Wiadomości z Rudy Śląskiej

ZSP nr 5 w Rudzie Śląskiej zostaje! Jest decyzja władz miasta w sprawie likwidacji

 • Dodano: 2019-02-06 13:00, aktualizacja: 2019-02-13 07:18

Nie będzie ani likwidacji, ani przenosin ZSP nr 5 im. Jadwigi Marklowej w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu. Władze miasta po rozmowach z nauczycielami i rodzicami podjęły decyzję w tej sprawie.

W środę, 6 lutego, prezydent Grażyna Dziedzic opublikowała w mediach społecznościowych informację o decyzji w sprawie likwidacji, czy też przeniesienia ZSP nr 5.

Siedziba Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Nowym Bytomiu pozostanie w dotychczasowym miejscu. Nie będziemy przenosić tej placówki do budynku Zespołu Szkół nr 5 w Wirku - poinformowała prezydent Grażyna Dziedzic.

Władze doszły do porozumienia z nauczycielami ZSP nr 5

Wyjaśniła także, że decyzja ta została podjęta po spotkaniu z nauczycielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Nowym Bytomiu. Do spotkania doszło wczoraj, 5 lutego.

(...) rozważyliśmy wszystkie „za” i „przeciw”. Jest wiele argumentów, które przemawiają za tym, by wdrożyć zaproponowane przez nas zmiany – przede wszystkim to, że dzięki temu rozwiązaniu uczniowie kształciliby się w bardziej komfortowych warunkach. Rozumiemy jednak emocje, które wśród społeczności szkoły wywołała ta propozycja, bo szkoła to coś więcej niż tylko budynek – to także poczucie bezpieczeństwa i drugi dom - dodała prezydent.

Przypomnijmy, że informacja o możliwej likwidacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych NR 5 im. J. Markowej w Nowym Bytomiu pojawiła się w czwartek, 31 stycznia, w mediach społecznościowych i wywołała liczne kontrowersje. W sprawę błyskawicznie zaangażowali się rudzcy radni, jak podkreślają rodzice i nauczyciele, na czele z radną Aleksandrą Skowronek.

Jednakże stan elewacji budynku nie jest najlepszy. Pozostaje zatem pytanie, czy szkoła doczeka się remontu?

Komentarze (12)    dodaj »

 • hardkory

  Czy jest może szansa że sytuacja sie zmieni? Jako absolwent tej placówki popisuje sie obydwoma rękami pod likwidacją tego.

 • dobrydzien

  po co remontowac taki stary budynek, zburzyc go ;)

 • gosia7070

  Brawo, że szkoła zostanie. Myślę, że szkoła doczeka się modernizacji. To by była największa nagroda dla nauczycieli i uczniów tej szkoły. Nauczyciele są tam wspaniali.

 • bbb

  Ktoś tutaj najechał na Panią Skowronek - proszę się odpostować od Pani Aleksandry, ponieważ to m.in. Pani Skowronek i Pan Miszur pomogli w zapobieżeniu likwidacji ZSP5! Wszyscy rodzice i uczniowie są im bardzo wdzięczni za pomoc!

 • Wkurzony

  Ja się dziś dowiedziałem w przedszkolu, że jeśli chciałbym by moje dziecko kontynuowało nauke w przedszkolu, muszę złożyć wniosek/oświadczenie (ok. Tak bylo). Zaskoczył mnie termin tego wniosku, otóż Nasze miasto wymyśliło sobie termin od 14.02 do 21.02!!!!! Czyli w trakcie ferii, jeżeli masz zaplanowany wyjazd, to się martw!!!! Ja się pytam, czy w urzędzie mają z głowami wszystko ok?! Nie można tego terminu wyznaczyć przed lub po feriach?! Ktoś się chyba uderzył w głowę!!!

 • jo...

  Moim zdaniem powinny jeden urząd miejski zlikwidować bo tam jest doprawdy żeby coś załatwić to szkoda gadać.a nie szkoły likwidować.i potem młodzież nie ma roboty bo nie nauczył się zawodu.

 • Tyle w temacie

  Szkoda,że radni w tym Skowronek nie zaangażowali się tak w uchwałę o stawakach za śmieci !!!

 • maxx

  Powiem krótko PANI GRAŻYNA DZIEDZIC powinna podać się do dymisji ta kobieta do niczego się nie nadaje siedzi kolejną kadencję i bierze grubą kasę

 • Michał

  Ludzie mogli zdecydować w wyborach by tak było, ale jednak oddali na nią głos.

 • Listonosz

  Ludzie w RSL są zacofani politycznie.Reszta to emeryci kopalniani im jest wszystko jedno,kasa i to gruba leci.

 • Zawiedziony

  Czy doczeka się remontu ? Jak miał by tam powstać urząd miasta to pieniądze by były i budynek wyglądał pewnie super nasi urzędsy przecież nie mogli pracować w takich warunkach a że są to tylko uczniowie naszego miasta to po co ,dziękujemy Pani Prezydent że w taki sposób troszczy się o przyszłość naszych uczniów !!!

 • mieszkaniec

  Chyba żartujecie! Jak miał być UM to była mowa nawet o remoncie a jak ma zostać szkoła to pewna osoba zaraz powie że BUDŻET NIE JEST Z GUMY i po remoncie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również