Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ważna informacja dotycząca odbioru dowodów rejestracyjnych

  • Dodano: 2020-03-17 06:30, aktualizacja: 2020-03-17 06:39

Osoby, którym kończą się pozwolenia czasowe i jednocześnie posiadają ważne badania techniczne pojazdu nie muszą aktualnie odbierać nowych dowodów rejestracyjnych.

Przypominamy, że od 1 października 2018 r. nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego w czasie kierowania pojazdem zarejestrowanym w Rzeczypospolitej Polskiej, a wszelkie informacje o ważności dowodu rejestracyjnego znajdują się w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Wnioski online w jednym miejscu Pobierz

Uwaga!

Omawiana sytuacja dotyczy tylko okoliczności, w których ważne są badania techniczne pojazdu. W innym przypadku prosimy o kontakt z Wydziałem Komunikacji pod nr tel 32 342 32 65, 32 244 90 73.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • P S

    Bzdura! Jeżeli masz pozwolenie czasowe na nowy samochód (z salonu) to tak długo jak nie odbierzesz dowodu z urzędu i nie podpiszesz odbioru dowód nie będzie widoczny w CEPIKU mimo ważnych badań technicznych pojazdu (w końcu nowy samochód ma 3 lata ważne badania)

  • Kierowca

    Bzdura !!!!! Do momentu odbioru dowodu rejestracyjnego i podpisania decyzji, dowód rejestracyjny w CEPIK nie istnieje !!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.