Wiadomości z Rudy Śląskiej

XXIX Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Jak wypadli nasi łucznicy?

  • Dodano: 2019-04-02 06:15, aktualizacja: 2019-04-02 06:36

Hala MOSiR w Zgierzu, była w miniony weekend, areną zmagań młodych łuczników z całego kraju.

Rozegrano tam, ostatnią w tym sezonie halowym, imprezę rangi mistrzowskiej - XXIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Organizatorami byli: Polski Związek Łuczniczy, Łódzki Okręgowy Związek Łuczniczy, KS Boruta Zgierz.

UKS Grot reprezentowało dwóch juniorów młodszych i troje młodzików starszych, których regulamin również dopuścił do udziału w imprezie.

W sobotę strzelano dwie rundy kwalifikacyjne, wyłaniając 32 najlepszych zawodników i zawodniczek, którzy w niedzielę mieli prawo strzelania rundy eliminacyjnej walcząc bezpośrednio o medale.

Wyniki naszych w kwalifikacjach:

  • Dominika Ratyńska 524 pkt, 14 m-ce
  • Karolina Hernicka 515 pkt, 22 m-ce
  • Adrian Szłapak 498 pkt, 34 m-ce
  • Jakub Gębala 454 pkt, 57 m-ce
  • Marcin Lesiński 442 pkt, 63 m-ce

W sobotę rozegrano również eliminacje drużyn i mikstów, do których awansowało po 16 najlepszych zespołów

Nasza drużyna męska w składzie: Adrian Szłapak, Jakub Gębala, Marcin Lesiński, po kwalifikacjach na 14 m-cu, uległa w pierwszym przejściu zawodnikom z Mewy Kołobrzeg 2:6,  i ostatecznie zajęła 12 m-ce.

Nasza para mikstowa Ratyńska/Szłapak, po kwalifikacjach na 16 miejscu, w pierwszym pojedynku uległa po barażu parze z Żywca Płaza/Kupczak ( późniejszym Mistrzom Polski), ostatecznie plasując się na 9 m-cu.

W niedzielnych rundkach mieliśmy więc tylko dwie reprezentantki. W 1/16 Dominika Ratyńska wygrała 6:0 z Emilią Dudek z klubu "Sokole Oko" Zawadka, a Karolina Hernicka pokonała 6:2 Weronikę Goclon z "Talentu" Wrocław. W 1/8 Dominika uległa 0:6 Sylwii Zając (późniejszej Wicemistrzyni Polski) z "Trampa" Jarosław, a Karolina Hernicka pokonała 6:0 Aleksandrę Rutkowską z "Mazowsza" Teresin. W 1/4 finału Karolina trafiła na wcześniejszą pogromczynię Dominiki i przegrała 0:6 ostatecznie zajmując 7 m-ce.

Mimo braku zdobyczy medalowych jesteśmy zadowoleni z tego startu, ponieważ nasi młodzicy starsi, bogatsi o to doświadczenie, będą mieli okazję strzelać w tej imprezie jeszcze dwukrotnie, a więc bierzemy się ostro do pracy, aby za rok wrócić silniejsi i walczyć o medale!

XXIX Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również