RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

XXIX Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Jak wypadli nasi łucznicy?

  • Dodano: 2019-04-02 06:15, aktualizacja: 2019-04-02 06:36

Hala MOSiR w Zgierzu, była w miniony weekend, areną zmagań młodych łuczników z całego kraju.

Rozegrano tam, ostatnią w tym sezonie halowym, imprezę rangi mistrzowskiej - XXIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Organizatorami byli: Polski Związek Łuczniczy, Łódzki Okręgowy Związek Łuczniczy, KS Boruta Zgierz.

UKS Grot reprezentowało dwóch juniorów młodszych i troje młodzików starszych, których regulamin również dopuścił do udziału w imprezie.

W sobotę strzelano dwie rundy kwalifikacyjne, wyłaniając 32 najlepszych zawodników i zawodniczek, którzy w niedzielę mieli prawo strzelania rundy eliminacyjnej walcząc bezpośrednio o medale.

Wyniki naszych w kwalifikacjach:

  • Dominika Ratyńska 524 pkt, 14 m-ce
  • Karolina Hernicka 515 pkt, 22 m-ce
  • Adrian Szłapak 498 pkt, 34 m-ce
  • Jakub Gębala 454 pkt, 57 m-ce
  • Marcin Lesiński 442 pkt, 63 m-ce

W sobotę rozegrano również eliminacje drużyn i mikstów, do których awansowało po 16 najlepszych zespołów

Nasza drużyna męska w składzie: Adrian Szłapak, Jakub Gębala, Marcin Lesiński, po kwalifikacjach na 14 m-cu, uległa w pierwszym przejściu zawodnikom z Mewy Kołobrzeg 2:6,  i ostatecznie zajęła 12 m-ce.

Nasza para mikstowa Ratyńska/Szłapak, po kwalifikacjach na 16 miejscu, w pierwszym pojedynku uległa po barażu parze z Żywca Płaza/Kupczak ( późniejszym Mistrzom Polski), ostatecznie plasując się na 9 m-cu.

W niedzielnych rundkach mieliśmy więc tylko dwie reprezentantki. W 1/16 Dominika Ratyńska wygrała 6:0 z Emilią Dudek z klubu "Sokole Oko" Zawadka, a Karolina Hernicka pokonała 6:2 Weronikę Goclon z "Talentu" Wrocław. W 1/8 Dominika uległa 0:6 Sylwii Zając (późniejszej Wicemistrzyni Polski) z "Trampa" Jarosław, a Karolina Hernicka pokonała 6:0 Aleksandrę Rutkowską z "Mazowsza" Teresin. W 1/4 finału Karolina trafiła na wcześniejszą pogromczynię Dominiki i przegrała 0:6 ostatecznie zajmując 7 m-ce.

Mimo braku zdobyczy medalowych jesteśmy zadowoleni z tego startu, ponieważ nasi młodzicy starsi, bogatsi o to doświadczenie, będą mieli okazję strzelać w tej imprezie jeszcze dwukrotnie, a więc bierzemy się ostro do pracy, aby za rok wrócić silniejsi i walczyć o medale!

XXIX Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.