Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

 • Dodano: 2020-08-18 12:00

Po trzech dniach z małym przyrostem nowych przypadków zakażeń koronawirusem, dziś w Rudzie Śląskiej odnotowano 17 nowych zakażeń. 33 kolejne osoby możemy dodać do listy ozdrowieńców. 

- Z 17 przypadków 6 dotyczy osób przebywających na kwarantannie, dwa kolejne to górnicy z kopalń Murcki i Budryk. Pozostałych 9 przypadków pochodzi z innych źródeł zakażenia. Z dobrych informacji odnotować trzeba kolejną dużą grupę ozdrowieńców. Mamy ich dzisiaj 33 - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer

Jak zaznacza wiceprezydent Rudy Śląskiej dzisiejszy wzrost zakażeń nie oznacza istotnego pogorszenia sytuacji epidemiologicznej w mieście. 

- Aktualnie w Rudzie Śląskiej cały czas ponad 1000 osób przebywa na kwarantannie. Są one poddawane systematycznym wymazom. Stąd po 2-3 dniach z mniejszą liczbą nowych przypadków następuję chwilowy wzrost - pisze Krzysztof Mejer

Warto przypomnieć, że dzienne przyrosty nowych zakażeń, mają wpływ na współczynnik, na podstawie którego Ministerstwo Zdrowia przydziela strefy dla powiatów. 

- Według różnych wyliczeń jesteśmy już teraz na pograniczu strefy czerwonej i żółtej. Kolejne dni zdecydują zatem o tym, w której strefie znajdziemy się podczas najbliższej aktualizacji - napisał wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim do wtorku koronawirusa wykryto u 18 tys. 959 osób (we wtorek poinformowano o 85 nowych przypadkach zakażenia w regionie), z których 443 zmarły. W regionie wyzdrowiało 16 tys. 060 osób.

Od początku epidemii w Rudzie Śląskiej odnotowano 927 przypadków koronawirusa. 553 osoby ozdrowiały. Na kwarantannie przebywa obecnie 1 050 osób. 17 osób zmarło. 

Komunikat epidemiologiczny 18.08.2020 r.:

 • 927 osób zakażonych koronawirusem
 • 1 050 osób poddanych kwarantannie
 • 14 osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem
 • 3 osoby objętych nadzorem epidemiologicznym
 • 553 osoby ozdrowione
 • 17 osób zmarło

Zobacz także

Komentarze (17)    dodaj komentarz »

 • lol

  Kopalnia Murcki jest w Katowicach. Budryk w Ornontowicach, nie w Rudzie Śląskiej

 • Ona

  Mam dość!! Nad morze, w górach, za granicą ludzie się bawią, korzystają z lata. A my jak barany w upale w maskach. Niektóre maski panów, to chyba te z marca !! A dzieci !! Czy o nich ktoś pamięta !! Ile dzieci siedzi z rodzicami na kwarantannie!! Po 4, 5 tygodni w domach. Dlaczego nie ma szybkich testów do 8 godzin dostępnych od ręki !! Prywatnie za 500zł są dostępne!! Totalny bałagan w papierach, nikt tego nie ogarnia !!

 • Rych

  Za nie długo cały rząd poda się do dymisji pod pretekstem niesłusznego zniewolenia maseczkami Zdrowego Polskiego Narodu za który odpowiedzą przed sądem najwyższym ,szanowni rodacy zaczyna się czas przemian.

 • Bobolobo

  Dlaczego niektórzy kierowcy ztm nie otwierają automatycznie drzwi na przystankach, zmuszając pasażerów do macania przycisków? To wbrew obowiązującym przepisom. Pandemia trwa - kierowcom dziękujemy.

 • Jo

  te pyski mi się nie podobają.

 • Obserwator

  Emotionek się to nazywo a niy pysk.

 • Roman

  Szanowna redakcjo zmiana obecnych emotikonek jest do kitu i pasują do obecnej sytuacji w Polsce , przygnębiających totalnie , to tak wygląda jak by była żałoba w redakcji z powodu zaraźliwego wirusa , a co z kolorowymi zakaz ?

 • olek

  W reszcie Szumowski podał się do dymisji ,koniec terroru.

 • Mario

  I co z tego? Wstawią kolejnego debila którego naród nie zna, i zanim się wszyscy połapią że to większą gnida od Szumowskiego to będziemy dalej te za[...] maski nosić. Ostatnio w cukierni Szarlotka mnie nie obsłużono bo nie miałem maseczki. Żenada się zaczyna robić w tym kraju a ludzie jak barany wszytko łykają.

 • Ola

  Wzruszające, że ciebie nie obsłużyli.

 • Mario

  To nos dalej tą maseczkę, później do torebki i za parę godzin znów na twój pyszczek a później znów do torebki i trój się dalej. Pamiętaj o jednym zdrowe osoby nie powinny nosić maseczki bo przed niczym ich to nie chroni. Lecz co ja będę tobie tłumaczył jak ty ciemnogród i wszystko co mówią w tv to łykasz. Wirus jest lecz nie tak groźny jak go opisują i zrozum to. Pozdrawiam

 • Ja

  Jesteście pewni ,że 17? A może znow ktos ma pozytywny wynik a nie był na tescie albo podwójnie policzone.

 • Haha

  Dlaczego tylko Ruda Śląska a nie mazowieckie i małopolskie dajcie nam już spokój i zajmijcie się większymi ogniskami

 • fajerberga

  Te statystyki to manipulacja społeczeństwem tak, żeby tylko warszawka dobrze wypadła: kilka dni temu była pokazywana mapa kraju i na niej na czerwono woj. małopolskie - 180 zachorowań, śląskie - 160 zachorowań, mazowieckie - 140, ale już w kolorze zielonym tak jak i reszta kraju. Co było serwowane wczoraj w TV rządowej? Woj. mazowieckie - najlepszy wynik w kraju - 150 nowych zachorowań, ale żeby tylko warszawka nie przodowała, nie wyróżniała się na tle kraju - cała mapa była czerwona, podczas, gdy w woj. śląskim było ledwo 86 przypadków...

 • Greg

  Tresura Ślązaków podąża zgodnie z rządowym planem ,ludzie tresują się sami z sobą chorobliwym zakładaniem namordników nie dających żadnej ochrony przed wirusami.

 • dewil

  Mądrze piszesz... ale naród nie myśli... więc mało kto to doceni :(

 • Greg

  Jak naród ma myśleć logicznie jak od rana do nocy TVP i jeszcze parę innych stacji robi kogel mogel z rozumu na temat covid pod każdą postacią propagandy namordnikowej chroń siebie i innych ,przed czym ma chronić ta maseczka ,większość społeczeństwa ma wyobrażenie sobie wirusa wielkości latającego owada który za chwilę wpadnie im do ust i zostaną zarażeni mniemanym wirusem o którym tak głośno i wywołującym panikę wśród ludzi w nie świadomych oszukańczych przekazach medialnych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.