Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na co zwracać uwagę wybierając interkom motocyklowy?

  • Dodano: 2021-04-12 11:00

Motocykliści od zawsze mieli problemy z komunikacją podczas jazdy. Rozwój technologii sprawił, że porozumiewanie na się na motocyklu jest dużo łatwiejsze o ile zadba się o odpowiednie gadżety jak interkom motocyklowy. Porozumiewanie się gestami, nie jest zbyt bezpieczne i rozprasza uwagę. Ten archaiczny system komunikacji jest co prawda bardzo prosty i  skuteczny, ale w 21 wieku stać nas na coś bardziej zmyślnego.

Interkom motocyklowy

Interkom motocyklowy pozwala na swobodną komunikację pomiędzy motocyklistami czy pasażerem bez konieczności wykonywania gestów czy krzyczenia do siebie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie łatwe w montażu i wygodne w użytkowaniu. Na rynku dostępne są różne interkomy, zasadniczo montuje się je w kasku, a z racji na niewielkie rozmiary nie przeszkadzają podczas jazdy i są wygodne.

Naturalnie na rynku jest pełno firm zajmujących się produkcją interkomów i nie znając się, można trafić na sprzęt wątpliwej jakości. Istnieje kilka istotnych wymagań jakie musi spełniać interkom motocyklowy, aby był w pełni funkcjonalny i przetrwał więcej niż jeden sezon. Wybierając interkom nie należy kierować się w pierwszej kolejności ceną, oczywiście najtańsze rozwiązania najbardziej kuszą, ale dobrze jest się im nieco lepiej przyjrzeć. Co prawda interkom nie jest bardzo zaawansowaną technologią i jego cena nie jest wygórowana, ale najtańsze wersje często mają spore ograniczenia względem droższych wersji. 

Najtańsze interkomy nie stanowią gwarancji, że wytrzymają zmieniające się warunki pogodowe i będą gwarantować dobrą jakość dźwięku. Warto przed zakupem skorzystać z doświadczeń innych osób, wystarczy zapoznać się z opiniami w internecie im tych jest więcej tym lepiej dla nas, bo większe prawdopodobieństwo, że są wiarygodne.

Powstaje pytanie jaka cena interkomu jest adekwatna i tu znowu wszystko zależy od tego jakie masz wymagania. Musisz pamiętać, że od jakości wykonania zależy w pierwszej kolejności odporność na warunki pogodowe. Interkom jest urządzeniem elektrycznym a co za tym idzie nie najlepiej znosi deszcz, ale i upał mu nie sprzyja. Dlatego koniecznie sprawdź jego klasę szczelności, jeżeli nie posiada takie informacji, raczej nie warto sobie zawracać nim głowę. W przypadku wysokich temperatur urządzenie może się przegrzewać do tego stopnia, że na dobre przestanie działać. Markowi producenci oferują wysokiej jakości interkomy, które sprawdzają się w większości warunków.

Jakość materiałów użytych do wykonania interkomu jest również istotna ze względu na to jak będzie znosił uderzenia mechaniczne i nie chodzi tu o wypadki, a po prostu czasem rzuci się gdzieś kask i zapomni się, że jest podpięty interkom, dobrze jakby wtedy nie ucierpiał.

Kolejnym aspektem jest czystość dźwięku w końcu jadąc na motorze nie trudno o szumy, i jeżeli czystość dźwięku będzie zbyt niska to nic nie usłyszymy co czyni z interkomu urządzenie bez wartości.

Interkomy motocyklowe ograniczone są nie tylko przez pogodę, ale również dystans jaki oddziela dwóch motocyklistów.Jakby tego było mało dystans pozwalający na komunikację nie jest stały, bo w lasach i górach zacznie się zmniejszać, podczas gdy przejeżdżając przez niziny będzie duży, często sięgający nawet do 1km. Zwyczajowo interkomy pozwalają na komunikację w odległościach do 500 metrów i trzeba przyjąć, że to jest normą, wszystko co powyżej tego należy odbierać jako dobry wynik.

Interkomy motocyklowe często są urządzeniami wielofunkcyjnymi pozwalającymi na podłączenie do telefonu i puszczanie z niego muzyki czy rozmowę bez konieczności odbierania połączeń.

Podsumowując temat interkom motocyklowy jest bardzo przydatnym urządzeniem, które ułatwia i uprzyjemnia jazdę na motorze w parach i większej grupie. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem praktycznego gadżetu i jesteś motocyklistą koniecznie sprawdź tę opcję.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.