Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowoczesne oświetlenie do każdego wnętrza

  • Dodano: 2020-07-03 16:00

Nowoczesne, designerskie oświetlenie prezentuje się w tylu wzorach i stylach, że łatwo tu o zawrót głowy. Aby nie zagubić się w tym niezwykle obfitym świecie lamp, przygotowaliśmy mały przewodnik po producentach nowoczesnego oświetlenia, których warto znać.

Nowoczesność to niekoniecznie minimalizm

Nowoczesny design lamp nie zawsze musi oznaczać i prostą surową formę. Czasem wręcz przeciwnie. Ich wzory inspirowane są dawnymi, barokowymi żyrandolami w nieco odświeżonej i bardziej połyskliwej formie. Jeśli zalamp kryształowych o współczesnym charakterze.leży nam na urządzeniu nowoczesnego wnętrza w stylu glamour, warto sprawdzić ofertę marki Zuma Line, w której znajdziemy nadzwyczaj piękne okazy  Lampy Zuma Line stanowią zjawiskowe, nowoczesne formy oświetlenia, które zaspokoją gusta najbardziej wymagających. Oprócz nowoczesnych, kryształowych opraw, marka posiada w swojej ofercie wiele innych, oryginalnych wzorów, które cechują się wysokiej jakości wykonaniem i szlachetnym designem. 

Nowoczesność, a nawet krok dalej

Jeśli interesuje nas supernowoczesne wzornictwo i niebanalne formy, które sięgają krok w przyszłość, mamy tu zdecydowanego faworyta i są to lampy Slamp. Slamp jest włoską marką, cenioną na całym świecie. Ich lampy to istne dzieła sztuki o futurystycznych formach, wykonane z najnowszej generacji materiału jakim są technopolimery. Technopolimery, pozwalają na osiągnięcie skomplikowanych i niezwykle trwałych form. Oświetlenie marki Slamp to wyżyny designu i nowoczesne formy, które doskonale wpiszą się w nowoczesne wnętrza. Są zarówno pełne przepychu i minimalistyczne. 

Przytulnie i na czasie 

Nowoczesność ma wiele oblicz i jednym z nich jest styl skandynawski, powiązany również z duńską filozofią hygge. Wnętrza w stylu skandynawskim charakteryzują się przytulną atmosferą i wystrojem, który można by nazwać “uproszczonym folkowym”. Silne nawiązania do natury w kształtach, wzorach i wykorzystywanych w stylu skandynawskim materiałach, są jego charakterystycznymi cechami. Aby dobrać idealne oświetlenie do hygge wnętrza, nie trzeba daleko szukać. Z pomocą przychodzi nam duńska marka Umage, której oferta oświetleniowa jest kwintesencją skandynawskiego stylu. Lampy Umage przyjmują formy szyszek, lub puchatych chmur z pierza, kreując niezwykle ciepłą i relaksującą atmosferę. Oczywiście, jako skandynawska marka, przychodzą z niebanalnym i sprytnym rozwiązaniem: każdą z opraw można zastosować jako lampę podłogową, stołową lub wiszącą - wszystko zależy od zakupionego mocowania. 

Industrializm, czyli nowoczesne retro

Jednym z najbardziej popularnych obecnie stylów dekoratorskich jest styl industrialny, tudzież loftowy. Surowa cegła oraz oświetlenie przypominające to fabryczne, czy warsztatowe, o bardzo prostych formach - to znaki rozpoznawcze stylu. Z pomocą w doborze oświetlenia do wnętrza loftowego przychodzi nam polska marka Nowodvorski: charakteryzuje się ona niezwykle obfitą ofertą różnych wzorów, w tym całą gamą lamp industrialnych. Pośród nich znajdziemy takie serie jak Garret, Cable czy wykonane z betonu oprawy Lava. Lampy Nowodvorski rozpoznawane są już na całym świecie, a cechuje je wysoka jakość wykonania i design na światowym poziomie. Polski producent nie poprzestaje na jednym stylu, stale rozwijając swoją ofertę. 

Wybór nowoczesnego oświetlenia do domu czy innych wnętrz, wobec tak bogatej oferty, potrafi być naprawdę trudny. Aby zawęzić pole poszukiwań, warto poznać najciekawszych producentów i ich specjalizacje. Mamy nadzieję, że tym tekstem ułatwimy Państwu wybór.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.