Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wczoraj w Rudzie pojawił się barwny Orszak Trzech Króli!

 • Dodano: 2022-01-07 09:45, aktualizacja: 2022-01-11 18:27

Wczoraj w Rudzie pojawił się barwny Orszak Trzech Króli! W ten sposób mieszkańcy miasta obchodzili święto Objawienia Pańskiego. Uczestnicy pochodu z powodu pandemii koronawirusa, przeszli jedynie wokół kościoła. 

Orszak Trzech Króli przez parafię Piusa X w Rudzie Śląskiej organizowany jest od 2014 r. Co roku w wydarzeniu udział bierze kilkaset osób. W tym roku podobnie jak w ubiegłym wydarzenie odbyło się na innych zasadach niż dotychczas. Orszak wyruszył po mszy św. o godz. 10.30. Uczestnicy przeszli wokół kościoła. 

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli

Rudzki przemarsz organizowany jest we współpracy z prężnie działającą Fundacją "Orszak Trzech Króli". Podobne orszaki są organizowane w ponad 750 miejscowościach w Polsce. W ramach akcji przygotowywane są koncerty kolęd, występy regionalnych kapel, pokazy, konkursy na najpiękniejszą szopkę czy tematyczne przebranie.

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominamy dzisiaj wydarzenie opisane w Ewangelii św. Mateusza, gdy trzej Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi. Przynieśli ze sobą dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Komentarze (4)    dodaj »

 • lyjo

  Gusła

 • zawiedziony

  Ruda Śląska gmina nawiedzonych ,większość z małych wiosek a tam księża to najwyższa władza dlatego poparcie ma pis...

 • On

  Wolę być z małej wioski niż z zalanej szambem Warszafki

 • To ja

  [...]k

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.