Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowoczesne żaluzje wewnętrzne – czym się charakteryzują i jakie wybrać?

  • Dodano: 2023-05-02 10:00

Urządzając dom, warto pamiętać o doborze odpowiednich osłon okiennych. Dzięki nim zyskuje się ochronę przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, a padające od rana promienie słoneczne nie przeszkadzają w spokojnej pobudce. Żaluzje okienne są nie tylko praktyczne, ale i atrakcyjne wizualnie – warto przyjrzeć się im bliżej.

Czym charakteryzują się nowoczesne żaluzje okienne?

Nowoczesne żaluzje zupełnie nie przypominają tych, które wielu pamięta sprzed dekad – dość przeciętnie wyglądających metalowych listewek połączonych sznurkiem. Nowoczesne żaluzje są wykonane z wysokiej jakości materiałów, a ich wzornictwo jest dostosowane do aktualnych trendów wnętrzarskich. Dzięki szerokiej ofercie kolorystycznej można przebierać w różnych modelach oraz bogatej kolorystyce, co pozwala na dopasowanie żaluzji do stylu, w jakim urządza się wnętrza. Na rynku są dostępne żaluzje zewnętrzne oraz wewnętrzne.


Żaluzje Aluminiowe 50 mm LOFT Węgiel

Dlaczego żaluzje to dobry wybór?

Na rynku znajdziesz wiele ciekawych propozycji produktów służących do zasłaniania okien:

  • wewnętrzne żaluzje wykonane z drewna, aluminium lub tworzywa sztucznego;
  • zewnętrzne żaluzje wykonane z aluminium lub PVC;
  • okiennice zewnętrzne wykonane z PVC, stali, aluminium lub drewna;
  • shuttersy (wewnętrzne okiennice wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego), które można dowolnie regulować lub całkowicie otworzyć, aby odsłonić okna;
  • zasłony materiałowe umieszczane na karniszu lub szynie (wykonane z różnego rodzaju materiałów – lekkiego tiulu, naturalnego lnu, bawełny, grubszych i cięższych tkanin lub aksamitu czy weluru).

Każda z powyższych propozycji niewątpliwie ma wiele zalet. Dlaczego więc wybór żaluzji miałby być dobrą decyzją? Nowoczesne żaluzje wewnętrzne mają kilka cech, które przemawiają na ich korzyść. Po pierwsze klasyczne żaluzje zajmują niewiele miejsca, a ich elementy są umieszczone na sznurku lub żyłce, więc można częściowo lub całkowicie odsłonić szybę oraz ramę okienną.

Po drugie, żaluzje składają się z ruchomych lameli, co daje również możliwość regulacji kąta padania światła o 180 stopni, a więc i dostosowania temperatury we wnętrzu. To bardzo przydatne szczególnie w miejscach bardzo nasłonecznionych, gdzie intensywnie padające światło mogłoby bardzo utrudniać codzienne funkcjonowanie – np. pracę w gabinecie, świecąc w oczy lub monitor. 

Dodatkowym atutem jest też to, że żaluzje są łatwe w pielęgnacji – wystarczy je przetrzeć miękką, lekko wilgotną ściereczką, aby usunąć świeże zanieczyszczenia czy kurz. W przypadku rolet czy zasłon nie zawsze jest to tak proste. Atrakcyjny model żaluzji, który wpadnie Ci w oko znajdziesz w ofercie firmy Clicky.


Drewniane żaluzje są praktyczne i estetyczne

Jakie żaluzje wybrać?

Żaluzje drewniane i aluminiowe są dobrym wyborem do salonu, sypialni, kuchni, na poddasze, do gabinetu czy pomieszczenia biurowego.

Żaluzje z tworzywa sztucznego będą natomiast idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których inne materiały mogłyby ulec szybkiemu zniszczeniu. Nadają się więc do łazienki, sauny, wewnętrznego basenu i innych miejsc o dużej wilgotności narażonych na kontakt z wodą (np. poprzez zachlapanie).

Jak widzisz, żaluzje są nie tylko ładne, ale i funkcjonalne, dlatego będą dobrym wyborem dla osób, które poszukują praktycznych osłon okiennych do domu lub firmy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.