Wiadomości z Rudy Śląskiej

Co warto wiedzieć o Revolucie?

  • Dodano: 2021-10-18 16:00

Jeżeli często podróżujemy, wiemy jak dużym problemem są płatności. Wymiana gotówki i przewożenie jej za granicę często jest niebezpieczne ze względu na możliwość kradzieży, a korzystanie z karty obarczone jest ryzykiem poniesienia wysokich kosztów przewalutowania. W odpowiedzi na potrzeby korzystających z różnych walut użytkowników powstała karta Revolut. Czym jest i jak działa? Podpowiadamy.

Revolut - jak działa?

Revolut powstał w 2015 roku, kiedy jej współzałożyciel pojechał na wakacje do Las Vegas i za wszystko płacił swoją brytyjską kartą kredytową. Kiedy wrócił do domu i policzył wszelkie koszty, okazało się, że jego wakacje były droższe o 20% ze względu na opłaty związane z przewalutowaniem. Postanowił on więc stworzyć produkt, który uprości zasady panujące podczas płatności międzynarodowych i jednocześnie obniży opłaty z nimi związane. Revolut jest to usługa, która jest pełni zarządzana z poziomu aplikacji połączonej z kartą Mastercard albo Visa. Umożliwia ona otworzenie rachunku bankowego, trzymanie na nim środków w różnego rodzaju walutach, wykonywanie darmowych przelewów i korzystanie z kart płatniczych za granicą, bez marzy i dodatkowych opłat, a jedynie po międzynarodowym kursie wymiany. Płatności takie akceptowane są na całym świecie, gdzie można stosować karty Mastercard i Visa. Za wypłaty z bankomatów za granicą niepobierane są opłaty pod warunkiem tego, że zmieścimy się w określonym limicie. Wynosi on 800 zł i nie więcej niż pięć transakcji. Jeżeli go przekroczymy, będzie się to wiązać z koniecznością poniesienia opłaty w wysokości 2% wypłacanej przez nas kwoty.

Co gwarantuje nam aplikacja?

Revolut swoim użytkownikom dostarcza ogrom funkcji i usług. Samo konto możemy otworzyć w ciągu dosłownie kilku minut w aplikacji - wystarczy potwierdzić naszą tożsamość na przykład na podstawie zdjęcia dowodu osobistego, następnie zasilić konto kwotą minimum 20 zł i dodać kartę wirtualną lub zamówić fizyczną. Aplikacja jest bardzo przyjazna użytkownikowi. Dostarcza nam wiele statystyk, umożliwia ustawienie limitów, pozwala zaplanować nasz budżet. Mamy możliwość realizacji przelewów zagranicznych do ponad 30 krajów bez opłat i po najkorzystniejszym dla nas kursie. Więcej ciekawostek technologicznych znajdziemy na: https://scroll.morele.net.

Czy Revolut jest bezpieczny?

Revolut zapewnia nam cały wachlarz funkcji, które mają chronić nasze pieniądze w razie na przykład zgubienia karty. Są to: blokada karty, wyłączanie niektórych funkcjonalności na przykład płatności zbliżeniowych czy wypłat z bankomatu, a także geolokalizacja. Funkcja ta polega na tym, że jeżeli karta jest wykorzystywana w innym miejscu niż znajduje się jej właściciel, automatycznie zostanie zablokowana.
Artykuł powstał przy współpracy z https://scroll.morele.net.

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.