RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak wybielić zęby? Co wpływa na kolor naszych zębów?

  • Dodano: 2022-04-15 13:15

Piękne zęby, to zdrowe zęby. A z ich zdrowiem utożsamiamy ładny kształt oraz śnieżnobiały kolor. Prawdopodobnie nie spotkamy nikogo, kto by nie chciał cieszyć się atrakcyjnym uśmiechem. Dbanie o uzębienie wymaga jednak trochę wysiłku, a poza tym także trochę wiedzy. Czasem bez profesjonalnych środków się nie obejdzie. Aby wybielić zęby, nie trzeba jednak udawać się do specjalisty. Można również pomóc sobie domowymi środkami, czy też dużo tańszymi preparatami. Co jednak wpływa na kolor naszych zębów i czego się wystrzegać? Jak mądrze podejść do tematu wybielania na własną rękę? Te zagadnienia postara się rozświetlić ten artykuł. 

Co wpływa na kolor zębów? Krótkie kompendium wiedzy

Są przypadki, w których niektórzy od urodzenia mają nieco ciemniejszy odcień od swych rówieśników. Tak, wiele czynników wpływa na kolor zębów, w tym także geny. Ale poza tym, jakie możemy wymienić inne przyczyny przebarwień i ciemnienia? Przede wszystkim używki. Dym papierosowy zawiera mnóstwo substancji smolistych, a także zmniejsza wytwarzanie się śliny, co sprzyja zakwaszeniu jamy ustnej. Nie bez znaczenia jest także kawa, herbata i wino. Osoby nieodmawiające sobie przyjemności płynących z tych rzeczy, muszą szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Ale przejdźmy do następnych czynników. Czy kogoś zdziwi, że to także wynik starzenia się? To, niestety, naturalny proces. Poza tym ważna jest dieta i niespożywanie tak często jedzenia zawierającego wiele barwników (wiśnie). Warto to zestawienie zamknąć najbanalniejszym stwierdzeniem - unikanie stomatologa również nie popłaca. 

Jak skutecznie wybielić swoje zęby? Oto kilka sposobów

Oczywiście najlepszym sposobem jest udanie się do dentysty i wykonanie tam profesjonalnego zabiegu wybielającego. Niemniej jednak to droga usługa, tak więc w tym artykule zajmiemy się nieco innymi metodami, również wartymi uwagi. Coraz większą popularnością cieszy się wybielanie domowe. Wykorzystuje się w tym celu takie środki, jak węgiel aktywny, soda oczyszczona czy kurkuma. Warto wiedzieć, że soda działa tak, że ściera nasze szkliwo, ale nie wybiela, dlatego też raczej ten sposób się odradza. Węgiel aktywny to trochę inna bajka. Wiele past powstaje z jego uwzględnieniem. Ale możesz również zrobić ją na własną rękę. Wystarczy węgiel aktywny kupiony w aptece oraz olej kokosowy. Tutaj trzeba zaznaczyć, że szczotkować zęby taką mieszanką możesz tylko 2 razy na tydzień. Niemniej jednak efekty są szybko zauważalne. Pamiętaj, że podstawą jest dobra szczoteczka. Według stomatologów najlepiej korzystać ze szczoteczek sonicznych. Są one skuteczne w myciu przestrzeni międzyzębowych i dają gwarancję, że nie pozostaną żadne bakterie w naszej jamie ustnej. Świetny wybór szczoteczek znajdziesz w HelloDent. Ten sklep cieszy się renomą wśród dentystów i dostarcza do ich gabinetów jakościowego sprzętu. Cena również jest atrakcyjna. 

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.