Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wirtualne dni otwarte w Zespole Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2020-04-30 08:15, aktualizacja: 2020-04-30 06:48

Prawie 1100 uczniów klas ósmych w Rudzie Śląskiej do końca maja będzie musiało zdecydować o kierunku dalszego kształcenia. To dla nich wyjątkowo trudna decyzja, bowiem ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczni absolwenci nie mogli wziąć udziału w Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych. Z pomysłem zorganizowania specjalnie dla nich e-Dnia Otwartego wyszli starsi koledzy z Zespołu Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej.

Uczniowie jednego z kierunków w ZS nr 2 - technik reklamy, stworzyli specjalnie dla ósmoklasistów nietypowy e-Dzień Otwarty. To wirtualny spacer po najważniejszych salach szkoły – pracowniach przedmiotowych, sali gimnastycznej czy bibliotece. Projekt wykonany został całkowicie zdalnie, z zasobów zdjęciowych, które szkoła już posiadała w swojej bazie. Wirtualny spacer po szkole to prezentacja zdjęć w technologii 360 stopni, a także filmy promocyjne stworzone przez uczniów. Aby wziąć udział w elektronicznej odsłonie szkoły wystarczy wejść na stronę: http://zs2.eu/wirtualny-spacer/.

Zespół Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej w nadchodzącym roku szkolnym ponownie otwiera się na uczniów z branż ekonomicznych i usługowych. Szkoła kształci w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik reklamy, technik organizacji turystyki, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz na kierunku kucharz w Branżowej Szkole I stopnia.

Młodzież kończąca szkołę podstawową ma do wyboru w Rudzie Śląskiej praktycznie wszystkie rodzaje szkół: licea ogólnokształcące z różnymi rozszerzeniami oraz klasami mundurowymi, technika i szkoły zawodowe: branżowe I stopnia z możliwością kształcenia we wszystkich zawodach obejmujących klasyfikację zawodów szkolnictwa zawodowego.

W wielu placówkach znajdują się nowoczesne  pracownie do nauki zawodu, takie jak na przykład fryzjersko-kosmetyczna, gastronomiczna, elektryczna, symulacyjna sprzedaży detalicznej i hurtowej, czy też pracownia badań urządzeń elektroakustycznych i nagłośnieniowych wraz ze studiem nagrań. W Zespole  Szkół nr 6 im. Mikołaja Kopernika powstaje nowa pracownia – automatyki i energetyki odnawialnej. Pracownia ta głównie dedykowana jest dwóm zawodom: nauczanemu już mechatronikowi oraz nowemu kierunkowi – technik automatyk. W Branżowej Szkole I Stopnia nr 6 od roku szkolnego 2019/2020 prowadzone są klasy dla uczniów w normie intelektualnej z różnymi niepełnosprawnościami, w tym spektrum autyzmu, Zespołem Aspergera, dysfunkcjami ruchowymi, słuchu i wzroku.

Ponadto Miasto uruchamia z dniem 1 września 2020 r. branżową szkołę II stopnia w Centrum Kształcenia Ustawicznego.

W Rudzie Śląskiej funkcjonuje 5 liceów ogólnokształcących, w tym jedno dla dorosłych, 6 techników oraz 7 szkół branżowych I stopnia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.