Wiadomości z Rudy Śląskiej

Co robić, by mieć szybki internet w telefonie?

  • Dodano: 2020-11-05 09:15

Szybszy internet w telefonie to większa wygoda, zwłaszcza przy streamowaniu multimediów czy korzystaniu z zaawansowanych aplikacji. Sprawdź, jak przyspieszyć internet w telefonie i cieszyć się lepszym połączeniem z siecią.

Od czego zależy szybkość internetu w telefonie i jak ją poprawić?

Na szybkość internetu w telefonie wpływa wiele czynników, w tym parametry samego urządzenia. Czasami jednak problemem nie są tyle możliwości smartfona, lecz jakość połączenia.

Zależy ona od bliskości infrastruktury nadawczej Twojego operatora i wykorzystywanej przez niego technologii, lecz także m.in. gęstości zaludnienia czy ukształtowanie terenu. W przypadku połączenia przez Wi-Fi liczy się z kolei wyjściowa siła sieci, odległość od routera i obecność przeszkód, które tłumią sygnał Wi-Fi.

Szybszy internet w telefonie możesz jednak osiągnąć nie tylko, zmieniając telefon lub operatora. Niekiedy odczuwalną poprawę da nawet zmiana ustawień smartfona czy sposobu korzystania z aplikacji oraz ich liczby i typu.

Jak przyspieszyć internet w telefonie?

Większość nowych smartfonów jest domyślnie ustawiona tak, by łączyła się z najszybszym dostępnym rodzajem sieci. Jeśli jednak internet w telefonie działa wolno, sprawdź, czy jest on połączony z siecią 4G. W ustawieniach sieciowych telefonu możesz też wybrać opcję automatycznego połączenia z LTE/3G/2G.

Warto też zoptymalizować przeglądarkę internetową. Opcję taką oferuje nie tylko najpopularniejszy wśród użytkowników telefonów z Androidem Chrome, lecz także inne przeglądarki (np. Opera). Jeśli w ustawieniach Chrome włączysz oszczędzanie danych/wersja uproszczona, strony będą ładować się szybciej, bo będą kompresowane przez przeglądarkę.

Szybkość internetu w telefonie wzrośnie też, jeżeli wyłączysz lub pozbędziesz się aplikacji, które zużywają dużo danych podczas pracy w tle. W ustawieniach smartfona znajdziesz informację o wykorzystaniu danych komórkowych przez poszczególne aplikacje. Na liście możesz odznaczyć pozycje, które mają nie pracować w tle. Nieużywane aplikacje i widgety na pulpicie warto z kolei usunąć.

Dobrym pomysłem, jak poprawić szybkość internetu w telefonie, jest też korzystanie z aplikacji w wersji Lite (np. Facebook czy Messenger) lub Go (produkty Google takie jak m.in. YouTube, Google Maps i Gmail). Zajmują one mniej miejsca, mają niższe wymagania i powinny szybciej działać.

Pamiętaj też, że na szybkość internetu wpływają też parametry komunikacyjne urządzenia, np. smartfona i routera. Więcej na ten temat dowiesz się m.in. w poradniku przygotowanym przez Orange https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/chcesz-miec-szybki-internet-w-telefonie-zobacz-jaki-smartfon-wybrac/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.