Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czym są karmy holistyczne? Dlaczego warto wybierać je dla naszych psów i kotów?

  • Dodano: 2020-05-07 08:30, aktualizacja: 2020-05-06 08:44

Wielu właścicieli psów i kotów zastanawia się, która karma będzie najlepsza dla ich czworonożnych przyjaciół.Wybór karm jest dziś bardzo szeroki, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na jej właściwy skład.

Wszystkie substancje konserwujące powodują efekty uboczne. Z tego powodu odpowiednio dobra karma dla psów i kotów jest gwarantem ich prawidłowego rozwoju. Coraz częściej w sklepach weterynaryjnych dostępne są karmy holistyczne. Czym różnią się one od zwykłej karmy i dlaczego powinniśmy wybierać właśnie taki rodzaj posiłku dla naszych kotów i psów?

Dlaczego karmy holistyczne, są tak bardzo wartościowym posiłkiem?

Holistyka zakłada, że to dzięki równowadze organizm jest w stanie funkcjonować prawidłowo. Zachwianie tej równowagi powoduje powstawanie wielu chorób. Prawidłowy sposób odżywiania jest gwarantem dobrego stanu zdrowia. Właśnie dlatego jakość karmy i jej składników musi być priorytetem podczas wyboru posiłku dla naszego pupila. Warto nadmienić, że karmy holistyczne są bardzo wartościowe, ponieważ dostarczają zwierzętom wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Karmy te są komponowane w taki sposób, by wyeliminować z pożywienia wszystkie szkodliwe substancje, takie jak konserwanty. Karmy te dostępne są zarówno w wersji mokrej, jak i suchej.

Karma holistyczna, czyli najlepszy posiłek dla Twojego kota i psa

Niestosowanie się do zasad holistyki sprawia, że w standardowych karmach bardzo często pojawiają się białka pochodzenia roślinnego, które są dla zwierząt trudniejsze do strawienia i mają mniej wartości odżywczych. Takimi zamiennikami są zazwyczaj tak zwane węglowodany strawne z ziemniaków i ziaren zbóż. Karmy holistyczne komponowane są w taki sposób, by były one jak najwierniejszym odwzorowaniem diety zwierząt w ich naturalnym środowisku. Ich podstawą jest białko zwierzęce pochodzące z kilku źródeł (ryba, jagnięcina, drób). Dzięki temu uzyskuje się dokładniejszy bilans profilu aminokwasowego u zwierząt mięsożernych. Dieta bogata w wartościowe składniki odżywcze pozwala zabezpieczyć naszego czworonoga przed niedoborem podstawowych aminokwasów limitujących. Karmy holistyczne zaliczane są do grupy produktów Super Premium, czyli pokarmów, które cechują się doskonałym zbilansowaniem. Zawierają one składniki odżywcze pochodzenia naturalnego, dzięki czemu tak celnie trafiają w zapotrzebowanie żywieniowe psów i kotów. Takie karmy mają w sobie także naturalne dodatki prozdrowotne, takie jak antyoksydanty, probiotyki i prebiotyki.

Wybierając produkty holistyczne zapewniamy naszym pupilom wartościowy i kompletny posiłek. Doskonałym przykładem takiej karmy jest karma dla psa Petvita. Firma ta znana jest z produkcji wartościowych karm dla psów oraz kotów. Produkty tej firmy możesz znaleźć na stronie sklepu KrakVet.pl, w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat karmienia kotów, koniecznie przeczytaj artykuł - Jaka karma dla kota? Poradnik doboru posiłków dla kotów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.