Wiadomości z Rudy Śląskiej

Fotel biurowy - zadbaj o swój kręgosłup

  • Dodano: 2021-01-15 08:15, aktualizacja: 2021-01-15 08:23

Praca przy biurku potrafi być bardzo obciążająca fizycznie - cierpi kręgosłup, pojawiają się bóle i zwyrodnienia, które mogą być bardzo groźne dla zdrowia i znacząco obniżać komfort życia. Dlatego przy wyborze odpowiedniego krzesła do biurka nie należy iść na żadne kompromisy, należy natomiast poświęcić dość czasu, by wybrać krzesło jak najlepsze dla siebie. To tym ważniejsze, im więcej czasu spędzasz przed komputerem i przy pracy biurowej. Nie jest łatwo wybrać odpowiednie krzesło - trzeba wziąć pod uwagę naprawdę wiele zmiennych. Chodzi w końcu o dopasowanie krzesła do siebie - swoich potrzeb i swojego kręgosłupa. A to bardzo ważne zadanie, dlatego nie zostawiać go na ostatnią chwilę, nie zwlekaj aż zacznie boleć cię kręgosłup i nie działaj w pośpiechu. Daj sobie czas, by wybrać to najlepsze. Warto też już na samym początku ustalić jakieś kryteria, którymi będziesz się kierować przy wyborze fotela biurowego najlepszego dla siebie.

  1. Wybór odpowiedniego krzesła
  2. Czas siedzenia przy biurku a krzesło
  3. Funkcje wspomagające ergonomię

Jak wybrać odpowiednie krzesło?

Jaki fotel biurowy wybrać? To nie jest wcale tak proste pytanie, jak mogłoby się wydawać. Pamiętaj, że dobry fotel to taki, który jest w stanie dopasować się do twojego ciała i niejako podążać za jego ruchami. W ten sposób pomaga ci siedzieć prosto i przyjmować zdrową dla kręgosłupa pozycję, a przy tym redukują możliwość wystąpienia urazów. Nie lekceważ tego - urazy kręgosłupa są bardzo dotkliwe i bolesne, a ich leczenie należy do trudnych. W skrajnych przypadkach niewiele już można zrobić i powrót do zdrowia jest nie tylko bardzo utrudniony, co wręcz niemożliwy. Zawsze miej to na uwadze. Co należy wziąć pod uwagę jeśli interesują cię fotele biurowe i doszedłeś do wniosku, że jednego potrzebujesz do biurka?

Czas siedzenia przy biurku

To bardzo ważne. Jeśli jesteś raczej aktywny, a przy biurku spędzasz do czterech godzin dziennie to wcale nie potrzebujesz bardzo zaawansowanego krzesła. Choć, oczywiście, jeśli masz ochotę, możesz się na takie zdecydować. Im jednak dłużej siedzisz przy biurku, tym zwiększa się twoja potrzeba wyboru krzesła, które pozwoli ci zadbać o twój kręgosłup. Im dłużej, tym bardziej twoje krzesło musi być wygodne i musi spełniać bardzo wysokie wymagania.

Ergonomiczne funkcje

Zainteresuj się takimi fotelami, które wspomagają twoje ciało - mają regulowany kąt siedzenia, regulowaną wysokość oparcia, są wyposażone w regulację wysokości i głębokości siedziska. Dzięki temu uda ci się jak najlepiej dostosować krzesło do swojego ciała, przez co będzie ci po prostu wygodniej.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Legwan

    Czy w Rudzie Śląskiej lub okolicy jest jakiś porządny sklep z solidnymi wygodnymi fotelami biurowymi?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.