mu jak działają te urządzenia i on też próbuje. Nigdy nie widziałam na tym ćwiczących ludzi. . .

 • ihy

  Sens korzystania z siłowni jest OK, starzejemy się, można będzie za darmo trochę się poruszać. Ale! Często chodzę z dziećmi na spacery i mam te same spostrzeżenia, prawie nikt nie ćwiczy :/

 • Ala

  Wolałabym plac zabaw.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.