Wiadomości z Rudy Śląskiej

W tym roku zakończy się rozbudowa Hilwood Ruda Śląska

 • Dodano: 2020-02-17 12:45

Jedna z największych firm z branży nieruchomości na świecie, buduje w Rudzie Śląskiej nowoczesny park magazynowy o powierzchni blisko 100 tys. m2. Jeszcze w tym roku zakończy się rozbudowa Hillwood Ruda Śląska.

Hillwood Ruda Śląska to nowoczesny park magazynowy o powierzchni ponad 63 tys. mkw. Park magazynowy położony jest w Rudzie Śląskiej przy ulicy Zabrzańskiej, zaledwie 4 km od centrum miasta, przy Drogowej Trasie Średnicowej. Hale wynajmowane są firmom prowadzącym działalność związaną z przechowywaniem artykułów przemysłowych, artykułów chemicznych, spożywczych i farmaceutycznych.

Halę o powierzchni ponad 11 000 mkw., budowaną w formule BTS, wynajęła firma kurierska DPD. Magazyn-sortownia, w którym zastosowany będzie szereg rozwiązań usprawniających pracę DPD na Śląsku, zostanie przekazany do użytku w trzecim kwartale tego roku. Kończy się także rozbudowa drugiej hali. Wśród jej najemców jest firma logistyczna Delta Trans. Jesienią ubiegłego roku firma wynajęła 7 100 mkw. powierzchni, a teraz zwiększyła wynajmowaną przestrzeń o kolejne 3 500 mkw.

– Nowoczesny obiekt w Rudzie Śląskiej powstaje po to, by przyspieszyć i usprawnić procesy oraz zwiększyć potencjał operacyjny DPD Polska. Na bieżąco modernizujemy naszą infrastrukturę, by sprostać wyzwaniom, jakie niosą ze sobą rosnące wolumeny przesyłek wynikające z dynamicznego rozwoju e-commerce. Nowy model operacyjny efektywniej wykorzystuje sieć połączeń i pozwala zmniejszyć emisję CO2 na trasach łączących sortownię i obsługiwane przez z nią oddziały – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska dla Wiadomości Handlowych.

Hillwood to jedna z największych firm z branży nieruchomości, która od 25 lat buduje i inwestuje na całym świecie. W tym czasie firma zrealizowała wiele przełomowych projektów. W Polsce spółka koncentruje się na działalności związanej z zakupem, finansowaniem i budową magazynów oraz obiektów przemysłowych z przeznaczeniem pod długoterminowy wynajem. W Polsce od ponad 5 lat buduje nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe, zarówno w formule BTS (szyte na miarę), jak i na wynajem. Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. 

W tym roku zakończy się rozbudowa Hilwood Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • Kneflikorz

  Gregor zgadzom sie z tobom ale jak by niy bylo to jest jakos szansa ze mody antek ze zigusiym pudom tam do roboty zamiast stoc pod zabkom i eple walic abo kajs na wongel lazic. Zawsze jest to jakes rozwionzanie. Ale to jest moje zdanie.

 • Kneflikorz

  Jak czytom nikere komyntarze to az mie w zici szczypi.Gruby pozamykac bo szkody bo nierentowne. Budujom tera wielko hala kaj mo byc 2000 ludzi zatrudnionych tyz zle. To kiedy bydzie dobrze!! Jak cos komus niypasuje w Rudzie to szpula stond kajs na wiocha do obory gnoj ciepac.

 • Kneflikorz

  Jak czytom nikere komyntarze to az mie w zici szczypi.Gruby pozamykac bo szkody bo nierentowne. Budujom tera wielko hala kaj mo byc 2000 ludzi zatrudnionych tyz zle. To kiedy bydzie dobrze!! Jak cos komus niypasuje w Rudzie to szpula stond kajs na wiocha do obory gnoj ciepac.

 • gregor

  Tylko weź pod uwaga, że to bydzie wyzysk a nie normalno robota kaj można normalnie zarobić. Nikt ambitny nie bydzie za 2 czy 2,5 tys robić,a takie firmy jak dpd czy delta trans to Ci kokosów niy zapłacą. U nos własnie takie firmy otwierają działalność bo tanio siła robocza mają na miejscu, a ludzie kerzy się niy szanują dają się wyzyskiwać potem.

 • boluś

  Ciekawe fto przedowoł grunt pod te "inwestycje" i ile na tym straciło Miasto/czyli MY/ I Skarb Państwa?Tyż MY!

 • Ambrozyy

  Ile to ma mkw?.............buduje w Rudzie Śląskiej nowoczesny park magazynowy o powierzchni blisko 100 tys. m2..........................Hillwood Ruda Śląska to nowoczesny park magazynowy o powierzchni ponad 63 tys. mkw.............

