Wiadomości z Rudy Śląskiej

Materiały do cosplay - w jakie wręcz trzeba się zaopatrzyć?

  • Dodano: 2021-05-06 15:45, aktualizacja: 2021-08-10 10:18

Cosplay to sztuka, której oddaje się coraz większa liczba ludzi. Nie ma się zresztą czemu dziwić - jest bardzo pasjonująca, a zarazem pozwala świetnie się bawić. Wymaga jednak pewnej dozy kreatywności i całego mnóstwa pracy. Na szczęście jednak w dzisiejszych czasach wszystko jest nieco łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu, a materiały do cosplay http://cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/materialy jest obecnie znacznie łatwiej znaleźć. Ale w które z nich tak naprawdę powinno się zaopatrzyć? Na które postawić, by stworzyć dowolną kreację i gdzie je kupić, by cieszyć się z jak najlepszej ich jakości? Te wszystkie kwestie postaramy się poruszyć w dzisiejszym wpisie.

 

Materiały do cosplay - które kupić?

Jako że branża cosplayowa rozwija się w bardzo szybkim tempie, na rynku już pojawiło się całe mnóstwo materiałów, które pozwalają w świetny sposób się w nią wstrzelić i tworzyć kreacje o dowolnej strukturze, kolorze i właściwościach. Istnieją takie przedmioty i materiały, w które powinien być wyposażony każdy cosplayer, a które są uważane za najbardziej uniwersalne. Poniżej wypisujemy wybrane z nich.

  • Pianki EVA - pianki tego typu są materiałem, który powinien znaleźć się w pracowni każdego cosplayera. Najłatwiej jest skojarzyć je z wypełnieniem kasków rowerowych czy motocyklowych. Tak naprawdę są w stanie uzupełnić praktycznie każdą kreację, ale też być zasadniczą częścią większości rekwizytów. Są bardzo wytrzymałe, a przede wszystkim odporne na działanie wody. Z uwagi na to sprawdzą się w każdych możliwych warunkach. Są przy tym przyjemne w dotyku i potrafią w znacznym stopniu zwiększyć gabaryty każdego kostiumu.
  • Materiały termoplastyczne - materiały te zazwyczaj stanowią większą część każdego kostiumu, rekwizytu oraz dekoracji. Jak sama ich nazwa mówi, cechują się bardzo dużą plastycznością, co tak właściwie oznacza, że na ich podstawie da się stworzyć praktycznie dowolny kształt. Łatwa obróbka idzie w parze z doskonałymi właściwościami modelującymi oraz długim czasem pracy (materiały tego typu w końcu przybierają bardziej stałą i cięższą do modelowania postać - tak naprawdę uaktywniają się pod wpływem temperatury około dziewięćdziesięciu stopni Celsjusza, dając możliwość manipulowania nimi przez kilka- kolejnych minut).
  • Kleje - są to materiały, które nie tyle można, co trzeba kupić. Służą oczywiście do łączenia poszczególnych elementów kreacji w jedną całość. Te cosplayerskie są dopasowane do pozostałych materiałów stosowanych w branży (między innymi tych, które wymienione zostały poniżej). Są też wydajne i biorą pod uwagę to, że w cosplayu praktycznie wszystko trzeba kleić ze sobą. Rodzajów klejów jest sporo i oprócz tych uniwersalnych znaleźć można również takie przystosowane do konkretnego zastosowania.
  • Foam Clay - masa, która również znajduje się w warsztacie każdego szanującego się cosplayera. Efekt uzyskiwany za jej pośrednictwem można porównać do zastosowania pianki EVA (z którą można ją łączyć). Masa ta pozwala w doskonały sposób tworzyć wszelkiego rodzaju dodatki z mnóstwem detali. Sama w sobie zastyga na powietrzu, jednak pozostaje miękka i sprężysta.

Oczywiście materiałów, które można wykorzystać przy cosplayu jest o wiele więcej, a te wymienione powyżej są zaledwie tymi najbardziej uniwersalnymi i najchętniej kupowanymi.

 

Gdzie zaopatrywać się w materiały do cosplay https://www.iicd.pl/jak-zaczac-cosplay/ ?

Jako że cosplay, jak już wspomnieliśmy powyżej, cieszy się współcześnie coraz większym zainteresowaniem, powstało wiele miejsc sprzedających przedmioty wykorzystywane w nim właśnie. Podczas gdy kiedyś jego fani musieli zaopatrywać się w wielkich hipermarketach i sklepach plastycznych, dziś sporo jest sklepów pokroju znanego i szanowanego CosplayCrafta, które specjalizują się w sprzedaży tego typu produktów. Gdzie zatem robić zakupu cosplayowe?

Najbardziej poleca się tutaj sięgnięcie po Internet, chociażby po usługi wyżej wspomnianej firmy. Ma się wtedy pewność, że zaopatrzy się we wszelkie produkty niezbędne do stworzenia kreacji, a jednocześnie będzie się miało świadomość co do jakości każdego z nich. W końcu każdy będzie można sprawdzić osobno, również za pośrednictwem Internetu. Sieć to doskonałe miejsce na zakupy, ale też na znalezienie materiałów w zdecydowanie najatrakcyjniejszych cenach. Nie ma co się oszukiwać - oszczędności liczą się również tu. Internet jest zresztą jedyną na ten moment formą zakupów produktów typowo cosplayowych. Choć tematyczne sklepy stacjonarne również istnieją, jest ich na tyle mało, że ciężkim może się okazać odwiedzenie i znalezienie któregoś z nich.

 

Podsumowanie

Jeżeli ma się w planach podjęcie się sztuki jaką jest cosplay, warto zawczasu dowiedzieć się, co będzie potrzebne do stworzenia kreacji, w jaką się celuje oraz wybrać sklep, w którym zaopatrzy się we wszelkiego rodzaju materiały niezbędne do stworzenia jej. Warto wszystko dokładnie przemyśleć, a przede wszystkim wybrać miejsce, które dostarczy je w jak najlepszym stanie i w nienagannej jakości. Tylko wtedy będzie się miało pewność, że stworzy się coś rzeczywiście wartościowego i naprawdę pięknego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.