Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wraca Bieg Wiewiórki! Pierwszy już 26 marca

 • Dodano: 2022-03-22 10:15, aktualizacja: 2022-03-30 04:50

Już w sobotę (26 marca) rusza siódmy cykl „Biegu Wiewiórki”. Będzie on organizowany na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 oraz w halembskim lesie.

Popularny Bieg Wiewiórki powraca

- W trakcie imprezy będzie można aktywnie spędzić czas i sprawdzić swoje siły w bieganiu i nordic walking. Przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę, a nie rywalizację – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

- Cieszy nas to, że „Wiewiórka” z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci z Rudy Śląskiej i okolicznych miejscowości – dodaje.

Start rywalizacji najmłodszych zaplanowany został na godz. 11.00, z kolei bieg główny i marsz nordic walking rozpoczną się o godz. 11.15.

- Popularność „Biegu Wiewiórki” z roku na rok wciąż rośnie – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

- Co ważne, frekwencja podczas imprezy zawsze dopisuje, bez względu na to, czy świeci słońce, czy pada deszcz, ponieważ daje on wspaniałą możliwość, żeby wyjść z domu i spędzić sobotę aktywnie, w towarzystwie ludzi z pasją. Dlatego serdecznie zachęcam do biegania razem z wiewiórką – dodaje.

Sobotnie wydarzenie zainauguruje cykl dziewięciu comiesięcznych zawodów, z których ostatnie odbędą się 5 listopada br. Warto dodać, że impreza ta skierowana jest do dzieci, osób uprawiających nordic walking, a także biegaczy amatorów i sportowców zrzeszonych w klubach sportowych. Ci ostatni, podobnie jak w roku ubiegłym, będą mogli pokonać maksymalnie dystans półmaratoński.

Wiewiórka gotowa do biegu

Jak każdego roku bieg rozpoczynał się będzie i kończył na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15, a w jego trakcie uczestnicy pokonają pętlę o długości 4,2 km, która przebiega przez halembski las. Biegacze pętle te mogą pokonać maksymalnie pięć razy, czyli przebiec w sumie 21 km, a uczestnicy marszu nordic walking trzy razy i pokonać w ten sposób dystans 12,6 km. Każdy sam decyduje, ile okrążeń chce zrobić. Limit na pokonanie całego dystansu wynosi 2 godziny i 45 minut. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogą sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m.

- Dzieciaki uwielbiają biegać razem z wiewiórką, która zawsze dotrzymuje im towarzystwa. Ten bieg przede wszystkim ma je uczyć aktywnych postaw i pokazać, jak można sportowo i zdrowo spędzać wolny czas, a przy okazji wspaniale się bawić – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

– Bardzo chcielibyśmy, żeby z wiewiórką każdego miesiąca biegały całe rodziny. To wspaniała okazja, żeby na chwilę oderwać się od codzienności – dodaje.

Zgłoszenia do biegu prowadzone są internetowo przez specjalny formularz znajdujący się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScmO37U888BwuJj7RPd5AVk9Is1t_nCLI8A2JJsYP4se91TnQ/viewform). Wysokość wpisowego na bieg i nordic walking wynosi 20 zł dla dorosłych i 10 zł dla dzieci. W przypadku zapisów w biurze zawodów w dniu biegu opłata wyniesie 35 zł (osoby dorosłe) i 15 zł (dzieci).

Podczas każdego biegu będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z ręcznym pomiarem czasu w konkurencji biegu, jak również w konkurencji nordic walking. Na koniec cyklu wręczona zostanie statuetka „Rudzka Wiewiórka” dla najaktywniejszych uczestników, którzy wystartują siedem razy na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji, dotyczy również biegu na dystansie 1000 m. Osoby, które wystartują we wszystkich zawodach, czyli dziewięć razy (również dzieci), otrzymają "Dużą Rudzką Wiewiórkę". Wszyscy uczestnicy biegu mogą liczyć na imienne dyplomy.

Szczegółowe informacje na temat biegu oraz regulamin uczestnictwa oraz zapisów można znaleźć na stronie www. mosir.rsl.pl.

Terminy "Biegu Wiewiórki" w 2022 r.

 • 26.03.2022 r.
 • 23.04.2022 r.
 • 21.05.2022 r.
 • 18.06.2022 r.
 • 09.07.2022 r.
 • 20.08.2022 r.
 • 17.09.2022 r.
 • 22.10.2022 r.
 • 05.11.2022 r.
Wraca Bieg Wiewiórki! Pierwszy już 26 marca

Komentarze (7)    dodaj »

 • Gosc1

  Jest gdzieś trasa tego biegu?

 • mam auto

  nie rozumiem osob ktore biegaja. po co i na co ?

 • Chodzę z kijami

  Dla zdrowia,frajdy,spotkania znajomych,poprawy kondycji

 • tyż mom auto a nawet dwa

  Po lesie niech sobie biegają, nie rozumiem osób które biergają po mieście (ulicami, chodnikami przy drogach)

 • Ehon

  Ten bieg jest w lesie

 • tyż mom auto...

  Wiem, dlatego mówie niech sobie biegają po lesie

 • Ehon

  Ten bieg jest w lesie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również