 • zorro

  I do tego jeszcze hale Panattoni na Nowym Bytomiu ?Fajnie że jesteśmy w środku Śląska. Wszystkie miasta wokół zrobiły sobie z nas magazyn, sypialnie i pewnie jeszcze będzie śmietnik.i tylko Rudy szkoda :/

 • Iks

  Mylisz się. To nie są miejskie magazyny, tylko prywatne. Ich właściciele płacą podatek miastu (naszemu). No i super, że jesteśmy sypialnią. To coś złego??? Sypialnia to cisza i spokój - miejsce odpoczynku.

 • Jo

  Sprawdzałeś czy płacą odsetki u nas??? Obawiam się, że siedziba firmy jest poza Rudą i tam płacą podatki.

 • kwiatowe

  Dokladnie, glowny najemnca IWM Automation siedziba w Katowicach. Inwestor hali rowniez. DPD ogolnopolska firma, na bank nie rejestowana w Rudzie, szkoda czasu sprawdzac. Podatki z dzialalnosci poplyna gdzie indziej. Nam zostaja podatki miejscowe np. ten od nieruchomosci. Mimo wszystko lepsze to niz puste ruiny FADOMu.

 • Nowobytomianka

  A co powstaje na ulicy Hallera?

 • Kasia

  Archiwum

 • xxx

  ja wiem.Hala.

 • kwiatowe

  Wlasnie tam stala opuszczona i popadajaca w ruine byla fabryka domow FADOM. To dobra prywatna inwerstycja. Co do reszty, zgadzam sie.

 • daro

  Nie ma się z czego cieszyć. Skoro niby docelowo ma to być miejsce pracy dla 2000 osób to weźcie pod uwagę gdy już to powstanie jak zakorkuje się i tak już niedrożne (szczególnie w godzinach szczytu) miasto. Skrzyżowanie w Rudzie Południowej i ulica Kokotek już teraz ma dosyć spory problem z płynnością ruchu, a co dopiero gdy teraz do tych zakładów będzie musiało dojechać jeszcze dodatkowo kilkaset samochodów ciężarowych czy osobowych... . Jakoś tego nie widzę. Ponadto kwestia jeszcze zatrudnienia w tych zakładach. Ciekawe gdzie oni tylu Ukraińców znajdą do pracy tam. Czy Ruda na prawdę nie ma większych ambicji niż kolejne miejsca magazynowe ... . Po za tym tak wielkie zakłady stawia się na peryferiach miast, a nie praktycznie w centrum :/. Jak to w Rudzie najpierw robią, a potem myślą .

 • kwiatowe

  Te hale maja swoj zjazd z N-S i zaraz obok wezel z DTS. Przedluzenie N-S do Magazynowej przez nieuzytki i garaze to mam nadzieje kwestia czasu bez oporu spolecznego. Wtedy praktycznie zniknie problem skrzyzowania na Karmanskim. Pozostaje rozbudowa tramwaju w ciagu Zabrzanskiej do dwutorowego i takt co min. 15min. Super dojazd do Zabrza i Chebzia z pociagiem do Katowic i Gliwic. Lokalizacja jest jak najbardziej dobra, to byle tereny przemyslowe. Najemcy tez OK, zwlaszcza IWM Automation zatrudnia dobrze opacanych inz automatykow. Nie ma co narzekac.

 • Kieres

  Ale to chyba nie ma czym się chwalić? Kolejny koszmarek w krajobrazie miasta - coraz mniej przyjaznego mieszkańcom. Zamiast stawiać na tereny zielone, rekreacyjne, które podnoszą komfort życia i zdrowia - jak grzyby po deszczu wyrastają hale, magazyny, obskurne markety i różne inne betonowe i blaszane klocki, a coraz więcej z nich stoi opuszczone, popada w ruinę i straszy. Jak Ruda będzie wyglądała za kilka, kilkanaście lat, jeśli nic nie zmieni się w sposobie myślenia ludzi, którzy są za to odpowiedzialni?

 • orwo

  Kieres zgadzam się z Tobą. Mamy miasto, gdzie likwiduje się zieleń kosztem straszydeł....ale o czym tu mówić? Ta polityka trwa od dawna, a na niedawnych wyborach wyborcy dali sygnał,że im się to podobało. Najlepsze jest to,że w kolejce czekają gorsze rzeczy: np. spalarnia o którą - jak dzisiaj wyczytałem - wręcz się bijemy rękami prezydenta Mejera.

 • Mr

  Serio? Czytam i nie wierzę. Buda firmę, będzie praca, wróć, będzie w cholere miejsc pracy, ale znajdzie się ktoś komu i to będzie przeszkadzać. Chcesz tereny zielone, puszczę? Jedz w Bieszczady i każdy będzie zadowolony.

 • Amaiz

  Robić tyż kaś cza

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.