RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Baseny stelażowe do 3000 zł. Co dostaniemy w tej cenie?

  • Dodano: 2022-05-17 12:00

Własny basen w ogrodzie zapewniający możliwość skorzystania z ochładzającej kąpieli nie tylko najmłodszym, ale i dorosłym nie musi wcale kosztować kilkunastu tysięcy złotych i wiązać się z pracami ziemnymi. Idealną alternatywą dla klasycznych basenów zapewniającą kompromis między ceną a wygodą użytkowania jest basen stelażowy. W cenie do 3000 zł można znaleźć bowiem już na rynku naprawdę ciekawe modele, a 4 przykładowe spośród nich znajdziesz w tym artykule.

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem basenu stelażowego?

Zanim kupisz basen ogrodowy stelażowy, powinieneś poznać kilka podstawowych informacji na jego temat. Wobec tego modele stelażowe basenów ogrodowych, jak sama ich nazwa wskazuje, opierają się na stelażu, wykonywanym najczęściej ze stali, na którym umieszczana jest wytrzymała powłoka z PCV tworząca nieckę. Dzięki temu cechuje się on dużą stabilnością, a znajdująca się w nim woda nie wylewa się. Z tego samego względu basen ogrodowy może przybierać także różne kształty i wymiary. W związku z tym wśród modeli dostępnych na rynku wyróżnić można:

  • najpopularniejsze baseny stelażowe prostokątne, o wymiarach około 5 × 3 metry, 
  • okrągłe baseny stelażowe o średnicy wynoszącej zazwyczaj 5 metrów, 
  • kwadratowe baseny stelażowe. 

Większość z nich to duże baseny, z których z powodzeniem mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, ich głębokość może bowiem wynosić nawet ponad 1,5 metra. Rozmiary basenów stelażowych sprawiają jednak, że wymagają one odpowiedniej ilości miejsca do ich ustawienia w ogrodzie, a także swobodnego korzystania z nich. Ponadto, aby zachować należytą czystość wody, większość basenów stelażowych wymaga zastosowania do tego specjalnych pomp filtrujących. 

Gdzie najlepiej kupić basen stelażowy do ogrodu?

Planując zakup basenu stelażowego do ogrodu, warto wybierać miejsca, w których można mieć pewność co do wysokiej jakości tych produktów. Najlepiej postawić więc na stelażowe baseny od Intexmarket.pl. Sklep ten oferuje bowiem nieprzerwanie od ponad 20 lat wyłącznie oryginalny asortyment marki Intex, uznawanej za najlepszego producenta tego typu asortymentu. Dostępne w nim modele basenów stelażowych oprócz wysokiej jakości wykonania cechują się natomiast niezwykle atrakcyjną ceną oraz oferowane są wraz z niezbędnymi do ich użytkowania elementami, takimi jak:

  • pokrywa basenowa, chroniąca nieckę basenu przed zabrudzeniami, 
  • drabinka ułatwiająca wchodzenie do basenu,
  • mata pod basen, zabezpieczająca jego dno przed uszkodzeniem,
  • zestaw naprawczy pozwalający na samodzielne naprawienie niewielkich uszkodzeń powłoki basenowej. 

Dodatkowo niektóre z basenów stelażowych dostępnych w tym sklepie, sprzedawane są także wraz z pompami filtrującymi w zestawie. 

4 propozycje basenów stelażowych do 3000 zł dostępne w Intexmarket

Choć mogłoby się wydawać, że 3000 zł to niewielki budżet na zakup basenu stelażowego w ogrodzie w Intexmarket można znaleźć ponad 10 modeli, których cena nie przekracza tej kwoty. Poniżej omawiamy więc 4 najciekawsze modele spośród nich. 

Budżetowy, okrągły basen stelażowy do ogrodu 

Pierwszą propozycją jest basen stelażowy Intex 26700, który jest najtańszym modelem tego typu dostępnym w ofercie sklepu Intex Market. Wyróżnia się on okrągłym kształtem oraz wymiarami wynoszącymi 305 cm średnicy i 76 cm wysokości, jego pojemność to z kolei 4 485 litrów. Ten basen stelażowy idealnie sprawdzi się w niewielkim ogrodzie. Jego wymiary pozwolą swobodnie korzystać z niego nie tylko dzieciom, ale także dorosłym, choć na możliwość popływania w nim nie powinni oni jednak liczyć. Wadę tą wynagradza jednak cena, która nie przekracza nawet 400 zł. 

Metrowy okrągły basen stelażowy

Kolejny okrągły basen stelażowy warty uwagi w to model Intex 26716, którego konstrukcja opiera się na tych samych elementach co w przypadku poprzedniej propozycji, podobnie jak i jego kolorystyka. Wymiary tego ogrodowego basenu stelażowego są jednak większe i wynoszą 366 cm średnicy oraz niemal metr wysokości, a dokładnie 99 cm. Pojemność basenu to z kolei 8 592 litry. W przypadku tego modelu sprzedawany jest on wraz z pompą, a także drabinką w zestawie

Prostokątny basen stelażowy 

Dostępny w ofercie Intex Market prostokątny basen stelażowy Prism Frame 26784 to model, który wciąż mieści się w budżecie 3000 złotych, jednocześnie oferując w tej cenie naprawdę sporo miejsca na wodne szaleństwo także dorosłym. Jego wymiary to bowiem 175 cm szerokości, 300 cm długości oraz 80 cm wysokości. Elementami wyróżniającymi ten basen stelażowy oprócz jego kształtu są także dołączona do niego pompa oraz filtr w zestawie, a także niezbędne do ich podłączenia węże i złączki. 

Największy okrągły basen stelażowy w cenie do 3000 zł

Ostatnim modelem, którego cena nie przekracza 3000 zł jest natomiast okrągły basen stelażowy Intex 26742, który posiada wymiary wynoszące 457 cm średnicy oraz 122 cm wysokości. Jego pojemność wodna prezentuje się wobec tego równie imponująco na tle poprzedników, jest ona bowiem równa 16 805 litrów. W cenie tego modelu podobnie jak w przypadku powyższej propozycji otrzymujemy wszelkie niezbędne akcesoria wraz z pompą i filtrami. Dlatego też jest on najlepszą propozycją dla osób poszukujących basenu stelażowego, z którego swobodnie będą mogli korzystać także dorośli. 

Jak więc widać, dostępność basenów stelażowych, które kosztują mniej niż 3000 złotych pod względem ich kształtu oraz wymiarów jest naprawdę spora. Dzięki temu z łatwością każdy może znaleźć w tej kwocie model odpowiadający jego potrzebom.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.