Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak odpowiednio urządzić salon barberski?

  • Dodano: 2020-01-13 08:00, aktualizacja: 2020-01-13 08:11

Salony barberskie cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się również założyć taką działalność. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak masz urządzić stanowisko barberskie, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Musi być wygodne dla klienta, ale również dla Ciebie.

Salony barberskie cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się również założyć taką działalność. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak masz urządzić stanowisko barberskie, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Musi być wygodne dla klienta, ale również dla Ciebie.

Jak wybrać meble na stanowisko barberskie?

Przede wszystkim musisz zainwestować w profesjonalne, solidne meble fryzjerskie skierowane specjalnie dla barberów. Są idealnie dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań. Profesjonalne stanowisko barberskie zawiera:

  • Konsoletę z umywalką. Pamiętaj, że musi być odpowiednio doświetlona i przystosowana zarówno do mycia włosów, jak i brody.
  • Specjalny, wygodny fotel męski. Powinien być stabilny i rozkładać się do pozycji półleżącej. Wtedy będziesz mógł wygodnie golić i stylizować brodę klienta. Sprawdź, czy ma regulowany zagłówek, podnóżek oraz odchylane oparcie. Zwróć uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na design. Zrezygnuj z pastelowych kolorów. Doskonale sprawdzą się meble z drewna lub je imitujące.

Jakie kosmetyki kupić?

Pamiętaj też o profesjonalnych kosmetykach barberskich. Szczególną uwagę zwróć na:

  • szampony do brody,
  • odżywki do brody,
  • olejki do brody,
  • balsamy do brody.

Warto zamienić zwykłe golenie i stylizację w prawdziwy rytuał. Wetrzyj w brodę kilka kropli olejku aromatycznego i delikatnie wymasuj. Oprócz tego powinieneś się zaopatrzyć w fartuch barberski, kołnierzyk fryzjerski i pelerynę barberską.

Cechy idealnej maszynki/trymera do włosów

Wielofunkcyjne trymery do brody oferują szeroki zakres ustawień długości. Umożliwiają przycinanie brody i włosów. Na przykład Panasonic ER-GB40-S ma 19 ustawień długości.

Dużą popularnością cieszą się zarówno przewodowe, jak i akumulatorowe urządzenia. Model akumulatory zapewnia większą elastyczność. Zwykle jest wyposażony w stację dokującą lub stojak. Natomiast trymer przewodowy oferuje większą moc i spokój. Nie musisz się martwić, że się rozładuje w trakcie golenia. Zwróć uwagę na długość kabla.

Dodatkowe parametry

Wiele trymerów jest wyposażonych w różne dodatki. Dzięki nim można stylizować brody różnych długości i różnych stylach, np. kozia bródka.

Urządzenia z górnej półki nadają się do stosowania zarówno na mokro, jak i na sucho. Wodoodporne modele można łatwiej wyczyścić. W większości przypadków wystarczy je umyć pod bieżącą wodą, by pozbyć się nadmiaru włosów.

Zwróć też uwagę na ostrza. Najtrwalsze i najwygodniejsze są te ze stali nierdzewnej, chromu i tytanu. Oprócz tego weź pod uwagę długość strzyżenia i szerokość ostrza. Zobacz również, z jakiego materiału jest wykonana maszynka. Sprawdź też moc silnika, funkcje, ostrza i akcesoria.

Jak przyciągnąć klientów?

Po pierwsze: Twoja firma potrzebuje strony internetowej. Powinna być elegancka, profesjonalna, łatwa w nawigacji i zoptymalizowana pod kątem SEO. Pamiętaj, by zamieścić na niej dane kontaktowe, adres, wysokiej jakości zdjęcia salonu, listę usług i cennik. Wielu klientów woli rezerwować wizytę przez Internet niż telefonicznie. Dlatego pomyśl o systemie rezerwacji i kalendarzu z wolnymi terminami.

Zadbaj też o to, by być widocznym w Google. Jeśli chcesz, znaleźć się w wynikach wyszukiwania, stwórz wizytówkę firmy w Google Maps. To bezpłatna usługa, w której możesz wprowadzić szczegółowe informacje, takie jak adres, numer telefonu i godziny otwarcia.

Korzystaj również z mediów społecznościowych. Są nieocenionym narzędziem marketingowym. Możesz w nich informować o swoich usługach. Pamiętaj, by do każdego postu dołączać zdjęcia. W ten sposób przyciągniesz uwagę użytkowników.

Idealny lokal

Zastanów się, w której części miasta chcesz założyć salon. Czy ma to być centrum miasta, tętniąca życiem ulica handlowa, a może galeria handlowa. Jeśli wybierzesz dobrą lokalizację, musisz się liczyć z wyższymi kosztami. Jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem, możesz wybrać tańsze, alternatywne lokalizacje, które nadal cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. Spróbuj poszukać lokalu w pobliżu biurowców lub gdzieś na popularnej trasie dojazdów do pracy.

Zastanów się, jak duży musi być Twój salon. Zobacz, czy zmieści się w nim cały sprzęt i meble. Sprawdź, czy okna i izolacja są energooszczędne. Czy znajduje się w nim toaleta i pokój socjalny. Stwórz przyjemną i relaksującą atmosferę. Wtedy klienci będą chętnie do Ciebie wracać. Kiedy wejdą, zaproponuj im herbatę, kawę lub wodę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Sprawdź ofertę i ceny konkurencji. Zastanów się, ile mogą zapłacić potencjalni klienci. Pamiętaj, że tańsze nie zawsze oznacza lepsze. Dla niektórych osób wyższa cena może wskazywać lepszą jakość. Zastanów się również, jaką masz wiedzę i doświadczenie. Dlaczego nie możesz podnieść nieco swoich cen, jeśli jesteś pewny, że możesz zaoferować różnorodne usług najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.