Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wczoraj w Rudzie pojawił się barwny Orszak Trzech Króli!

 • Dodano: 2022-01-07 09:45, aktualizacja: 2022-01-11 18:27

Wczoraj w Rudzie pojawił się barwny Orszak Trzech Króli! W ten sposób mieszkańcy miasta obchodzili święto Objawienia Pańskiego. Uczestnicy pochodu z powodu pandemii koronawirusa, przeszli jedynie wokół kościoła. 

Orszak Trzech Króli przez parafię Piusa X w Rudzie Śląskiej organizowany jest od 2014 r. Co roku w wydarzeniu udział bierze kilkaset osób. W tym roku podobnie jak w ubiegłym wydarzenie odbyło się na innych zasadach niż dotychczas. Orszak wyruszył po mszy św. o godz. 10.30. Uczestnicy przeszli wokół kościoła. 

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli

Rudzki przemarsz organizowany jest we współpracy z prężnie działającą Fundacją "Orszak Trzech Króli". Podobne orszaki są organizowane w ponad 750 miejscowościach w Polsce. W ramach akcji przygotowywane są koncerty kolęd, występy regionalnych kapel, pokazy, konkursy na najpiękniejszą szopkę czy tematyczne przebranie.

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominamy dzisiaj wydarzenie opisane w Ewangelii św. Mateusza, gdy trzej Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi. Przynieśli ze sobą dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Wikary

  A te maseczki to po co? Żeby nikt nie poznał żeście się wygłupili z tymi przebierankami?

 • lyjo

  Gusła

 • zawiedziony

  Ruda Śląska gmina nawiedzonych ,większość z małych wiosek a tam księża to najwyższa władza dlatego poparcie ma pis...

 • On

  Wolę być z małej wioski niż z zalanej szambem Warszafki

 • To ja

  [...]k

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również