Wiadomości z Rudy Śląskiej

Władze Rudy Śląskiej uruchomiły trzeci miejski wymazobus

 • Dodano: 2020-08-04 11:45

Władze Rudy Śląskiej uruchomiły trzeci miejski wymazobus. Od dziś jego obsługa pobiera w warunkach domowych próbki od rudzian z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W tych działaniach miasto wspiera jeszcze mobilna ekipa wymazowa, zapewniona przez Urząd Wojewódzki.

Decyzję o uruchomieniu kolejnego wymazobusu miasto podjęło w uzgodnieniu z rudzkim sanepidem, z powodu gwałtownego wzrostu potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Rudzie Śląskiej w ostatnich dniach. 

- Obecnie liczba osób aktywnie zakażonych wynosi 400. Tak złego wyniku nie mieliśmy od początku pandemii. Sytuacja ta spowodowana jest przede wszystkim zakażeniami wśród górników z ruchu Bielszowice KWK Ruda. Ponad 2300 pracowników tego zakładu zostało objętych badanami przesiewowymi, w wyniku których na tę chwilę koronawirusa stwierdzono już u ok. 400 osób. Połowa z nich to mieszkańcy Rudy Śląskiej - mówiła prezydent Grażyna Dziedzic


Czytaj także: Trwają testy przesiewowe górników z Bielszowic. Występują utrudnienia w ruchu


Z powodu wzrostu zdiagnozowanych zakażeń mocno poszybowała w górę liczba mieszkańców objętych kwarantanną - obecnie jest to już ponad 1100 osób. 

- W tej sytuacji musieliśmy szybko zadziałać i uruchomić kolejny wymazobus. Bardzo dziękuję Salony Kanclerz za bezpłatne użyczenie samochodu. To nieoceniona pomoc! Ze strony miasta zapewniliśmy natomiast kierowcę, pielęgniarkę, paliwo i środki dezynfekcyjne, a Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej przekazała środki ochrony osobistej - mówiła prezydent Grażyna Dziedzic

Warto przypomnieć, że na podobnej zasadzie funkcjonują wymazobusy, które miasto uruchomiło we współpracy z firmą Fraikin oraz Poradnią Medycyny Rodzinnej Szpakmed - Godula.

Komentarze (4)    dodaj »

 • boluś

  Cfvv wlepioł bych Ci kilka łapek na plus' ale mogło by to zostać uznane jako kryptoreklama ! Jak w wypadku tego artykułu Dziedzic, Kanclerza , Sanepitu itp. Sorki ps. Peppa rozpierniczyła' cym terozki jeździ?

 • Cfvv

  W mieście bida nawet samochodu pożyczone a nie własne.

 • Krepel

  Brawo dla SALONU KANCLERZ za pomoc w tych trudnych chwilach, życzę przetrwania w tym trudnym czasie oraz klientów aby nie zabrakło was na mapie Rudy Śląskiej.

 • obywatel

  Co z pozytywnymi testami od górników, od których nie pobierało się wymazów? Mnóstwo osób, które np, miały l4 lub nie pojawiły się na testach dostali pozytywny wynik na covida. Skandal!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również