Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej zawieszono działanie Oddziału Neurologicznego

 • Dodano: 2023-08-28 12:00

W rudzkim szpitalu miejskim zawieszone zostało działanie Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym. Dzisiaj komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie szpitala. 

Działanie Oddziału Neurologicznego znowu zawieszone

Jak się okazuje, Oddział Neurologiczny został czasowo zawieszony z uwagi na "niespodziewaną sytuacją dotyczącą absencji chorobowej".

- W związku z nagłą i niespodziewaną sytuacją dotyczącą absencji chorobowej w grupie zawodowej lekarzy Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, informujemy, iż zmuszeni jesteśmy czasowo zawiesić pracę tegoż Oddziału w zakresie przyjmowania nowych pacjentów - czytamy na stronie szpitala.

Jednocześnie zarząd szpitala zapewnia, że pacjenci hospitalizowani obecnie na Oddziale Neurologicznym są pod stałą opieką, "a zaistniałe okoliczności w żaden sposób nie wpłyną na ich rekonwalescencję i powrót do zdrowia". Osobom zakwalifikowanym do programów lekowych działających w ramach tego Oddziału pomoc także będzie nieprzerwanie udzielana.

- Nasza decyzja kierowana jest przede wszystkim dobrem pacjentów. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo, a także należyte wykonywanie świadczeń zdrowotnych, podjęliśmy konieczne kroki. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby sytuacja ta została jak najszybciej rozwiązana i by Oddział mógł ponownie funkcjonować w pełnym zakresie. Niezwłocznie będziemy przekazywać Państwu bieżące informacje na ten temat - czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu szpitala w mediach społecznościowych.

Komentarze (5)    dodaj »

 • RedPill

  No to teraz znowu każdy neurologiczny przypadek będzie trafiać na Internę, bo nigdy nie potrafią odesłać do innego szpitala.

 • mistrz

  Pierończyk otwórz oczy. Szpital klapa, wodociagi klapa, mpgm klapa inkubatory klapa., budzet miasta klapa. Zastanów sie kogo powołujesz do zarządów i rad nadzorczych. Twoje decyzje to klapa. Mieszkańców decyzje przy wyborach prezydenta klapa.Do kwietnia troche czasu , oby nie była klapa Rudy Śląskiej.

 • Ruda

  Rudę Śląską przyłączą do Lipin i PO...klapie

 • Tytus

  Przed udarem są oznaki przyjeżdżamy do szpitala a tam odsyłają do domu dzień później pacjent w stanie skrajnie ciężkim. Prokuratura się tym zajmie kanlie!!!

 • Pracownik

  Co za bzdury.Oddział nie przyjmuje pacjentów udarowych od roku czasu. A powodem jest zwolnienie się lekarzy.Robienie ludzi za [...]i

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również