Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zygzakiem po Rudzie Śląskiej. Pijany rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

  • Dodano: 2024-03-04 07:30, aktualizacja: 2024-03-04 07:45

Pogoda w coraz częściej zachęca do korzystania z rowerów. Rudzcy policjanci zakończyli w piątek rano podróż użytkownika takiego pojazdu. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę jadącego do pracy i ukarali go mandatem w wysokości 2500 zł.

Pijany rowerzysta ukarany mandatem wysokości 2500 zł

Pogoda w tym tygodniu zachęca do aktywności fizycznej poza domem. Na ulicach Rudy Śląskiej zauważyć można było sporo osób podróżujących na hulajnogach elektrycznych i rowerach. Niestety nie zabrakło również nieodpowiedzialnych użytkowników takich pojazdów. Policjanci z Rudzkiej drogówki zatrzymali w tym tygodniu już dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Ten drugi wpadł w piątek rano w dzielnicy Halemba, gdy przykuł uwagę stróżów prawa poruszając się na rowerze lekkim zygzakiem. Policjanci skontrolowali trzeźwość 50-letniego rudzianina. W jego organizmie był nieco promil alkoholu. Pan dostał mandat na 2500 złotych i polecenie odprowadzenia roweru do domu.

Mundurowi przypominają, że zgodnie z przepisami Kodeksu wykroczeń kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny w wysokości 2500 złotych. Nieco niższą karą, bowiem grzywną wysokości 1000 zł zostanie ukarany ten rowerzysta, który znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, czyli wynik badania mieści się w przedziale od 0,2 do 0,5 promila.

Komentarze (5)    dodaj »

  • Trewor

    W sobotę [...]larz jechał od gazowni w stronę N/S po chodniku mając do dyspozycji tuż obok drogę rowerową. Zastanawiam się czy oni wszyscy jeżdżą pod wpływem?

  • Żelazna logika

    Kiedy na portalu pojawi się artykuł o tym jak na ulicy Oświęcimskiej Policja potrąciła pieszego na pasach? Jak dobrze pamiętam to był 29.02.2024r. po godzinie 16.

  • Kpina + ironia / szydera

    Żelazna logika w takim przypadku nakazuje stwierdzić, że cała wina leży po stronie pieszego... wtargnął na pasy i tyle. Ty widziałaś kiedyś winnego gliniarza w polszy? Tych z "Wujka" też "sądzili" przez trzydzieści lat, aż poumierali, jak kiszczak i spawacz...

  • Wyborca

    Viceprezydentka tyż jeździła przykład idzie z góry

  • wikary

    Brawo Policyjo !!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również