Wiadomości z Rudy Śląskiej

W tym roku festyn w Orzegowie poświęcony został rzemiosłu i Karolowi Goduli

  • Dodano: 2019-09-02 08:15, aktualizacja: 2019-09-02 10:33

Festyn na rynku w Orzegowie zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Orzegowa to już taka mała coroczna tradycja tej dzielnicy. W tym roku festyn poświęcony został rzemiosłu i Karolowi Goduli, którego pamiątkową tablicę odsłonięto na budynku Centrum Inicjatyw Społecznych "Stary Orzegów".

Wspaniała zabawa czekała na uczestników festynu zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Orzegowa. Festyn w tym roku został poświęcony Karolowi Goduli, czyli znanemu przedsiębiorcy, który znacznie przyczynił się do rozwoju gospodarczego Górnego Śląska. Aby uczcić jego pamięć na budynku Centrum Inicjatyw Społecznych "Stary Orzegów" odsłoniliśmy pamiątkową tablicę przypominającą jego postać - napisała na swojej stronie prezydent Grażyna Dziedzic.

Podczas festynu nie zabrakło także wielu atrakcji takich jak: wystawa fotograficzna i występy wokalno-muzyczne. Można było podziwiać także produkty ręcznie wykonane przez orzegowskich rzemieślników znajdujące się na kramach ustawionych przy rynku. Z kolei o godz. 21 odbył się spektakl teatralny pt. "Golem Godula" w wykonaniu Teatru HoM.
 

Karolina BauszekKarolina Bauszek
Źródło: fot. UM Ruda Śląska / Towarzystwo Miłośników Orzegowa

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.