Wiadomości z Rudy Śląskiej

[ZDJĘCIA] Trwa Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny. Na starcie ponad 50 zawodników

  • Dodano: 2023-06-03 10:45

W sobotę 3 czerwca 2023 r. o godzinie 7.00 w Nowym Bytomiu wystartował 25. Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny. Impreza przyciągnęła wielu biegowych zapaleńców. Rywalizacja potrwa do wieczora.

Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny połączony jest z XIV Mistrzostwami Śląska w Biegu Dwunastogodzinnym. Wczesnym rankiem na starcie stanęło ponad 50 zawodników. Zawody odbywają się na 400-metrowej bieżni tartanowej stadionu przy ulicy Czarnoleśnej.

Zgodnie z zapewnieniami ultramaratończyka Augusta Jakubika, organizatora biegu dla lepszego komfortu stawów i psychiki co trzy godziny nastąpi obowiązkowa zmiana kierunku biegu.

Na bieżni zaznaczymy dystans maratonu, 50 km oraz 100 km – dodaje.

Jubileuszowy Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny w Nowym Bytomiu

W tym roku Rudę Śląską reprezentuje aż dziesięciu zawodników, w tym trzy panie. Rok temu wśród mężczyzn najdłuższy dystans pokonał Leszek Małyszek z Siemianowic Śląskich, który przebiegł 140,13 km, a wśród kobiet Agnieszka Struk z Będzina z wynikiem 110,97 km. Najlepsi rudzianie to Magdalena Żurek (104,32 km) oraz Krzysztof Koźlicki (110,75 km).

Kto osiągnie najlepsze wyniki w tym roku? Przekonamy się po godz. 19.00. Oficjalna dekoracja uczestników biegu została zaplanowana na 20.15.

Organizatorami zawodów są: Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF Jastrząb Ruda Śląska, Miasto Ruda Śląska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w  Rudzie Śląskiej.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Jano

    Jasna strona mocy wygra

  • Ziga z Wirku

    Gdzie jest Krzysiek?

  • Sabcia

    Stockholm Maraton

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również