Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ważna informacja dotycząca odbioru dowodów rejestracyjnych

  • Dodano: 2020-03-17 06:30, aktualizacja: 2020-03-17 06:39

Osoby, którym kończą się pozwolenia czasowe i jednocześnie posiadają ważne badania techniczne pojazdu nie muszą aktualnie odbierać nowych dowodów rejestracyjnych.

Przypominamy, że od 1 października 2018 r. nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego w czasie kierowania pojazdem zarejestrowanym w Rzeczypospolitej Polskiej, a wszelkie informacje o ważności dowodu rejestracyjnego znajdują się w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Wnioski online w jednym miejscu Pobierz

Uwaga!

Omawiana sytuacja dotyczy tylko okoliczności, w których ważne są badania techniczne pojazdu. W innym przypadku prosimy o kontakt z Wydziałem Komunikacji pod nr tel 32 342 32 65, 32 244 90 73.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • P S

    Bzdura! Jeżeli masz pozwolenie czasowe na nowy samochód (z salonu) to tak długo jak nie odbierzesz dowodu z urzędu i nie podpiszesz odbioru dowód nie będzie widoczny w CEPIKU mimo ważnych badań technicznych pojazdu (w końcu nowy samochód ma 3 lata ważne badania)

  • Kierowca

    Bzdura !!!!! Do momentu odbioru dowodu rejestracyjnego i podpisania decyzji, dowód rejestracyjny w CEPIK nie istnieje !!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.