Wiadomości z Rudy Śląskiej

Degustacja whisky na prezent? Świetny pomysł! Czego można dowiedzieć się podczas eventu?

  • Dodano: 2022-02-01 07:45, aktualizacja: 2022-02-01 08:00

Degustacja whisky na prezent? Świetny pomysł! Zobacz, czego można dowiedzieć się podczas takiego eventu
Degustacja whisky to wciąż niszowa i mało rozpowszechniona atrakcja, z której istnienia mogą nie zdawać sobie nawet niektórzy koneserzy – szczególnie ci dopiero zaczynający swoją przygodę z tym alkoholem. Czym jest taki event, ile kosztuje i dla kogo będzie to dobry prezent? 

Degustacja whisky – co to takiego?

Jest to wydarzenie, na którym zbierają się miłośnicy tego alkoholu, by spędzić czas, nie tylko dobrze się bawiąc, ale także pozyskując nową wiedzę w interesującym ich temacie. Na takim spotkaniu testuje się przeważnie kilka, czasami kilkanaście, różnych pozycji whisky, które wybrał i przygotował organizator. 

Takie eventy tworzone są przez miłośników tego trunku, docelowo dla osób podobnych do nich, po to, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestii rodzajów bursztynowego trunku, a także regionów i sposobów jego wytwarzania. Uczestnicy często dzielą się także ciekawostkami i uczą, jak prawidłowo testować trunki. 

Degustacja whisky dla firm – czy to dobry pomysł?

To niezwykle istotne, żeby warsztaty dla pracowników i firmowych zespołów prowadziła osoba kompetentna pod względem merytorycznym – opowiada ekspert z Krest.pl, gdy w rozmowie pojawia się hasło „degustacja whisky”.

Jest to szczególnie interesująca opcja dla firm, które zajmują się profesjonalnie sprzedawaniem alkoholi lub pisaniem o nich. Nie tylko o bursztynowym trunku, ale także o innych napojach starzonych, na przykład koniakach. 

W trakcie szkolenia zostają przedstawione metody i style produkcji whisky oraz rodzaje analizy sensorycznej pozwalające na czerpanie pełnej przyjemności z testowanych pozycji. Warto upewnić się, że wydarzenie, w jakim bierzemy udział, to nie tylko degustacja, ale też wysoki poziom merytoryczny, który będzie jednocześnie przystępny, zrozumiały i absorbujący dla wszystkich uczestników.

Degustacja dla firm to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości

Degustacja whisky na prezent dla konesera

Zdarza się, że kiedy nadchodzą kolejne święta, urodziny czy imieniny, mamy wrażenie, że wyczerpały nam się wszystkie pomysły na upominek. Że wszystko już tej osobie daliśmy. W takiej sytuacji degustacja whisky może być ciekawym, pozytywnie zaskakującym podarkiem.

Prezent to nie zawsze rzecz materialna. Może to być także udział w interesującym wydarzeniu! Jeśli wiemy, że bliska nam osoba jest miłośnikiem whisky, nie wahajmy się i zafundujmy jej wejściówkę na takie właśnie spotkanie lub voucher, który upoważni ją do nabycia biletów w wybranym przez nią terminie. 

Taki prezent jest dobrym pomysłem zarówno dla kogoś, kto nigdy w podobnym wydarzeniu nie uczestniczył, jak i dla osoby, która już wcześniej brała udział w degustacjach i była zadowolona z takiego podarunku.

Degustacja whisky - ile kosztuje taki event?

Cena wstępu na takie wydarzenie zależy od wielu czynników. Na kwotę do zapłaty wpływa m.in. liczba testowanych trunków. Nie sposób więc określić jednoznacznie, ile będziemy musieli wydać na taki bilet. Nie jest to jednak przyjemność zarezerwowana tylko dla tych najbogatszych – wejściówkę na degustację whisky nabyć można za mniej niż 100 złotych. Taka opcja będzie świetna szczególnie dla osób, które wybierają się na taki event po raz pierwszy i nie są pewne, czy jest to miejsce właśnie dla nich.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.